Vprašanje v naslovu.Ne veš,pa kdaj te ne bo vec.Hvala vam
0
Stara forumašica 15.06.2026 ob 19:37
Neozdravljiva bolezen, ki prinaša smrt?
Verjetno bi bila prva misel, da so se zmotili pri diagnozi
Potem bi poskušala poleg uradne še kot dodatek alternativo, dokler bi šlo.
Potem bi naredila samomor, če bi le še šlo. Če pa ne, pa upala, da sprejmejo zakon o pomoči pri končanju življenja.
Neozdravljiva bolezen, ki ne pripelje do smrti?
Živim čisto normalno, kot da je nimam. Občasne težave so pač spremljevalka, ki pride in odide.
1
Karma 15.06.2026 ob 19:38
Masa ljudi živi z neozdravljivimi bolezni in ne ve kdaj jih ne bo več, nekateri prav kronično trpijo.
Postal bi izjemno finančno zanimiv za razne prodajalce megle, za mazače, bioenergetike, prodajalce THC-ja, vsak usekan alternativec in duhovno egotripersko teslo bi mi solil pamet, kako imam rešitev na dlani, da popolnoma ozdravim, ko se očistim slabe karme z njihovo pomočjo in se znebim denarja v njihovo korist. 😉
-1
burek 15.06.2026 ob 19:41
Zdravit se bi šel in vse zafrknil.
Sirov burek odžene vse težave vstran.
0
Ena z MS 15.06.2026 ob 19:45
Neozdravljive bolezni so različne. Vsekakor pa poskušaš čim bolj kvalitetno živeti, dokler se da. Izjava o vnaprejšnji zavrnitvi zdravstvene oskrbe obstaja, še vedno pri tem lajšajo bolečine. Evtanazija upam, da bo čimprej možna, če je res neznosno.
0
ENKIVE 15.06.2026 ob 19:45
ja ti MATIAS bi še na smrtni postelji zaupal stroki- STrOKI, da se pač poslovi od svojih dragih, ker za tebe ni rešitve
ti bi verjel v rakave celice, čeprav ni nobenega dokaza da le te sploh so
ti se nikoli ne boš poglobil v znanje kaj rakave celice sploh so, ker je to po tvoje že odkrila farmacija, ki pravi da rakave celice ubije KEMOTERAPIJA, namerno pa so pozabili povedati, da bo KEMOTERPIJA UBILA TUDI TEBE. Redki ljudje preživijo kemoterapijo, ker imajo zgolj malo močnejše telo
želim ti MATIAS zdravega kmečkega pomisleka, da konju odstraniš plašnice
EnaTikva, kaj bi pa ti prodajal ? Praviš, da bi se s trdo (avtistično) tikvo nevede s svojo neumnostjo norčeval in poniževal na smrt bolne z ignoranco, neizobraženostjo in nerazgledanostjo in jim s svojo neukostjo odpiral svetove ozdravljenja? Razen bučk nimaš kaj drugega za ponuditi. 😉
-1
ZDRAVILEC0NEPRIJAVLJEN 15.06.2026 ob 19:53
NEOZDRAVLJIVO BOLNIH ni
to je mit
kaj to sploh pomeni, lahko ponazoriš s primerom
to je samo strašenje farmacevtske mafije, da se oprimejo kemoterapije kot edine trenutno rešitve
farmacija ima tudi druge rešitve, samo ne za vas navadne ljudi
za bogate imajo rešitve že dolgo poznane, za vsa pač kemoterapijo
čeprav veliko- zelo veliko ljudi po kemoterapiji umre
ljudje še vedno v končni fazi po zagotovilu zdravnikov kemoterapijo sprejme v dobri veri da je res kar predlaga zdravnik
resnica pa je da zelo malo ljudi kemoterapijo preživi
to se dejstva
vprašajte zdravnika, ali priporoča kemoterapijo svojim dragim ljubljenim sinovom, hčeram, ženi, možu, bratom, sestram mami, očetu..........
NE , niti samemu sebi ne, ker jih je strah
Masa ljudi živi brez konkretne bolezni, pa ne ve kdaj bo umrla..
Kakšen intelektualno pronicljiv filozofski zaključek. Žabonka, kot kuzlica v košari bi živčno in histerično skakala okrog, ko bi bila ogrožena tvoja lastna rit. 😉
-1
Why 15.06.2026 ob 19:55
Zakaj odpirate take težke teme in potem se najde nekdo, ki pravi, da takih bolezni sploh ni. Meh.
3
Stara forumašica 15.06.2026 ob 19:55
@ENKIVE
Saj veš, da tudi zdravniki vedo, da se vseh vrst raka ne zdravi s kemoterapijo, ker ne deluje?
Uporabijo tarčna zdravila ali pa ciljno imunoterapijo.
NEOZDRAVLJIVO BOLNIH ni
to je mit
kaj to sploh pomeni, lahko ponazoriš s primerom
to je samo strašenje farmacevtske mafije, da se oprimejo kemoterapije kot edine trenutno rešitve
farmacija ima tudi druge rešitve, samo ne za vas navadne ljudi
za bogate imajo rešitve že dolgo poznane, za vsa pač kemoterapijo
čeprav veliko- zelo veliko ljudi po kemoterapiji umre
ljudje še vedno v končni fazi po zagotovilu zdravnikov kemoterapijo sprejme v dobri veri da je res kar predlaga zdravnik
resnica pa je da zelo malo ljudi kemoterapijo preživi
to se dejstva
vprašajte zdravnika, ali priporoča kemoterapijo svojim dragim ljubljenim sinovom, hčeram, ženi, možu, bratom, sestram mami, očetu..........
NE , niti samemu sebi ne, ker jih je strah
Suljo, tvoja pamet je mit, je nimaš ne za vzorec, da bi ti glava služila še za razmišljanje. Bog te je prikrajšal za pamet, tebi ni šlo v šoli, zato si pa sedaj lahko "pameten" kot bukov štor. 🙂
0
Gama 15.06.2026 ob 19:58
@ZDRAVILEC0NEPRIJAVLJEN
Kaj po tvoje ozdravi raka?
1
ENKIVE 15.06.2026 ob 19:59
STARA FORUMAŠICA kaj pa je to tarčno zdravilo, ti jaz povem to je blef- obljubljajo da bo to zdravilo zadelo tarčo. torej raka v samo srčiko in jo ubilo
BRAVO. plosk, plosk, plosk, ta oseba kljub temu umre in potem rečejo da "zdravilo" ni zadelo točno v tarčo, se zgodi
in imunoterapija, kaj je to, aja to ti dvigne u+imusnki sistem in potem ta imunski sistem pobije raka in OLALALALALA si kot nov, ali kako to izgleda
@Matias
Js mam mt bebec nekoristni. Ne ms mt. Mi je malo jasno, da ni sam udobje tu.
1
Torej 15.06.2026 ob 20:02
Živela, verjetno bolj životarila, bi do smrti. Kaj pa naj drugega. Naš življenjski cikel pač.
0
Ne berem 15.06.2026 ob 20:02
Pravkar smo posadili krompir z AI.
0
ZDRAVILEC0NEPRIJAVLJEN 15.06.2026 ob 20:05
GAMA kratek odgovor- rakave celice ne obstajajo
potrebno je poznati biologijo človeka, torej najmanj embriologijo, da bi razumeli kaj se s posameznimi tkivi dogaja
to kar trdi klasična medicina o rakavih celicah ni v skladu z biologijo človeka in tudi živali ne
embriološko imamo 4 različna tkiva, ki se v aktivni fazi obolenje obnašajo različno
ene celice se v aktivni fazi nekrotizirajo- nekroza, ali ulcerirajo - razjeda
druge pa v aktivni fazi rastejo- proliferirajo
ampak oboje v pomoč telesu
v zdravilni fazi pa obratno
ampak ne vem če te to zanima zares
-2
Ne poznam 15.06.2026 ob 20:06
@Frogica kaj je to mt?
0
Za prmej 15.06.2026 ob 20:07
Saj smo videli kako to gre ... krediti na kredit se zavarujes priskrbis otroke...
Greš v osebni stečaj še za časa življenja...in ves, da so otroci preskrbljeni...le oni ti bodo dali ob strani do zadnjega diha
0
ZDRAVILEC0NEPRIJAVLJEN 15.06.2026 ob 20:07
mah grem gledat en dober film kako Matiasa zdravijo s kemoterpijo in kako cvili zakaj se vsaki dan slabše počuti
ja, zdaj stoka in joka ker je zaupal STrOKI
GAMA kratek odgovor- rakave celice ne obstajajo
potrebno je poznati biologijo človeka, torej najmanj embriologijo, da bi razumeli kaj se s posameznimi tkivi dogaja
to kar trdi klasična medicina o rakavih celicah ni v skladu z biologijo človeka in tudi živali ne
embriološko imamo 4 različna tkiva, ki se v aktivni fazi obolenje obnašajo različno
ene celice se v aktivni fazi nekrotizirajo- nekroza, ali ulcerirajo - razjeda
druge pa v aktivni fazi rastejo- proliferirajo
ampak oboje v pomoč telesu
v zdravilni fazi pa obratno
ampak ne vem če te to zanima zares
Ne rabimo šol, imamo youtube, smo lahko vsi pametni, še posebej, ko gre za druge, je najlažje mahedrat okrog s tujimi po koprivah. Dol z zdravniki, gor z nami glupani od teoretikov zarot, je nov slogan teh youtube šnelkurz diplomiranih "zdravilcev". 🙂
0
Karma 15.06.2026 ob 20:20
@Frogica
Ni zdravih, samo nepregledani so.
0
Tole je pa 15.06.2026 ob 20:22
porazno nizek nivo.
Forum je strmoglavil in dno nima dna...
0
Stara forumašica 15.06.2026 ob 20:25
@ZDRAVILEC0NEPRIJAVLJEN
Ja, pa dva posušena črva je treba zdrobiti ob polni luni in dodati žabje ikre in boš zdrav.
Čisto takole se berejo tvoje izjave, žal.
1
Motnje 15.06.2026 ob 20:25
Motnje erekcije so pogosta težava, s katero se spopade vsak deseti moški, starejši od 21 let. Skrajna stopnja motenj erekcije pa je impotenca, pri kateri gre za popolno nezmožnost doseganja ali vzdrževanja erekcije. Preverite, kaj jo povzroča.
0
neozdravljivo 15.06.2026 ob 20:32
Se pravi, da ti zdravnik pove, da si neozdravljivo bolan. Ne pove pa ti, do kdaj še. Torej lahko čez 5 dni, 1 mesec ...
Vzela bi kredit, pa šla na eno potovanje. Potem bi pa videli, kako bi bilo. Mogoče bi mi ga ratal celo odplačat. 🙂 Pač izpolnila bi si eno veliko željo, lahko je karkoli. Moja je pač taka.
0
xrobe 15.06.2026 ob 20:59
"Samozdravilne sposobnosti organizma so neskončne." To je v bistvu vera. Tema je pa vsaj zame precej depresivna ampak tudi to mora biti. Dober zdravnik pa zna zdraviti tudi z besedami. Če zdravnik reče pacientu recimo, vaša bolezen je neozdravljiva je to v bistvu negativno programiranje pacienta.
1
sist 15.06.2026 ob 21:18
@Gama
V takšnem primeru upam, da mirno počakam na smrt. Mnoge zgrabi panika. Pa ni potrebe. Enkrat se zemeljsko življenje konča. Do takrat diham s polnimi pljuči.
0
težko rečem 15.06.2026 ob 21:23
Odvisno za kakšno bolezen bi šlo.
Pri nekem raku v zadnjem stadiju ob takšni diagnozi človek zares ne more kaj dosti početi, bolečine, slabo počutje itd. torej ne more niti migat.
Pri neki ALS ki napreduje počasi je drugače, imaš še kakšno leto ko še lahko nekako živiš, čeprav okrnjeno.
Pri MS ki jo fašeš v letih 40+ je čakalna doba na smrt še daljša, čeprav bolezen poteka drugače kot pri mladih, ki dobijo takšno diagnozo.
Odvisno od bolezni.
0
Oreh 123 15.06.2026 ob 21:25
Neozdravljivih bolezni je veliko in razlicnih vrst. Pri enih umres v nekaj dneh ali tednih po diagnozi, pri drugih se ti stanje pocasi slabsa, a zivis se kaksnih 10 do 30 le, kot je pri misicni distrofiji, multipli sklerozi, Huntingtonu. Pri tretjih bolezen nima nobenega vpliva na tvojo zivljenjsko dobo in delas vse normalno kot drugi ljudje, razen, ko imas npr. aktiven napad ( npr. Menierjeva bolezen, razen ce med napadom pades in se ubijes).
Zato je treba vprasati bolj precizno. Kaksna je pricakovana zivljenjska doba po diagnozi, kaksno je pocutje, moznost gibanja in podobno.
Ce bi naj umrla v nekaj dneh, ali tednih, in bi bila cim vec z najblizjimi. Sprejela bi dejstvo in se poskusila imeti cim boljse. Ce bi imela se nekaj mesecev, bi naredila isto, bi pa tudi uredila papirje in ce bi bila fizicno zmozna, bi se zadnjic obiskala kaksno svojo najljubso tocko. Ce bi bila priklenjena na posteljo, bi pa bila v veliki meri odvisna od drugih.
V nobenem primeru ne bi panicno iskala nekih cudeznih zdravil. Poznam prevec zgodb, ko so ljudje mislili, da bodo cudezno ozdraveli (z uradno medicino), a se to ni zgodilo. Ko te gleda Matilda, ti noben alopatski zdravnik ne bo resil in noben alternativec.
0
rok-1 15.06.2026 ob 22:10
Nič posebnega ne bi naredil - razen morda tega, da bi se še bolj intenzivno družil z ljudmi, ki jih imam rad.
Sem bil v situaciji - huda bolezen za katero se ni vedelo kako se bo izšlo. Lahko bi bil neozdravljivo bolan, a se je pač obrnilo tako, da ni bilo neozdravljivo.
Še malo intenziviraš kar te vleče, izkoristiš do maksimuma čas, ki ga imaš. Več se itak ne da narediti.
4
Campari 123 15.06.2026 ob 22:20
Meni so pred dvema letoma rekli, da sem neozdravljivo bolan (hudo srčno popuščanje). Nic, sprijaznil sem se in živel dalje kot da je vsaki dan zadnji. Cisto vseeno mi je bilo kako dolgo bom bil živel.
0
Lio 15.06.2026 ob 22:31
Jaz bi poskrbela da za sabo ne puščam smeti.
Vse svoje stvari bi odvrgla v smeti in spraznila omare, da jih drugim ne bi treba.
Nato bi dala obnovit stanovanje, da jih moji predmeti ne bi spominjali name in da bi v tem stanovanju še lahko živeli.
Shranila bi nekaj osebnih predmetov za moje otroke. Naredila album fotografij in napisala pisma za oba otroka.
Kolegico bi prosila, da moja otroka za moj rojstni dan obišče in jima prinese majhno pozornost. Prosila bo jo, da moja otroka od časa do časa pokliče- vsaj za rojstni dan. Sestrične bi prosila, da ohranjajo stike z mojima otrokoma. Prijateljicam bi podarila vsaki svojo vrtnico.
Če vam povem po pravici. Moji najboljši prijateljici sem jo že.
Vse to bi naredila v enem mesecu in potem bi verjetno prosila, če lahko umrem v bolnici, ker je to za domače prekruto opraviti doma. Predvidevam, da ko ti dajo to diagnozo imaš še okrog mesec ali 2.
15.06.2026 ob 19:33