@Jest predlagam
Če bo sodišče pokleknilo, bo narodu (upam vsaj) dovolj prekipelo in bo lastnoročno odnesel to zalego iz parlamenta.
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? Kar precej pazim na to, da delam okolju čim manj škode. Ne smetim, ne smradim z izpusti, stvari uporabljam dolga leta, ne kupujem nepotrebne plastike, striktno ločujem odpadke, gospodinjstvo furam maksimalno skrbno, ozaveščam in pomagam tudi drugim.
Vsekakor bi se našlo še precej stvari, ki bi jih lahko izboljšala, pa jih zaradi komoditete ne.
poslano v temi :: Obstoj @hudič je
“Kako sta Nika in Muki vedela vse o black cube in janši? A ni SOVA tajna obveščevalna? Kaj misliš?”
No, tu pa res ni potrebna huda modrost, se ti ne zdi? Več kot polovico je povedal Janša na soočenjih sam, prvi je omenjal Izrael in razne obveščevalne kanale, vsak bimbo lahko pogleda na flightradar, kje kdaj kdo pristaja in vzleta, nobene Sove ne rabiš, da bi v mimohodu videl avtomobile na določenih naslovih, glede na predvolilni čas in poznavanje navad politikov pa samo še sešteješ 2+2. Po moje zdaleč nista ta dva edina, ki sta sledila dogajanju, bila sta samo prva, ki sta se javno oglasila. Debate so pa padale okoli vseh šankov.
Je pa problem vseh nas, da ljudje, ki imajo dostop do podatkov, tako lahkomiselno ravnajo z njimi.
Meni je zelo vseeno, če ima kdo podatke o meni, če me vpraša, mu povem še več. Si nima z njimi kaj pametnega početi. Tudi ničesar ne bi našel o meni, s čimer bi me lahko držal v šahu.
Poznam pa ljudi, ki bi jim vdiranje v njihove podatke lahko grdo zagrenilo življenje, predvsem poklicno. Izsiljevanja, grožnje in podobno, zaradi česar bi kdo iz strahu lahko izročil nepravim ljudem informacije, ki bi ogrozile tudi vse nas.
Zato je skrajni čas za poštenost, iskrenost in sodelovanje, žlehtnobo je pa treba izkoreniniti.
Kakorkoli pa obračaš, desni so neštetokrat dokazali, kako žleht znajo biti. Zato jim je treba preprečiti ta zakon. Še brez njega delajo škodo. Tudi tebi.
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? @hudič je
A si prijazen in mi našteješ kak primer?
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? @Cepidlakec
No, saj to je tako težko dopovedati tem navijačem. Glede na renome desnih politikov, njihov krog znancev, manire, odnos do ljudi, odgovornost in splošno počiščene pojme o prav in narobe bodo imeli nepravi ljudje nemoten dostop do podatkov, ki jim ne bi smeli niti blizu.
Tukaj ni vprašanje, kaj smeš ali ne smeš izreči, ampak kaj imaš, kar si nekdo drugi želi imeti. Ali pa ti vsaj ne privošči. Ali je pa zgolj mnenja, da ti po njegovo ne pripada…
Lepe primere imamo kar tukaj. Samo eden zine, da levi kradejo, dvanajst jih to pograbi, ponavljajo tako dolgo, da začnejo verjeti v to… hop, pa zadeva menja lastnika.
Potem imaš pa čisto na koncu možnost izvedeti, da je bila “napaka v postopku”…
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? @Šutarjev zakon
Kaj pa ti veš, ali in kje sem bila glasna?
Je pa razlika, kdo zakon kreira, s katerimi izrecnimi nameni, pooblastili, omejitvami, namenom in predvsem dopolnilnimi pojasnili, na osnovi katerih lahko sodna veja ta zakon uporablja.
Iz doslej doživetega je politika vedno zakone spisala tako, da se je točno vedelo, katere vrzeli pušča, komu in zakaj. Vse prepogosto pa smo bili priča zlorabam zakonodaje in to predvsem s strani desne politične opcije. Menda ni potrebno naštevati, o tem čivkajo že vrabci. Od dvigovanja pošte dalje, preko izgovarjanja na procesne namesto vsebinskih neskladij, nedefinirane uporabe dokaznih gradiv…
Dokler zakone pišejo pravnomočno obsojeni prestopniki in jih na silo uveljavljajo iz pozicije premoči, jim je absolutno potrebno natančno gledati pod prste in pravočasno korigirati, preden se kriminal dobesedno uzakoni.
Kakšna pripomba morda?
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? @8409
Samega sebe pohodiš, pa niti ne opaziš - “zakaj ga taisti zakon 20 let ni motil” - povdarek je na TA ISTI!
Hudič je v detajlih, veš. Tu eno pooblastilo več, tam ena pravica manj… pa NI VEČ TAISTI.
Saj je brezupno to razlagati nekomu, ki prebranega ne razume. Sploh, če ga je pred tem nekdo zdresiral, da razmišlja samo po nareku ali komandi…
Ti sploh veš, kaj točno zagovarjaš? Ali ti je edini šport oporekanje?
poslano v temi :: A res mislite, da se pošteni Slovenci nimamo za bati politične policije? @Čivek
Nobene potrebe ni po obvladovanju vseh možnih podsistemov, iz nekaterih je za potrebe kamuflaže celo bolje biti taktično ločen. Stari mački to dobro vedo in s pridom koristijo.
Za zadovoljitev svojih sebičnih ciljev je povsem dovolj imeti par ljudi na ključnih mestih v financah (uradnih in še bolj neuradnih), sodstvu in medijih in peščico strastnih zagovornikov z dovolj poslušalstva.
Moraš pa znati z njimi slalomirati in jih nenehno zaposlovati s svojimi idejami, sicer bi utegnili začeti misliti s svojo glavo in bi morda celo postali kritični….
Zato vladajoča garnitura toliko propagira operativnost, hitro reševanje tudi neakutnih situacij in kot po tekočem traku meče v javnost karkoli dovolj “atraktivnega”, kar bo za nekaj ur ali dni zameglilo pogled na celostno sliko.
V tem so dejansko maherji, tu ni dvoma.
Če bi te sposobnosti uporabljali v splošno korist, bi bila Slovenija velesila vsaj v evropskem prostoru.
Problem je vedno znova en sam: poštenje.
poslano v temi :: A bo interpelacija Stevanovića in Mijića? @Čivek
Nobene potrebe ni po obvladovanju vseh možn
poslano v temi :: A bo interpelacija Stevanovića in Mijića? |
poslano v temi :: Maščevanje