sosed kmet je vpisal gerk na mojo parcelo. Brez moje vednosti in BREZ mojega dovoljenja.
Ok smo tolerirali, ker je vsaj pokosil 1x na leto.
Potem bi moral obnoviti, ker je poteklo.
Inj smo mu izrecno prepovedali, da ponovno vpiše gerk, pa ga je ponovno. Verjetno ima veze na referatu, pa delajo po domače.
Sedaj pa niti ne kosi več in se ogromen travnik zarašča.
Kaj bi vi naredili?
Mi bi recimo letos še tolerirali, če bi travnik pokosil.
Bi m pa zagrozili s prijavo, ker goljufa zaradi kmetijskih subvenvcij, ki jih na ta račun dobi.
0
gkslskl 19.12.2025 ob 14:22
kje maš ta travnik? ga prodaš?
0
Vprasanje 19.12.2025 ob 14:26
@nekmet Kje lahko vidis, ce ima kdo vpisan gerk na tvojem zemljiscu? Hvala
0
moja zgodba 19.12.2025 ob 14:29
@nekmet
Sem dala po smrti moža v najem kmetijsko zemljišče... oni kosijo,imajo. ohoho njiv....vse brezplačno... gerk je moj...
0
56 19.12.2025 ob 15:12
gerk je nazaj kreg
0
nekmet 19.12.2025 ob 15:35
@gkslskl https://rkg.gov.si/vstop/
izbereš lahko drgo opcijo: Javni pregledovalnik grafičnih podatkov MKGP-RKG
0
nekmet 19.12.2025 ob 15:36
@gkslskl
verjetno te ne bo zanimalo, ker je v bregu, velika površina
0
cenzura 19.12.2025 ob 15:41
A ni to goljufija?
0
nekmet 19.12.2025 ob 17:54
@cenzura
ja, je goljufija, ampak očiotno so na občini spregani
0
Ne razumem 19.12.2025 ob 17:58
@cenzura@nekmet
Seveda je goljufija. Kako lahko sploh nekdo za tuje ozemlje prejema subvencijo?
Avtor, ves, da nekdo goljufa na tvoj racun, ukrepas pa ne? Kaj je tvoja tezava?!
0
nekmet 19.12.2025 ob 18:01
@Ne razumem
jap , se posipam s pepelom.
0
Piši 19.12.2025 ob 18:42
Piši na UE , da ti pokažejo tvoje soglasje za to. Imaš pravico videti "tvoj" dokument. Potem pa dalje na policijo prijaviš daa gre za goljufijo.
0
nekmet 19.12.2025 ob 19:23
@Piši@Piši
hvala
0
pospeševalci 19.12.2025 ob 20:12
@Piši
Ne na UE, do prvega kmetijskega pospeševalca greš . Oni najhitreje uredijo te stvari, pa skoraj povsod imajo pisarne.
0
Svarun 21.12.2025 ob 15:10
Nekdo , je vseeno moral podpisati v vašem imenu , če niste vi je kmet sam podpisal brez vaše vednosti . Na UE pa ne preverjajo pristnosti podpisa . Takoj na UE do kmetijskega uslužbenca , kjer se vlagajo subvencije drugače se lahko po treh letih sklicuje na priposestvovanje .
Javna služba kmetijskega svetovanja nima nič z GERK-i, te se urejajo na UE, pritožbe pa rešuje služba za Register kmetijskih gospodarstev na MKGP.
Pišeš na rkg.mkgp@gov.si in pojasniš situacijo. Navedeš parcelno številko, katastrsko obično ali GERK PID. Zraven priložiš izpisek iz zemljiške knjige (dobiš ga na internetu (e-sodišče).
Glede zaraščanja, pa lahko imaš problem, ker ne glede na to, da ima on GERK gor, bodo tebe kot lastnika inšpektorji obravnavali, ker je lastnik zavezanec, sploh če nimaš nobene pogodbe.
0
pot v canosso 22.12.2025 ob 12:16
greš lepo ponižno do kmeta in ga prosiš, da še naprej kosi ta travnik. In ko bo kosil, mu greš pomagat pospravit.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 40 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
19.12.2025 ob 14:14
Ok smo tolerirali, ker je vsaj pokosil 1x na leto.
Potem bi moral obnoviti, ker je poteklo.
Inj smo mu izrecno prepovedali, da ponovno vpiše gerk, pa ga je ponovno. Verjetno ima veze na referatu, pa delajo po domače.
Sedaj pa niti ne kosi več in se ogromen travnik zarašča.
Kaj bi vi naredili?
Mi bi recimo letos še tolerirali, če bi travnik pokosil.
Bi m pa zagrozili s prijavo, ker goljufa zaradi kmetijskih subvenvcij, ki jih na ta račun dobi.