svetilnik :: 24.06.2026 ob 10:21
Hja, ni treba da sami privarčujejo. Zgoraj se je šlo, da je mama, ki živi pri svoji mami, privarčevala ta denar. Kakorkoli, če ima otrok vse stroške poravnane, lahko s poletnim delom brez težav zasluži za izpit. Bo še manj na telefonu 🙂. Jaz vem, da sem delal od 15ega leta dalje in si izpit za avto/motor in avto sam plačal. Edino moped sta mi starša kupila in kupnina od tega je bila nekje za četrtino avta. Tudi o vzdrževanju le tega, se nismo nič pogovarjali, ker je bilo normalno, da sem ga jaz vzdrževal, lool. Sem pa imel to srečo, da sta mi starša pokrivala stroške za šolanje, oz. kasneje sem imel tudi štipendijo.

poslano v temi :: Mladina ki ne dela izpita za avto
svetilnik :: 24.06.2026 ob 10:13
@jaz To se zavedaš, da bivanje pri starših ali v lastni nepremičnini res nima niti najmanjše povezave z vozniškimi izpitom, temveč z vzgojo, starši in seveda osebo samo? Ker za tista 2 tisočaka si lahko morda klopco v parku kupiš. Pa še za to ne vem, če bo dovolj.

poslano v temi :: Mladina ki ne dela izpita za avto
svetilnik :: 24.06.2026 ob 9:54
Vsak ima svoje tegobe za seboj. Vsekakor pa (razen v res redkih primerih) se da, tudi če z nekaj odrekanja, privarčevati za izpit za avto. Je pa zanimivo, kako se je dojemanje izpita spremenilo. V mojih časih smo praktično vsi komaj čakali na 18 let, da smo naredili izpit in s tem vstopnico v samostojno svobodo. Nekateri pa smo še po stopnjah šli: moped, motor, avto. Sedaj izpit očitno ni več pogoj za svobodo.

poslano v temi :: Mladina ki ne dela izpita za avto
svetilnik :: 24.06.2026 ob 9:25
No ja, ni ravno veliko študentov, ki si sami plačujejo najemnino, itd. Jim kar starši. So pa izjeme in vsa čast njim. Ampak sem prepričan, da ti nimajo težav privarčevati za izpit, ker so navajeni delati. In pa še enkrat: ne mešajte izpita in lastništva avtomobila skupaj, ker sta to čisto dve različni zadevi. Jaz imam recimo izpit za traktor, pa nimam niti najmanjše potrebe, da bi kupil traktor. Ga pa nekajkrat letno vozim.

poslano v temi :: Mladina ki ne dela izpita za avto
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:27
Ne obupaj 🙂.

poslano v temi :: Ljubezen
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:24
@dar Očitno ti je bes popolnoma zatemnil um, ker jaz nisem nikjer pisal o zastonj. 🙂 Tisti brezplačno se je namreč nanašal na hojo, ne na samo pivo. Pa lahko noč.

poslano v temi :: Zakaj se dovoljuje da se na slovenskih hribih in na slovenski obali ljudi UDIRA z visokimi cenami?
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:23
Verjetno je precej odvisno od timinga. Zakaj, pa ima verjetno vsak nek svoj razlog. Znanec se je zaljubil v svojo bodočo ženo, ko ga je na pločniku položila s kolesom. 🙂

poslano v temi :: Ljubezen
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:18
@dar Glej, ti bi rad imel nekaj za neko ceno. V redu. Ko pa to začneš vsiljevati drugim, da morajo drugi to tebi zagotoviti za tvojo ceno, se pa hec konča. Pivo v dolini v piksni za 0,89 EUR je identično tistemu pivu na vrhu Triglava za 20 EUR. Samo tisto pivo na Triglavu ima še x ur hoje v breg noter. Ti bi pa seveda to imel brezplačno. Jah, ni problema, sam si ga prinesi gor. 🙂

poslano v temi :: Zakaj se dovoljuje da se na slovenskih hribih in na slovenski obali ljudi UDIRA z visokimi cenami?
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:12
A ko greš v Hugo Boss trgovino sredi Ljubljane tudi jamraš, da naj ti prodajo za ceno Zare? Boš zahteval, da država omeji cene? Jaz bi tudi imel Rolex, pa mi je škoda denarja zanj in imam pač Casio. Pa mi na misel ne pride, da bi zahteval, da država omeji ceno Rolexa. In še enkrat: kakor ima gostinec vso pravico, da postavi kakršnokoli ceno že, imaš ti vso pravico, da mu rečeš, ne hvala in ne kupiš. Vote with your wallet. BTW: Ko sem bil na Triglavu so eni fantje prodajali mrzlo pivo za 20 EUR za 0,33 pločevinko. In ne boš verjel, prodali vse.

poslano v temi :: Zakaj se dovoljuje da se na slovenskih hribih in na slovenski obali ljudi UDIRA z visokimi cenami?
svetilnik :: 23.06.2026 ob 23:00
Ne vem zakaj bi se morala država v to vpletati. Edino kar se bo zgodilo bo to, da bodo pač tisti, ki sedaj gor kuhajo, zaprli in boste ostali brez vsega. Potem bo naslednja zahteva verjetno, da mora država postaviti menze gor na vse hribe in hribčke. Očitno je dovolj ljudi, ki so pripravljeni plačati postavljeno ceno, sicer bi jo gostinci znižali ali pa zaprli. Če ti ne ustreza, pač prineseš s seboj za jest. Pogleda pa zaenkrat še ne računajo. In ko bo dovolj ljudi to naredilo, bodo ali znižali cene ali pa zaprli.

poslano v temi :: Zakaj se dovoljuje da se na slovenskih hribih in na slovenski obali ljudi UDIRA z visokimi cenami?
Cvek123.com © 2014-2026