Dober partnerski odnos - sreča ali delo na sebi - 2

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Ok
13.04.2026 ob 6:01
Majn ga vidim rajši ga imam
0
Avatar gosta
nekoč nekje
13.04.2026 ob 7:24
Nasprotno je. Ljudje, ki delajo na sebi, kot sem opisal v sosednji temi, se skozi leta zelo spreminjajo. nenehno se učijo novih stvari. bedaki, ki ostajajo zaciklani v realnosti iz leta 1970, se seveda nič ne spreminjajo. ravno zato ima prva skupina z drugo skoraj nič skupnega. Zato se prva skupina drugi skupini z lahkoto tudi odreče.
0
Avatar gosta
nekoč nekje
13.04.2026 ob 7:27
Seveda ne gre za nobene bližnjice za duhovno rast. Gre za to, da človek, ki nekaj da nase, postane samozadosten na vseh področjih. Obenem si širi obzorja z osvajanjem novih veščin. To ne traja mesece, niti leto, to traja desetletje ali 2 ali več. Vem, da je to večini ljudi tako zelo tuje. Ravno zato ob tem, ko slišijo za delo na sebi, pomislijo na instant bližnjice. Ker njim je itak vse instant. Itak jih v lajfu ne zanima nič, razen njihovega poklica. Pa še tu so sčasoma postali dinozavri.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
13.04.2026 ob 7:54
@nekoč nekje
Pa od kod se tebi jemljejo take pesimistične, da ne rečem žaljive? Večno posplošuješ in interpretiraš, kakor da bi bili vsi neumni in nesposobni. Samo take poznaš? Ti pa superioren?

Se ti sploh zavedaš tona, v katerem pišeš? Precej domišljavo.

Poznam ljudi, ki so se lotili “dela na sebi”, kot se to popularno imenuje, pa jih je večina uspela dejansko dvigniti kvaliteto svojega življenja in so zadovoljni skupaj s svojo okolico, ki je prav tako pridobila zaradi te izboljšave. Pa ni nobeden iskal instant rešitev, temveč poglobljeno, analitično, odgovorno in dosledno sledil svoji odločitvi.

Kje ti najdeš instantarje? Na netu? Kaj pa v živo?

Ali pa samo ti ne opaziš uspešnih, ker te ne zanimajo ali ne prepoznaš uspeha?

Kdor je zares kaj naredil na sebi, je sposoben videti svet okoli sebe. Ti ga vidiš v celoti, ali le del, ki ti ustreza, da se lažje primerjaš?
2
Avatar gosta
Karma
13.04.2026 ob 7:59
Ne eno, ne drugo.
0
Avatar gosta
Virtuala
13.04.2026 ob 19:54
V virtuali, kjer ljudje brez zavijanja v celofan napišete točno to kar si mislite, se še najlepše vidi naše (ne)delo na sebi. Toliko bolj, ker lahko na tovrstnih forumih desetletja beremo ene in te iste “normalne” neumnosti enih in te istih “normalnih” ljudi.

Za veliko večino je “delo na sebi” omejeno na vse kar je kako povezano s izbrano stroko in službo, če to, kar nam tako ali tako diktirajo drugi. Sprva šolski sistem, kasneje delodajalci, “partnerji”, itd. Nas ostali “razvoj” pa je zgolj posledica bombardiranja s propagando, lastnih življenskih okoliščin in s tem povezanimi osebnimi izkušenjami. Vse to seveda na debelo podlago skozi vzgojo in šolski sistem že v mladih letih sprogramiran svetonazor in modus operandi. Zato v naglo spreminjajočem svetu na praktično katerikoli temi velika večina predvsem demonstrira kako zelo jo je povozil čas.

Tako imamo celo “uspešne” “izkušene” “izobražence”, ki so leta 2026 še vedno samozaverovani v “resnice”, ki so v najboljšem primeru veljale leta 2000, če kadarkoli. Starše in šolnike, ki ne razumejo, da ni več nič tako kot je bilo in da z življensko popotnico zaupanim jim otrokom ne delajo nobenih uslug. In pa seveda široko populacijo, ki vsakemu, ki bi se po razmišljanju in obnašanju kako preveč oddaljil od statusa quo, postreže z žaljivimi slogani. Razumete? Vaše nerazumevanje sprememb v hitro razvijajočem svetu še najbolj nazorno pokaže vaš (ne)razvoj.
1
Avatar člana Čveka
Čveka
13.04.2026 ob 20:34
@Virtuala
Malo se počutim nagovorjena v tvojem zapisu, ker pač spadam v starejšo generacijo.

Ni, da ne razumemo sprememb ali jih ne opazimo. So pa stvari, ki bi morale veljati vedno in naj ne bi bile odvisne od starosti ljudi, letnice ali hitrosti spreminjanja tempa.

Poštenost, iskrenost, humanost, razumevanje, medsebojna podpora in pomoč, strpni in spoštljivi odnosi, sodelovanje za napredek in dobrobit vseh…

A to zaradi poblaznega tempa in okrnjenih medčloveških stikov sedaj ni več pomembno?
3
Avatar člana svetilnik
svetilnik
13.04.2026 ob 21:14
Žal v tem svetu večinoma ne. Se pa strinjam s tabo.
Lahko pogledaš samo, če kdo vstane starejšim na avtobusu, pomaga starejsi osebi z vrečkami, itd. In to poznani.
Celo tako daleč smo prišli, da če želiš pomagati, se te ustrašijo kaj boš slabega naredil. Evo, ravno ta vikend je starejši možakar nakladal kanu na kombi in mu nikakor ni uspelo, ga spraviti gor. Mu priskočim na pomoč in me je najprej sumljivo gledal.
Pa tudi mladci so ne vem ali popolni egoisti ali pa enostavno ne vidijo okrog. In tudi ljudje si ne upajo več nič opozoriti. Zadnjič se je en na avtobusu zleknil in zasedel 2 sedeža, s copati direkt na sedež. Noben ni nič naredil. Ko sem ga vljudno opomnil, je pa dal noge dol, zanimivo brez kakšnega pogleda ali sikanja. Tako da, res ne vem, kaj mu je bilo.
0
Avatar gosta
nekoč nekje
14.04.2026 ob 6:12
Dajmo povedati, da je večina ljudi v odrasli dobi tako brezupno ujeta v službeni in družinski vsakdan, da so veseli, če imajo 3 ure na dan za kakšen hobi. resno delo na sebi je prej značilno za tiste, ki so dlje časa samski. Večine ljudi nič ne zanima, ne sledijo spremembam v svetu, poleg tega pa kmalu tudi nimajo časa slediti.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
14.04.2026 ob 6:35
@svetilnik
Kar se je zelo razrastlo, je egoizem, za same vrednote bi pa rekla, da so se samo skrile za njim. Namreč, ko kdo potrebuje pomoč sočloveka, se še kako sklicuje na pravico do nje. Torej se vseeno vsi zavedajo, da bi tako bilo prav.

Slej ko prej se zato začnejo oblikovati in prilagajati. Prej tisti, ki se prej soočijo s posledicami take družbene ignorance, kasneje tisti razvajenci, ki jim nekdo drug pometa smeti na njihovi poti.

Nekateri pa pač nikoli, ampak to ni nekaj novega ali lastnega le mlajšim generacijam. Vedno smo imeli tudi take ratrake, ki so tacali skozi življenje in se niso ozirali na nikogar.

Tista tvoja situacija z reakcijo fanta na opozorilo je kar pogost pojav. Mladi so še vedno dojemljivi za opozorila, le da jih nekateri ne dobijo že doma od staršev, ampak jih opominja šele družba.

Saj niso toliko zabiti, le drugačen pristop potrebujejo, manj ukazovalen, bolj svetovalen. Tisto, kar jim manjka pač. Tu je pa tudi na vseh nas, da s svojim vzorom pokažemo strpnost in razumevanje. Če pa mi nastopimo pokroviteljsko in napadalno, pa se seveda uprejo in nalašč naredijo nasprotno od zaželjenega. Saj smo mi bili isti.
2
Avatar člana Čveka
Čveka
14.04.2026 ob 6:46
@nekoč nekje
Gotovo je razpolaganje s prostim časom najbolj očitna razlika med samskimi in vezanimi. Še bolj med zaposlenimi in nezaposlenimi. Logično.

Je pa vse odvisno od potreb in sposobnosti posameznika. Kdor hoče, najde čas, ki ga potrebuje zase in ga zna izkoristiti sebi v prid.

Tudi po 12-urnem delovniku in opravljenem gospodinjstvu ti ostane vsak dan ura ali dve zase, če se tako odločiš. Razmišljaš lahko tudi med rekreacijo, sesanjem prahu ali kuhanjem. Ali ne? In v kvalitetni zvezi ti je partner tudi najboljši sogovornik, ogledalo s povratno informacijo, svetovalec in kritik. Pomeni rast za oba, pa vzporedno še utrditev zveze.

Res pa se v tem primeru zavestno odpoveš buljenju v ekran ali bluzenju tja v tri dni. Kar je samo dobro.
1
Avatar gosta
nekoč nekje
14.04.2026 ob 18:11
Večina moških je od mladosti vzgajana recimo, da treba ugajati ženskam. redko kdo je sposoben sprevideti, da moderna ženska nudi vedno manj, v bistvu ničesar. zato je za moškega, ki hoče osebno zrasti nujno, da se čimbolj distancira od žensk v smislu čustvene navezanosti na eno. Ženske so konformistična bitja. Kar pomeni, včeinoma verjamejo v uradno propagando na vseh področjih. Zakaj bi moški, ki je sposoben vse sam, poslušal katerokoli žensko? Seveda pa najprej moraš postati nekdo, ki je sposoben sam skrbeti zase na vseh nivojih in to je osebnostna rast, o kateri pišem cel čas.
0
Avatar gosta
nekoč nekje
14.04.2026 ob 18:12
Če pa je nekomu cilj imeti 2srečno" vezo, mu bolj svetujem, da sledi feministični propagandi, se še bolj trudi za ženske, prebere kakšno instant knjigo in bo kot tak idealen partner za mdoerno žensko.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
14.04.2026 ob 18:39
@nekoč nekje

“ Če pa je nekomu cilj imeti 2srečno" vezo, mu bolj svetujem, da sledi feministični propagandi”

😄😄 če preberem to tvojo trditev, je torej neugajati ženskam recept za nesrečno življenje moškega?

Kar se pa tiče “ Večina moških je od mladosti vzgajana recimo, da treba ugajati ženskam”, je pa dolga stoletja veljalo, da so bile ženske vzgajane v poslušno in brezpogojno ugajanje moškim. Ponekod še vedno velja.

Zakaj pa ne bi naslednjih nekaj stoletij veljalo obratno, pa da se zadeve malo uravnovesijo? 😉
2
Avatar člana svetilnik
svetilnik
14.04.2026 ob 18:42
@nekoč nekje
Od kje si pa to pobral? Dejansko je res ravno obratno, da je bilo veliko žensk vzgajanih za ugajanje in podreditev moškim.
@Čveka
Bolj smiselno bi bilo, da bi bili vzgajani za enakopravnost. Ker vidimo, kam je en ekstrem pripeljal.
0
Avatar gosta
Bosanke
14.04.2026 ob 20:38
Zadnja generacija žensk iz naših prostorov in kulture, ki je bile vzgajana v podrejenost moškemu, so bilo kakšne bosanke, ki so danes že blizu penzije. Ker danes so že 50+ letne jugoviči, tipi, napumpani s feministično propagando.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
14.04.2026 ob 21:57
@svetilnik
Se absolutno strinjam. Edino normalno se mi zdi enakopravno. Tudi v primerih, ki bi izgledali na prvi pogled v škodo mojemu spolu.

Zgoraj pa nagajam našemu protagonistu moške večvrednosti. 😉
0
Avatar gosta
Ujemanje
17.04.2026 ob 21:37
Dober odnos je lahko le med dovolj kompatibilnima osebama.

Žal v netradicionalnem svetu t.i. tradicionalna zveza med sposobnim možatim moškim, ki vodi, in ženstveno žensko, ki ga podpira, z redkimi izjemami več nima smisla. Verjetnost, da pride do ločitve je prevelika. Posledice pa v večini primerov tako ali drugače porazne za koga od vpletenih. Zato ta kategorija moških, v koliko niso naivni, vse pogosteje na kak način zaščiti svoje interese.

Na slovenskem prostoru imamo zveze med možačami, katerih življenje se vrti okoli službe, in kompatibilno poženščenimi moškimi, ki se trudijo več kot enakovredno sodelovati v vseh sferah življenja in vsaj tako zadovoljiti žensko hipergamijo, če že drugače ne morejo.
3
Avatar gosta
Qwerty
18.04.2026 ob 6:31
@Ujemanje

Kompatibilnost (in definicija dobrega odnosa) ni samo ena, taka kot jo ti opisuješ. Nezmožnost videti, da obstajajo tudi na Zahodu različne - in torej z njimi različno kompatibilne - ženske (in obratno, moški), je en tak strel v lastno koleno - ki pa služi svojemu namenu.

Svet je (na splošno) še vedno precej tradicionalen (vidiš pri temah kot sta splav in evtanazija, pa masovno moraliziranje čim nek par ne živi po "enem in edinem" receptu ipd.). Ključno vprašanje je, zakaj taki moški (ki zagovarjajo tradicionalno) ne iščejo med sebi enakimi, ampak rinejo v "nekompatibilne", povsod vidijo samo take, in jih poskušajo spremeniti - zato, da bo svet zanje bolj predvidljiv, obvladljiv. Tako zelo se bojijo poraza, a hkrati delajo vse v tej smeri (samouresničujoča se prerokba). Mislim, da zato, ker v resnici ne zaupajo lastni presoji, mnogi niti niso dovolj iskreni do sebe, kaj bi radi (da zveze sploh nočejo/niso zmožni (niti s temi "tradicionalnimi" ženskami), in so nemogoče "možače" samo prikladen izgovor). Zato ker iščejo že vnaprej način, kako se samozavarovati, kako odgovornost/krivdo za poraz preložiti na drugega. Gre zgolj za obrambni mehanizem in to je zelo slaba popotnica za kakšenkoli "odnos", tudi ONS.

In malo je žensk, ki bodo - prostovoljno - prevzele vlogo strelovoda za frustracije moških, ker se ti ne počutijo dovolj moške, dovolj alfe. Enako je bilo tudi v preteklosti, samo fasada je do danes popustila. Taki, ki morajo druge tlačiti dol (ali od njih pričakujejo, da se bodo sami), pač niso in nikoli ne bodo alfe. In tega nobena ženska v resnici ne more spremeniti. Pojasnjuje tudi to, zakaj taki tipi (kvazi-alfe, alfe zgolj v lastnih očeh) žensk ne zanimajo zares, jih nikoli niso, razen če so (bile) psihično zelo poškodovane in na ta način poskušajo/so poskušale (neuspešno, s ponovitvijo istih vzorcev) predelati lastne travme (iz otroštva).
3
Avatar gosta
Vedi 123
18.04.2026 ob 10:42
@Bosanke Če to drži, zakaj ženske jamrajo da ni več ta pravih dedcev in zakaj iščejo take da jih bo lahko "hendlal"
0
Avatar člana Čveka
Čveka
18.04.2026 ob 11:04
@Vedi 123
Ne hendlal. Pač pa takega, ki ga lahko spoštuješ, občuduješ, ceniš zaradi njegovih sposobnosti.

Takemu z veseljem tudi prepustiš vodenje (če ti je to potrebno ali zaželjeno), ker lahko zaupaš, da ve, kaj dela. Ker obvlada.

Hendlaš pa lahko dresiranega psa recimo. Že sebe je zalogaj za mnoge, kaj šele nekoga drugega.
1
Avatar člana svetilnik
svetilnik
18.04.2026 ob 14:31
Pri zadnjem stavku sem se prav nasmejal 🙂.
0
Avatar gosta
Hendlanje?
18.04.2026 ob 18:34
"Hendlanje" je za mazohiste.
0
Avatar člana Vedi
Vedi
18.04.2026 ob 19:00
@Čveka Tako mi je bilo rečeno. Meni osebno do vodljive, kaj šele podrejene ženske ni nič. Tako da sem bil kar precej začuden. Prej sem imel vedno občutek da je to prišlo iz mode ob pojavu prvih kočij brez konj. Moja bi me iz balkona vrgla, če bi jo poskusil hendlat:-D
0
Avatar gosta
Holoho
18.04.2026 ob 19:03
Sreča je da najdeš kompatibilno osebo z katero z lahkoto shajaš in se imaš lepo. Potem skupaj zelo lepo uspevata. Pri nekompatibilnih lahko še tako "delaš" na odnosu, pa ne bo šlo, če se v osnovnih pogledih ne ujemata.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
18.04.2026 ob 19:10
@Vedi
👍😄 Vidiš, že zato sama nisem nikoli niti pomislila biti z žensko 😉

Ne poslušaj vsega in vsakogar. Saj vemo, kdo govori o problemih. Tisti, ki jih imajo.
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026