@Viharni jezdec
Jaz sem k sreči včeraj vse rešil. Za 14 dni bo, potem pa znova. 🙂
Danes pa skok na kratek izlet.
0
Neprijavljena 123 25.04.2026 ob 15:27
Arboretum, Dolina kristalov, Pot Martina Krpana, Brdo pri Kranju,...
To je par hitrih idej. Če se še kaj spomnin, napišem
0
Sissi 123 25.04.2026 ob 16:28
Ne rabiš sploh daleč. Prvi gozd, hrib, travnik, lep park, jasa..imate kakšno reko, slap, kakšen grad, staro ruševino, .. če dovolj dolgo sediš tam, opazuješ in ustvarjaš - npr.slikaš, fotografiraš kakšne detajle, postane vse zelo zanimivo. Najdite nek smisel, nek motiv, kar vas veseli in mu sledite. Lahko so to jezera, rastline, živali, oblaki. Karkoli. Mene so obsedli trenutno gradovi, vojne, zgodovina. Lokalno je pri nas tega toliko, pa do sedaj sploh nisem vedela. No, med temi prazniki ne grem nikamor, si pa beležim in pripravljam načrte za naprej, kaj vse bom videla in spoznala. Že obisk knjižnice postane tako "lov za zakladom" saj je tam ogromno informacij na to temo. Včeraj sem gledala dokumentarce na to temo in danes berem vse kar dobim na spletu. Tako so izleti bolj strukturirani, imajo smisel, je to moj "projekt" a hkrati hobi. Razmišljam, da bi svoje ugotovitve nato napisala in objavila,.morda še koga navdihnejo.
2
Monovka 25.04.2026 ob 22:48
@Sissi 123 🤦♀️
-1
Monovka 25.04.2026 ob 22:49
@Neprijavljena 123 🤦♀️
-1
OMG 25.04.2026 ob 23:31
Danes sem bila v Arboretumu.S hčerko in njeno malčico.Ob 9.30 sva parkirali ( do tja imava 2 km...).Bil je prekrasen dan in še lepši razgledi.Tulipani so res lepi.Vozi vlakec, wc- ji so skoraj na vsakem koraku, kavica in točen sladoled tudi.Ustavili sva se blizu bivšega gradu Souvanovih, v stavbi, kjer so stare slike grajske družine in zraven napisano nekaj zgodovine. Ferry Souvan , ki je živel v gradu, po 2.svet.vojni pa v Ljubljani, je bil prvi pisec besedil za ansambel Avsenik.Napisal je : Tam kjer murke cveto, Na Šmarno goro, Otoček sredi jezera. ..in še mnoge druge.. Priporočam: veliko narave, zanimive cvetlice in drevesa, polno igral, kavica in še marsikaj za pod zob, če je kdo lačen ..Aja, pozabila sem pa na stojnice...Prodajajo marsikaj, no midve sva se ustavili ob stojnici gospe iz Domžal, ki prodaja prekrasne kvačkane živalice: medvedke, zajčke, opice, slončke...Takoj zatem pa stojnica s poslikanimi pručkami, hišicami...Gospa iz Lukovice riše in barva na les.Z eno besedo: Čudovito!
1
Jao 25.04.2026 ob 23:37
Pivka vojaški muzej
Soteska Pekel
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
25.04.2026 ob 7:45