A bo res Janša ukinil božičnico? Glede na to, da bo več kot očitno desna vlada (noben noče sodelovat z Golobom razen njegovi hlapci iz levice in SD).
-1
neumno vprašanje 18.04.2026 ob 17:11
Seveda bo, pa še marsikaj drugega. Saj tega se veselite, a ne? Če ne ga ne bi volili.
3
ajde na prestolnico 18.04.2026 ob 17:11
Kolesa so že pripravljena 🚲🚲🚲
0
666 123 18.04.2026 ob 17:13
pa zakaj misliš da so uvedli božičnico ker so vedl da bojo spušili volitve in da jo bo mogu janša ukint ker se ne izide računica , to božičnico so mu podturili da boste imel razlog za kolesarit
2
ne morem razumeti 18.04.2026 ob 17:16
Jaz ne morem in ne morem razumeti, kako lahko nekdo voli Janšo, te ljudi bi bilo potrebno izgnati ali jim vzeti volilno pravico.
Kako lahko normalen človek sploh dvomi koga voliti, ko gre za dr. Goloba in Janšo? Kako?
1
Jp 18.04.2026 ob 17:19
Janša bo 100% ukinil božičnico, to je govoril že pred volitvami, kar mu je zagotovo prineslo nekaj manj glasov, a bil je jasen. Božičnica bo ostala izbirna. Dobra podjetja jo naj izplačajo, če hočejo, slabim ni potrebno. Za javni sektor se ukine.
Normalen voli dr. Goloba, ki že na videz deluje prijetno, umirjeno, preudarno in sposobno.
Janša je grd, hladen, jezen, zloben, grem stavit, da je satanist.
0
Seveda bo 18.04.2026 ob 18:53
Ukinil bo božičnico čeprav tega se ni napovedal.
Predlog pa si že vložili, da se ukine dodatek na delovno dobo, plačana prehrana in prevoz ter plačan odmor za malico.
2
Nope 18.04.2026 ob 18:55
@Seveda bo Janez Janša je ukinitev božičnice že NAPOVEDAL, in to še v predvolilnem času!
1
To ste podprli, bedaki 18.04.2026 ob 19:16
Janez bo predvsem ukinil samega sebe. Pač pa bo na našo grozo za seboj pustil opustošenje brez primere.
1
Fjba 18.04.2026 ob 19:18
@ne morem razumeti
Ti gospa imaš sigurno 65+. Njegova zvesta volilka. Golob je meh, blefer,lažnjivec, nesposoben. Hvala bogu da se zamenja vlada, da ne bomo kot Venezuela na koncu vsi lačni. Ogromni primanjklaj je v proračunu i. Takoj po volitvah so začeli z pozivi za varčevanje po ministrstvih. Prej pa med in mleko kao, hahaha.
@Fjba
Ne verjamem, da koga kaj ekstra vsak dan moti stanje državnega proračuna, dokler ima svoje stroške življenja pokrite in mu še kak drobiž ostane.
Ne ponavljaj kot papiga, kar si si uspel zapomniti iz večerne lekcije na Novi24.
Te bo pa precej motilo, ko bo Janez tebi vzel vse dodatke k plači, da bi stisnil 5% BDPja Trumpu za orožje, verjemi.
1
Nas Tito 18.04.2026 ob 22:56
Hvala levi vladi za prvo božičnico. Je bila koristno porabljena - za rekreacijo, smučanje v Sloveniji.
3
karigador 18.04.2026 ob 22:59
Ma mona, bom šu u Karigador na dopust. Božičnica gor ali dol, mi boste davkoplačevalci častili 😂
1
ne 18.04.2026 ob 23:05
Ne verjamem, da bo JJ ukinil božičnico.
Make my words. 😆
-1
Ok 18.04.2026 ob 23:52
@Seveda bo
Naj potem za vsaj toliko dvigne plačo. Lažje bo sedaj diktiral, ko se jim bo vsem tanovim plača dvignila enormno. Zaposlenim bi pa jemal. A mislite res, da vam zaradi razbremenitve dohodninske prineslo bajno plačo in da boste na pol zastonj jedli? Da to odvzamejo, boste na slabšem. Naj dvigne plače na 2 in pol jurja, pol naj pa odvzame dodatek za delovno in stroške prevoza z malico. Zanjga je to itak drobiž, ker ga drugi vozijo na naše stroške. Sploh ob novi plači, ki jo bo imel po novem. Vi boste pa pol kot v cankarjevskem cajtu pol peš hodili. Boste motda celo prej v službi, ker na pločnikih ni zastojev.
1
Biznismen 19.04.2026 ob 8:46
Božičnica je extra nagrada. Podjetje mora biti v dobri kondiciji, da jo lahko izplača. Delavec za pošteno delo ptejme plačo, ko pa je odsoten z dela, pa še regres in malico. Torej za čas, ko ga ni na delovnrm.mestu, prejema dvojno plačilo. Skrajni čas, da se to uredi. Poleg delavstva in njegovih bolniških, moramo delodajalci financirati še procesije "garačev" v javnem sektorju. Človek bi se kar zjokal. Naj nekdo končno reši te anomalije, zato z veseljem pozdravljam Janšo ( Demokrrate in Resnico).
@Biznismen
Ko greš ti v bolniško ali potrebuješ servis za svojo dejavnost, je pa le udobno imeti “garače” v javnem sektorju, kajne?
Ko ti javni sektor izobražuje tvoj kader in skrbi za njegovo zdravje, tudi pride prav, kajne?
Kako pa kaj subvencije?
Sicer se pa ne lotevaj biznisa, če nisi v stanju zaslužiti za njegovo brezhibno delovanje. In ne bodi delodajalec, če si ne zmoreš privoščiti sitih in spočitih delavcev.
Sama jih imam na plačilni listi osem. Sram bi me bilo, če jim ne bi mogla zagotavljati takšne ravni življenja, kakršno pričakujem od njih v delovnem efektu.
3
od tam 19.04.2026 ob 9:21
@Čveka
Takole ti rečem, na našem oddelku nas je 13, leta 2022 nas je bilo 8 z vodjo vred. Sedaj imamo vodjo, namestnika vodje, koordinatorja in svetovalko I. in še ¸eno osebo, ki je pač tam. Odločbe pa izdajamo s 30 dnevno zamudo, prej smo jih na rok! Je potrebno še kaj dodati. Kot zanimivost naj povem, da je prejšnja vodja bila prestavljena na nižje delovno mesto z razlago o neustreznosti izobrazbe, ima 6. stopnjo iz časa UI, sedajšnja vodja pa je dipl. nekaj in je OK!
0
A sploh veste, kaj je JS 19.04.2026 ob 9:24
Ob tej nastrojenosti proti javnemu sektorju se mi poraja vprašanje, ali vi, ki ga najbolj kritizirate, sploh veste, kaj vse sodi pod javni sektor? Pretežno to niso gospodje v kravatah, ki nič ne delajo.
Čistilke, gasilci, socialne oskrbovalke v domovih, vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljic v vrtcu, medicinske sestre, zdravniki, bolničarji, reševalci, varuhi, asistenti gibalno oviranih oseb, čistilke, kuharice, hišniki, administrativni delavci na sodiščih, upravnih enotah, občinah, tožilstvih, davčnih uradih, državnih odvetništvih, zavodih, gospodinje, policisti... Ni, da ni. Večina teh poklicev je že tako premalo plačanih, razen tistih na vrhu in funkcionarjev.
Če ukine dodatek na delovno dobo, uspešnost, napredovanja in še malico in vožnjo, potem se večini ne bo več splačalo delati. To je realnost. S tem bo spet kaznoval najslabše plačan kader, nekateri pa temu še ploskate. Kdo bo pa vam ali vašim bližnjim zadnje plati brisal? No, kdo? A tisti iz Bangladeša za pest riža? Ob tem se poslancem plače močno višajo. A to pa je ok?
Če bo desna vlada, ne bo trajala niti pol leta. V to sem 💯 % prepričan.
3
nismo ga volili 19.04.2026 ob 9:29
@neumno vprašanje
in ne veselimo se tega... ga ne bi volila niti orej, se oredno je bila bozicnica uzakonjena...
se pa strinjam z bozicnico, ljudje si jo zasluzijo...
ta drzava ima dovolj denarja in ce je za korupcijo pri vrhu in njihove kraje lobijev, je prav, da je za ljudi tudi
ce ti lobiji vseh vrst prisesani na korito ne bi kradli. bi vsi lahko imeli dovolj. vsi drzavljani, ne samo za bozicnice, se za kaj drugega.
2
tako je 19.04.2026 ob 9:39
@A sploh veste, kaj je JS
delam v javnem zavodu... na delovnem mestu z zahtevano sedmo stopnjo izobrazbe, imam jo, celo tudi visjo (a to ni pomembno), delo mi je vsec po vsebini, je siroko podrocje in zahtevno tudi, placana nisem za to kar delam, ceprav bi morala biti, pa tudi ce bi bila, bi bila placa neto osnovna brez malice in ps tam cca 1250(kar ni bajna placa), no jaz ne dobim niti toliko mogoce slabega stotaka vec kot cistilka na minimalcu, to je reala... pa vem, da posteno delam. ker ce kaj do lastnega dela pa sem ne glede na placo odgovorna vedno in vedno bom, ker to vidim kot svojo dolznost.
samo pa boli poslusati take javni sektor so lenuhi, javni sektor zajedla gospodarstvo. javni sektor samo kavice pije in nic ne dela.... zamislite se tisti. ki tako sodite... jaz spostujem vsakega pridnega in odgovornega delavca, ne glede na to ali je javni sektor ali v gospodarstvu, in ne glede na to na katerem delovnem mestu je ali smetar, ali pa direktor.
@od tam
Verjamem. Pa žal niste osamljen primer. Predvsem v upravi je tega odločbo preveč in presega meje vsakega dobrega okusa, da o logiki ne govorimo.
Krivdo pa lahko med drugim iščemo tudi v poplavi razpisanih programov na raznih zasebnih “organizacijskih in upravnih” faksih izpred deset ali petnajst let. Ta folk je bilo po končani diplomi nekam zaposliti in zdaj imamo rezultate nedomišljene dolgoročne strategije izobraževalnega sistema.
Kdo je na široko odprl vrata raznim zasebnim družboslovnim fakultetam tipa Organizacija dela, Management, Politologija…? Brez vsake dolgoročne vizije. Sto mest na organizaciji dela in petnajst na medicini ali strojništvu. Pa smo, kjer smo.
Tega ne moremo popraviti čez noč. Rabimo vsaj deset let. No, kakor pravkar izgleda, se bo teh nujno potrebnih deset let premaknilo za nadaljna štiri leta v prihodnost…. Žal.
Vem, da se je vmes že nekaj delalo na kriterijih in merilih ugotavljanja in nagrajevanja kvalitete dela javnih uslužbencev, a kolikor sem te kriterije prebrala, je vse skupaj lari fari. Logično po svoje, če so tvorci teh traparij sami plod istega sistema. Je bilo za pričakovati, da ne bodo pljunili v lastno skledo.
Ja, lahko se jeziš, razjočeš ali bentiš in je upravičeno, moraš pa vedeti, da bo tudi ta situacija v nekem trenutku dosegla kritično mejo in se sesula sama vase. Lahko opozarjaš, vmes pa vseeno obdržiš svoj profesionalni etos, že zaradi lastnega počutja in vrednosti.
Tvorci tega zblojenega sistema so računali tudi z malodušjem in vdanostjo v razmere, veš. Globoko je to zajedeno. Žal.
Sama vseeno mislim, da ni trajnega veka. Upanje umre zadnje.
0
ce podjetje 19.04.2026 ob 9:48
@Biznismen
ni v dobri kondiciji, za to niso krivi delavci, je kriv vodja, ki vodi, skrbi za rast in razvoj podjetja... v tej drzavi pa si tisti marsikaj izplačujejo, delavcu pa ne bi privoščili nic, to ne gre tako, ni prav vsak delavec si zasluzi bozicnico
3
od tam 19.04.2026 ob 9:52
@Čveka
Problem JS je pripadno kadrovanje in izumljanje delovnih mest. Sestra je med. sestra, na oddelek so 2023 dobili koordinatorko dela za optimizacijo dela, njeno delo je vpisati čas prihoda, malico, čas odhoda. Sestre izgorevajo, potrebujejo pomoč, medtem ko ta nova moč na oddelku razmišlja kako v exelu narediti tabelo za obračun ur in ker ji to ni šlo, si sedaj sestre same ročno računajo še število ur. Na sestanku jim je vodja oddelka povedala, da ima zvezane roke glede nje in, da je bolje se ne pogovarjati o njej.
1
to je 19.04.2026 ob 9:57
@od tam
zal stvar korupcije in tudi vse politike (vseh smeri bodimo posteni)
pri nas se delo ne ceni na splosno, samo veze in poznanstva in to velja tako za js kot tudi za gospodarstvo zal... zares zal
in to je rak rana cele drzave korupcija na vseh nivojih in v vseh oblikah, ne samo pri zaposlovanju... zal
0
Pletnar 19.04.2026 ob 9:57
Božičnico lahko ukine samo v podjetjih kjer božičnico izplačujejo! To je gospodarstvo in privatna podjetja.
V javni upravi božičnice sploh ni. Javna uprava+ ZPIZ ima v ZDR določeno izplačilo "zimski dodatek"!
Razumljivo?!
@od tam
Res je. Lahko bi naštevali še razne direktorate in direkcije, pa sosvete za kakovost in optimizacijo…. Pa bi vse našteto spadalo v delokrog vodje oddelka, ki ima med pogoji za zasedbo takega delovnega mesta navedeno dolžnost optimalnega organiziranja dela.
Javni sektor je definitivno ugodno gojišče za plasiranje nepotrebnih kadrov. Ne le pri nas, povsod. Že absolutistični kronani vladarji v srednjem veku so imeli svoje “svetovalce”, ko je živela na planetu dvajsetina sedanje populacije.
Je pa treba povedati, da niso ti kadri osebno krivi, da so, kjer so. Kriv je sistem, ki tako zaposlovanje dopušča. Zato se mi zdi neokusno in nezrelo napadati zaposlene. Ti se enako borijo za svoj košček kruha, kot vsi ostali. Večina njih je tudi zgolj nasedla promociji “obetavne izobrazbe” in niso načrtno doštudirali neuporabnih profilov izobrazbe.
Je pa seveda na mestu vprašanje osebne morale. Kako lahko sediš v brezdelju, medtem ko kolega poleg tebe pregoreva od preobilice dela?
Sicer smo pa tudi v nekih prejšnjih pravičnejših časih imeli na plačilnih listah “kader iz usmiljenja”, ker jih je pač nekam bilo treba vtakniti. In povsem izkoreninjeno to najbrž ne bo nikoli.
0
Japajade 19.04.2026 ob 20:07
@Jp
Jojmenejoj.
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
18.04.2026 ob 17:09