Se pelješ skozi ljubljano in imaš na oknu pripeto srbsko zastavo - tista, ki se zahakla na okno. Je to sploh dovoljeno? Te lahko policija zaradi tega kaznuje?
Mi smo ovce medtem ko so Hrvatje ponosni na svojo drzavo. Mene pa je sram te tajkunske drzave v kateri se tajkuni sprehajajo naokoli in ae smejijo slovenceljnom ki zivotarijo s 500-600eur! Zato mi dol visi kaksne zastave se izobesajo. Vem oa da nam bo vsem veliko bolje ko bomo izobesili zastavo matice tj Avstrije in bo konec tega slovenskobalkanskega tajkunstva!!!!
Tako pa ravna prava drzava ko tujci izobesajo svoje zastave:
Umag - Hrvaška policija je zaradi izobešanja slovenske zastave brez dovoljenja v kampu Kanegra v hrvaški Istri podala kazensko prijavo proti 23-letnemu M.Z. iz Ljubljane.
V soboto ob 9.30 sta dva ribiča iz Umaga na enem izmed bungalovov v turistične naselju Kanegra blizu Umaga opazila izobešeno slovensko zastavo. Zastavo sta ribiča sama snela, jo odnesla na recepcijo naselja in o tem obvestila policijo. Policisti so kmalu prispeli na kraj dogodka in opravili pogovor s skupino slovenskih državljanov. Ti so policistom priznali, da so zvečer izobesili zastavo zaradi slavja in brez namere, da bi koga izzivali. Proti 23-letnemu M.Z. iz Ljubljane, ki je izobesil zastavo, so vložili kazensko prijavo in mu odvzeli potni list, dokler se kazenski postopek ne bo končal. Po 26. členu hrvaškega zakona o javnem redu je brez dovoljenja izobešanje zastave tujih držav prepovedano.
0
ne 15.09.2014 ob 17:56
Razen izjemoma tudi SLO zastave ne smes imeti, se posebej pa ne tistih malih zastavic.
0
zastave 15.09.2014 ob 18:00
Drugace pa izobesanje tujih zastav opredeljuje Zakon o varstvu javnega reda v 4. clenu ki pravi:
4. člen
(izobešanje tuje zastave)
(1) Zastave tujih držav se lahko izobesijo tako, da so javno vidne ob uradnih ali delovnih obiskih šefov držav, uradnih delegacij ali uradnih predstavnikov zakonodajnih, sodnih ali izvršilnih organov tujih držav, ob mednarodnih srečanjih in mednarodnih športnih ali drugih javnih prireditvah ali javnih shodih z mednarodno udeležbo ter pred hoteli in drugimi objekti, kjer se z izobešanjem označuje njihova namembnost.
(2) Zastave tujih držav se lahko izobesijo samo, če se s tem ne krni ugleda Republike Slovenije ali tuje države, smiselno na krajih in na način, kot ga določa predpis, ki ureja izobešanje zastave Republike Slovenije.
15.09.2014 ob 17:12