Avatar člana Sunbeam
Sunbeam
11.12.2020 ob 17:18
Na sosednjem forum je odprta tema s istim naslovom
Zmaga uporabnica, ki nahrani 5 člansko družino za 5, 5 EUR-a. 😛
0
Avatar člana Mačka
Mačka
11.12.2020 ob 17:20
A na dan al na obrok al kaj?
0
Avatar gosta
Bistra
11.12.2020 ob 17:20
A to na dan, teden al mesec?
0
Avatar gosta
mir je
11.12.2020 ob 17:21
Aaaaa? Zelje z moko? in 4 žlice olja?
Grem gledat
0
Avatar člana Sunbeam
Sunbeam
11.12.2020 ob 17:22
En obrok, kosilo. Sem mislil, da boste tam brali. Ker ima orka spet glavni guč. 😛
0
Avatar gosta
Evo vam
11.12.2020 ob 17:29
1L bio juhe (1.7€) - 5 obrokov komot, ker redčiš z vodo (leklerc), 500g bio polnozrnatih testenin 1.3€ (lidl), bio omaka 350g - 1.6€ (hofer). Pa maš razmeroma zdravo, okusno kosilo za 5 oseb pod 5€.
0
Avatar gosta
Evo vam
11.12.2020 ob 17:32
Je pa res, da ni to obrok za 150kilske pujse, ki rabjo vsaj 2 kili mesa, da so site.
0
Avatar člana leskova mast
leskova mast
11.12.2020 ob 17:34
Nek prah v plasticni vrecki ne more biti bio.
0
Avatar člana vednonesramen
vednonesramen
11.12.2020 ob 17:35
Nek prah v plasticni vrecki ne more biti bio.

Seveda je, če je pobran na gozdni poti 😉
0
Avatar gosta
Evo vam
11.12.2020 ob 17:38
Nek prah v plasticni vrecki ne more biti bio.


Kakšen prah? Ne govorim o prahu ampak literskih juhah (50% zmiksana zelenjava, 50% voda). Jp, tudi to prodajajo, je pa res da sem do zdaj to našla le v leklecku in nikjer drugje. Pa ni v plastiki ampak tetrapaku 😉
0
Avatar gosta
Evo vam
11.12.2020 ob 17:40
Se pa strinjam, da so juhe iz vrečke (tiste v prahu), pa tudi ce so bio vse prej kot zdrave in povsem zanič.
0
Avatar člana Mačka
Mačka
11.12.2020 ob 17:40
Nooo, makaronflajš...kila makaronov je okol 1€, pa solata tud in še meso, pa si tam. Sam seveda ne smeš meso pri mesarju vzet, ampak vakuumsko pakiran, Lidl, Hofer varianta. Meni denimo tud golaž s polento ni drag, če vzameš že narezan meso v kaki akciji, al pa pri kmetu tam boš dal za kilo mesa cca 6 do 7€, recimo 10 - 15kil kupiš in imaš za kar nekaj časa, malo namešanega, za juho, zrezke, golaž, mleto.

res pa ne štejem zraven tiste par žličk masti, čebule, spasiranega paradajza, ker to si pripravim na vrtu in imam domače. Enako začimbe, sol, to kupim in imam za kar nekaj časa.

Pa se nimam za škrtico.
Sam zdaj bom prav enkrat ornk preračunala koliko me pride kosilo.
0
Avatar člana Mačka
Mačka
11.12.2020 ob 17:55
Ste me sprovocirali s cenami, dobr da sem v službi in imam cajt se igrat.
Domača peka kruha: 1kg moke: 0,4€( Mercator v akciji 5kg bela),
kvas fala 42g: 0,29€
Margarina 20g: 0,08€ ( rama 500g: 2E)
sol: 0,01€ (1kg:0,53€)
sladkor: 0,01€( 1kg 0,9€)
mleko 3dl:0,27€(alpsko 3,5 lj mlekarne: 1l:0,9€)
Komplet sestavine:1,06€ ven pa dobite dve štruci, pri nas je to za tri do štiri dni, pri treh jedcih.
Na roke zamesiš ali pa 5min v robotu, nato vzhaja 45 min do 1h, razvaljaš, anrediš štruco ali pa hlebček in še1x vzhaja pol ure, pečeš max.pol ure na 200°C.

Mislim, da se res ne splača, a ne?
0
Avatar člana Mici
Mici
11.12.2020 ob 18:25
Lihkar kuhana omaka za testenine

na malo oljčnega olja na dveh čebulah prepražen paket mlete govedine iz hoferja, dodam še dva stroka česna, potem očistim in zrežem dva paketa sveže jušne zelenjave (zelena, peteršilj, rumeno in rdeče korenje, por in peteršilj - zelenje), jo dodam, prepražim, dodam dve piskni pelatov, sol in začimbe (kakor kdaj, danes piment, rdeča paprika, poper v zrnu, mediteranske začimbe plus origano). Potem se to cmari na malem ognju še kakšne pol ure.
Tega pride kaj pa vem, ful 🙂 Vedno naredim več, da potem dam še v zmrzovalnik. Pride dobro s testeninami, bulgurjem, kuskusom, tudi s proseno kašo sem že naredila.
Stvar je ekstremno poceni. Tam od oka manj kot 10 evrov vse skupaj.
0
Avatar člana WiCkEd WiTcH
WiCkEd WiTcH
11.12.2020 ob 18:48
Avtor: Mačka
Ste me sprovocirali s cenami, dobr da sem v službi in imam cajt se igrat.
Domača peka kruha: 1kg moke: 0,4€( Mercator v akciji 5kg bela),
kvas fala 42g: 0,29€
Margarina 20g: 0,08€ ( rama 500g: 2E)
sol: 0,01€ (1kg:0,53€)
sladkor: 0,01€( 1kg 0,9€)
mleko 3dl:0,27€(alpsko 3,5 lj mlekarne: 1l:0,9€)
Komplet sestavine:1,06€ ven pa dobite dve štruci, pri nas je to za tri do štiri dni, pri treh jedcih.
Na roke zamesiš ali pa 5min v robotu, nato vzhaja 45 min do 1h, razvaljaš, anrediš štruco ali pa hlebček in še1x vzhaja pol ure, pečeš max.pol ure na 200°C.

Mislim, da se res ne splača, a ne?

Elektriko si pozabila vračunati.:P
0
Avatar člana WiCkEd WiTcH
WiCkEd WiTcH
11.12.2020 ob 18:49
Pa vodo, da vse pomiješ. In cet. In obrabo gobice.;)
Noup, ne splača se. Veš, kako so gobice drage!;P
0
Avatar člana Mačka
Mačka
11.12.2020 ob 18:57
Haaa, jst zamesim v robotu, ker je pravo razmerje je skor sam za obrisat, nč ceta ne dajem v tisto skledo, je bolj bio pol kruh 😛

Psssst, pa pril domov iz službe prišvercam, saj dejasnko mene pride še cenej, ker tud moke ne kupujem....tko da mi pršparamo ful. Sam je pa neki, dober je, diši po bajti in se pregrešim, da vsake tolko krajc tud jaz pojem.

Me pa košta peki papir, sam ga mam enega za dve rundi. Gorenjka 🙂
0
Avatar člana WiCkEd WiTcH
WiCkEd WiTcH
11.12.2020 ob 19:05
Ha, jaz pa vsakič stran vržem. Še nisem pomislila, da bi večkrat uporabila. Samo "moj" je ponavadi bolj umazan.

Sem pa fejst zreducirala porabo alufolije in navadne folije, ko sem skoraj vse začela dajati v plastične posode. Sem pa razmišljala, da bi kupila tisto folijo iz čebeljega voska. Jo kdo ima?

Aja, dobila sem tiste čudežne krpice. Zaenkrat so super, bolje kot navadna krpa. Nisem je pa še oprala v stroju, bom videla, kako se to obnese.
0
Avatar člana Mačka
Mačka
11.12.2020 ob 19:09
Kere krpice imaš? pri nas jih je en kup antistatik, pa kaj jaz vem kerih. Jih nucajo v delavnic, jaz sam vidim ko perem, pa vsake tolko kako sunem za prah brisat 😛
0
Avatar člana WiCkEd WiTcH
WiCkEd WiTcH
11.12.2020 ob 19:22
https://homedesign.si/kategorija-izdelka/krpica-pure-and-clean/
Tukaj sem kupila. Muck ne puščajo, statične tudi niso. Pa super očisti maščobo in prstne odtise na šipi. Jutri poskusim še tuš kabino z njimi pomiti.
Meni so šli na živce tisti gumbi pri štedilniku. Težko je očistiti okoli pa z megliom je bilo treba. Potem sem ugotovila, da baby robčki to super očistijo, ampak mi ni všeč, ker jih potem stran vržeš. Evo, s to krpico gre brez čistila vse stran.
0
Avatar člana WiCkEd WiTcH
WiCkEd WiTcH
11.12.2020 ob 19:22
Če še stroj preživijo, so res super.
0
Avatar člana Fox
Fox
12.12.2020 ob 13:30
Pri nas mesa sploh vec ne jemo, razen ce greva ven na burger. Doma mesa ne kuhava v 80%. Rada pa delam sataras, ce imam cas ga naredim v tavelkem loncu in dam zamrznit. Full dobr pase k testeninam, kuskusu in podobno.
0
Avatar člana Mia
Mia
12.12.2020 ob 15:01
Hrana se je definitivno podražila v času od marca do decembra. Pa ne samo hrana, tudi pijača, sadje, toaletne potrebščine, čistila, praški, gospodinjski pripomočki, krpe, gobice .... in to kar precej. Jaz opažam, da pri posameznem nakupu, ki so dejansko enaki kot pred meseci odštejem vedno 10 evrov več. (primer: prej 30 zdaj 40) ne vem pa točno kaj in za koliko, ker tega ne spremljam. 🙂
0
Avatar člana Mici
Mici
12.12.2020 ob 15:36
Dražilo se je že lani.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2025