Bravo, dijaki II. gimnazije Maribor!!! 🤐 - 2

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Zablodeli liberalci
21.12.2025 ob 11:26
0
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 11:26
@No pa si si odgovorila
Nasprotno od tega trdim. Splošne moralne norme so univerzalne.

Katere niso?
1
Avatar gosta
Takle mamo
21.12.2025 ob 11:26
0
Avatar gosta
Katere
21.12.2025 ob 11:28
@Čveka
Katere so to po tvoje? Prosim, naštej jih.
0
Avatar gosta
ojoj 12
21.12.2025 ob 11:28
@Čveka
He he, si se malo zapletla?
0
Avatar gosta
nm
21.12.2025 ob 11:29
@Oreh

In kaj, če bi imeli nalogo zagovarjati Hitlerja in 6 milijonov pobitih Judov?
2
Avatar gosta
nm
21.12.2025 ob 11:31
@Bumbarji

Kaj, če bi imeli nalogo zagovarjati sežiganje Judov v krematorijih?
2
Avatar gosta
pa joj no
21.12.2025 ob 11:33
@nm
To ti vlečeš iz ene temne luknje? Preden se še naprej smešiš, se izobrazi o tem, kaj debaterska tekmovanja so. Imaš malo morje debat na netu s temami in argumenti. Nikoli ni tema tako debilna, ko si jo ti predstavljaš. Res pa to ni področje za vse, ker je prezahtevno. Tudi zate.
-2
Avatar gosta
nm
21.12.2025 ob 11:36
@pa joj no

In zakaj je genocid nad Palestinci dovoljena tema, genocid nad Judi pa ne?

Zakaj obstoj 3. rajha in njegovo stališče ne bi smela bit tema na debati, če pravite, da so vse teme dovoljene?
2
Avatar gosta
Volilna pravica
21.12.2025 ob 11:36
@nm
Kaj pa če bi zagovarjali, da ljudje s podpovprečnim IQ-jem nimajo pravice odločati niti o sebi, kaj šele in drugih? Volilna pravica potem pa bi morala biti vezana na višino IQ. višji je, večjo težo ima.
Se strinjaš? Aja, sori, ne izpolnjuješ niti osnovnega pogoja. 😂
-2
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 11:42
@ojoj 12
Se ti zdi? Preberi ponovno.
1
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 11:44
@Katere
Splošne moralne norme misliš? Na kratko:
Ne delaj drugim tistega, kar nočeš, da bi kdo delal tebi.

No, katere pa niso splošne?
1
Avatar gosta
nm
21.12.2025 ob 11:46
@Volilna pravica

Odgovori na vprašanje in dokaži svojo inteligenco. Najlažje je žalit, ko nimaš argumentov.
1
Avatar gosta
Sam fprašam
21.12.2025 ob 11:46
Bi debata tekla o tem katera stran ima bolj opravičljiv razlog za pobijanje nedolžnih otrok?
2
Avatar gosta
Ni mi jasno
21.12.2025 ob 11:49
Konkretno ta tema sploh ni primerna za debato, ker je, kot dokazuje vsa ta čas od začetka napadov, v zmoti ena od strani, druga pa ne, ni nič za debatirat. Meni sploh nič ni jasno.
Izrael je bil takole iz nič napaden, odpeljani so bili nič krivi ljudje. Izrael je ugrabljene- večinoma mlade- zahteval nazaj, a zgodilo se ni nič. Vemo, kar je dejstvo, da Palestini vlada Hamas, glede na vse videno in prebrano je Palestina=Hamas. A glej ga zlomka, evropsko ljudstvo zagovarja Hamas, torej teroristično organizacijo, ki med drugim hara, grozi in uničuje celotno Evropo; enakomisleči z mačetami grozijo in ubijajo vsakodnevno. A to isto napadano ljudstvo, tu mislim na Evropejce, glej ga še enkrat zlomka, dajo prav islamskemu Hamasu? In kako naj bi en srednješolec z itak opranimi možgani komentiral takšno situacijo? Sploh pa, bognedaj, da bi zagovarjal Izrael! Zagotovo letnika/ mature ne bo opravil. Tako da ja, islam je že prevzel kontrolo v svetu, evropejci delujemo po koranu. Ali izbereš in zagovarjaš islam ali pa smrt. Druge možnosti ni.
4
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 12:28
@Ni mi jasno

Zadeva ima precej daljšo brado, kakor tisto ugrabitev obiskovalcev prireditve. In precej globlje in starejše korenine.

Lahko gremo nazaj skoraj do praskupnosti. Do križarskih vojn, do perzijskih osvajanj, do antičnih osvajalskih pohodov…

Zakaj sploh cela kregarija okoli tistega kamenja in peska? Zakaj sploh ideja kogarkoli, da bi vsiljeval svoje pojmovanje in način življenja drugim?

Vsako nasilje sproži odpor, iz njega sovraštvo in protiagresijo, iz tega nikoli ni pozitivnega rezultata.

Pozna kdo primer, da je nasilje prineslo trajni blagor?
1
Avatar gosta
No ja
21.12.2025 ob 12:33
Osvobodilna gibanja Palestincev se 70+ let borijo proti zatiranju in izvajanju aparthajda s strani Izraela. Izrael inscenira napad Hamasa na Izrael pri katerem Netanjahu žrtvuje 1200 nedolžnih Izraelcev zato, da bi lahko začel iztrebljevalno vojno nad Palestinci. Cilj je kristalno jesen - etnično očistiti Gazo in Zahodni breg vseh Palestincev. V napoto so tudi tamkajšnji kristjani.
-1
Avatar gosta
Točn tko
21.12.2025 ob 13:28
@Sam fprašam
Ja, točno. Kdo ima bolj prav? Hamas, ki je zmasakriral 36 izraelskih nedolžnih otrok ali Netanjahujevi sionisti, ki so zmasakrirali 20.000 nedolžnih palestinskih otrok in jih dodatnih 21.000 trajno pohabili ter še 17.000 otrokom ubili starše?
-2
Avatar gosta
Bodoči brezjajčniki
21.12.2025 ob 15:43
Morali bi odstopiti že takoj ko so izvedeli na katero temo bodo debatirali in ne šele po tem ko so žrebali na kateri strani bodo!
Da so odstopili šele kasneje je znak luzerjev, ki ne znajo debatirati.
4
Avatar gosta
Led
21.12.2025 ob 15:47
Argumentirat je potrebno znat vsako stvar, a ti je vsec ali ne, se strinjas ali ne..
Drugace pa na II. gimnaziji radi vsiljujejo svojo politicno agendo..Sploh doloceni profesorji. Ni dobro to.
0
Avatar gosta
Ocve
21.12.2025 ob 15:48
@Xy 123
To ja, vprasanje, kako jih je mentorica oprala..
1
Avatar gosta
Kruha in iger
21.12.2025 ob 16:07
Izrael in Palestina je odličen izgovor, da se svinjarijo evropske politike do lastnega ljudstva prikrije. Izrael počne kar hoče in naprej bo počel kar hoče. No en Evropejec tega ne bo spremenil. Evropejci s Slovenijo na čelu se ukvarjajo s Palestino in Izraelom. To je tudi namen, da je ljudstvo zaposleno s tem, potem ni cajta da bi se ukvarjali z domačimi problemi. Kdor še ni spregledal nikoli ne bo.
1
Avatar gosta
Prečvekan
21.12.2025 ob 17:22
@nelogično

No, a si zmrznilo v debati? Ni več niti odgovorov, niti novih izzivov?

He he he
1
Avatar člana Oreh
Oreh
21.12.2025 ob 18:43
@nm

So ze drugi povedali, da je pri debati pomembna retorika, nastop, besedni zaklad, uporaba asrgumentov, predvsem pa, da se drzis teme, to je, vprasanja. Pri teh tekmovanjih ni pomembno, ce se z neko tezo strinjas ali ne, ampak da jo znas zagovarjati. Ce pa nagajajo custva in funkcionalna pismenost, pa iz vprasanja o zmoti/nezmoti ustanovitve neke drzave preskocis na poboje Palestincev in na Hitlerja in pobite Zide med 2. svetovno vojno. Zato vprasanja o zagovoru Hitlerjevih pobojev ljudi ne bo, vidim pa moznost vprasanja npr. Hitler je naredil napako/ ni naredil napake, ko je brezposlenost zakonsko oznacil kot prekrsek/ kriminal. Ali temo. Umor/ uboj je v dolocenih okoliscinah upravicen/ ni pod nobenim pogojem upravicen.
1
Avatar gosta
Kje pa
21.12.2025 ob 19:02
@Čveka
Čveka, še kar ne dojameš.
"Ne delaj drugim tistega, kar nočeš, da bi kdo delal tebi." - Napisala si samo eno, pa še ta ni splošna. Kaj šele obče veljavna norma. Islam govori o tem, ampak to velja zgolj in samo za muslimane. Do drugih se lahko obnašajo čisto drugače. In tudi imajo zapovedano to. Brezverce lahko ubijejo, zasužnijo, mučijo... Ravno tako žide in kristjane. Slednji dvoji imajo to prednost, da se jih muslimani lahko usmilijo in zahtevajo jizyo (davek na to, da niso muslimani).
Skratka splošne obče veljavne moralne norme ne obstajajo.
1
Avatar gosta
dovolj je
21.12.2025 ob 19:11
@Ni mi jasno
Pa ne, ljudje se končno zbujajo iz transa. Dovolj je zmerjanja z islamofobijo, ker je jasno, ta ga v resnici ne obstaja. Strah ni neosnovan, je realen. Vedno več je odpora proti islamizmu. Mogoče v Sloveniji še ne dovolj, bo pa kmalu. Tile dijaki so pa naredili škodo sami sebi in gimnaziji.
0
Avatar gosta
bee
21.12.2025 ob 19:15
@No ja
Aha, in Izraelci so tako prekleto nesposobni, da jim v vseh teh letih ni uspelo iztrebiti to plemensko skupnost? Še več, v vseh teh letih so se Palestinci še namnožili. So pa res luzerji ti Izraelci.
1
Avatar člana Oreh
Oreh
21.12.2025 ob 19:54
Ljudje, vecina vas pise, kot da Izrael obstaja sele zadnja 3 leta. Nastal je leta 1948, a dogovori so potekali ze pred 2. svetovno vojno. in o tem je bila tema, in seveda o posledicah. Ne morete ustanovitev in ves obstoj ene drzave zreducirati na zadnja 3 leta vendar.
1
Avatar gosta
Joužek
21.12.2025 ob 20:05
@Xy 123 Saj mentorica ni mogla vedeti, kakšno temo bodo dobili. Ali pač? Ali dobijo teme vnaprej, še preden pridejo tekmovat?

Težko bi razpravljali v korist Izraelu, razen če niso hudo pravno ali politično podkovani.
-2
Avatar gosta
Slabi debaterji
21.12.2025 ob 20:12
@Joužek
Nima veze. Mentorica je argumentirala tale odhod tako zanič, da je bolje, da se vsi skupaj ne prijavljajo na nobeno debatno tekmovanje. Zgrešili so bistvo debatiranja. Najbrž so ugotovili, da so slabi in potem so odstopili z bizarnim izgovorom. S takimi, da so se res osmešili. Pravzaprav celo šolo.
1
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 20:25
@Kje pa
No, tu zdaj ne štima nekaj. Sklicuješ se samo na muslimane, trdiš pa, da ne velja na splošno.

Ne delaj drugim, česar ne želiš, da bi kdo tebi - to je povzetek mnogih moralnih smernic, ne ene same. Je samo skupen smisel in osnovno vodilo, ki se ga moraš domisliti, kadar nisi prepričan, kaj naj storiš. Zajema pa ogromen seznam dejanj. Menda ne bova zdaj prekurila foruma s citiranjem vseh posamičnih pravil in zapovedi. Sploh sva pa že rahlo izven teme.

Če pa že hočeš, pa poglejva samo različne religije. Vsem brez izjeme je skupno, da ne smeš biti krivičen, ne smeš krasti, ubijati, varati, biti zloben, požrešen.

Vse religije učijo, da bodi pošten, da skrbi za svojo družino, da delaj dobro, da se moraš truditi za doseganje ciljev, spoštuj starše, ljubi otroke in partnerja/ko…

Pa niso religije edine. Za brezverce veljajo enake moralne smernice. Poštenost, pomoč šibkim, ljubezen… dobimo jih z vzgojo, pravili vedenja v družbi, navsezadnje tudi v zakonodaji.

Ali morda ne?

Ti pa naštevaš dejanja, ki izhajajo iz potvorjenih dikcij korana. Naštevaš primere zlorabe vere, ki jo izkoriščajo pokvarjeni verski voditelji. Isto so “v imenu vere” počeli tudi katoliki, isto so počeli pogani. Vere same učijo o moralnih vrednotah, v svoj interes jih pa namerno napačno interpretirajo verski dostojanstveniki.

Katere vrednote ne veljajo za vse brez izjeme?
-1
Avatar gosta
Kje pa
21.12.2025 ob 21:13
@Čveka
Potvorjenih dikcij korana? Islamski apologet, liberalni zaslepljenec, to so zapovedi za vse muslimane. Ne moreš ti malo izbrati, kaj ti paše in kaj ne.
Pa kako veljajo tvoje norme za vse, če je jasno, da ne. Kje v zakonu piše, da moraš delati samo

"...poglejva samo različne religije. Vsem brez izjeme je skupno, da ne smeš biti krivičen, ne smeš krasti, ubijati, varati, biti zloben, požrešen..." - Če vse vere omejujejo to samo pripadnike vere, potem to niso univerzalne vrednote. Tudi s tem, ko neka vera zapoveduje ubijanje drugih (kafirje), dokazuje, da ima drugačne moralne vrednote. Pa mož ima lahko več žena, poleg tega pa še spolne sužnje - očitno niti definicija varanja ni enaka za vse. Sužnje imajo lahko po svojih zapovedih muslimani, jih pa ni prepovedal niti Jezus. Posvetni zakoni suženjstvo vsaj v razvitih državah prepovedujejo.

"...Vse religije učijo, da bodi pošten, da skrbi za svojo družino, da delaj dobro, da se moraš truditi za doseganje ciljev, spoštuj starše, ljubi otroke in partnerja/ko…" - Spet enako,plus še,da nikjer država ne predpisuje, da se moraš truditi za karkoli, da moraš spoštovati starše, ljubiti otroke in partnerja, da ne smeš varati... Niti ni verskih enako zapisano kako zgleda skrb za koga, kaj šele ljubezen. Za ene je tudi pretepanje žene (jasno, po pravilih) dokaz skrbi in ljubezni.

"Pa niso religije edine. Za brezverce veljajo enake moralne smernice. Poštenost, pomoč šibkim, ljubezen… dobimo jih z vzgojo, pravili vedenja v družbi, navsezadnje tudi v zakonodaji." - Ne drži čisto. Pomoč šibkim ni nikjer zapovedana. Niti stopnja in način pomoči nista enaka povsod. Niti pričakovanja pomoči ne. Tudi ljubezen je razumljena različno, tudi kotira ne povsod na lestvici vrednot enako.
Skratka ne, ne obstajajo univerzalne obče veljavne vrednote. Kdor se tega ne zaveda, zelo hitro pristane v kategoriji useful id.iots.
1
Avatar člana Čveka
Čveka
21.12.2025 ob 22:43
@Kje pa

Verske knjige so napisane tako, da jih (kot vidimo) lahko interpretiraš izkrivljeno. Osnovna načela so pa enaka.

Pojdi sto ali tisoč različnih (po starosti, veri, socialnem statusu) ljudi vprašat, kaj razumejo pod pojmom moralne norme in dobil boš tisoč enakih odgovorov.

Koliko jih kdo upošteva, je drugo vprašanje. Ampak še motenec ti jih bo znal našteti ali vsaj prepoznati. Torej so generalne.

Greš preverit?

Zapovedana pomoč šibkim… a mora to zate izrecno pisati? Biti razsecirano na minute, obliko, intenzivnost, postopke?
Nekatere stvari so jasne. So aksiom.

Muslimani in njihovih več žena… še vedno je tam zvestoba. Oni si jo razlagajo kot ekonomsko skrb za žene. In je še vedno imenovano “zvestoba”. Ne moreš zanikati. In NE skačejo po tujih ženah. Niti gledat jih ne smejo. Torej?
-1
Avatar gosta
KrEna123
21.12.2025 ob 22:49
@nm

Bravo, bravo, bravoooooo. Tvoje vprašanje bi moralo zapreti gobček vsem komolčarjem tukaj, ki bi otrokom zaradi zmage na tekmovanju dovolili zagovarjati tudi totalni zločin. Kar genocid tudi je.

Zgrožena sem nad vašo etiko. ZGROŽENA!

Čveka in ostali prisebnezi, bravo!
-1
Avatar gosta
KrEna123
21.12.2025 ob 22:50
@KrEna123

Kaki gobček?

G o b e c sem napisala!

Imate umazane gobček! In ste prodane duše brez morale.
-1
Avatar gosta
KrEna123
21.12.2025 ob 22:52
@Dutch Bantam

Se ful strinjam!

Čista ideološka perverzija, kaj jih silijo, kako jih indokrinirajo.

Za k o zlat!
-1
Avatar gosta
Itak
21.12.2025 ob 23:10
Mulec v debatnem krožku pa noče in ne zna debatirati stališč z katerimi se osebno ne strinja in za to dobi še čestitke in aplavz.

In potem se čudi, da je vse v kurcu. Kako naj ne bo? Pa samo še slabše bo, ko je očitno biti slaboumen trot veliko bolj profitabilno.
0
Avatar gosta
Koki
21.12.2025 ob 23:14
@Oreh
Ni to politična agenda. To je agenda človečnosti, če ne znaš zagovarjati genocid nad otroci.
-1
Avatar gosta
nm
21.12.2025 ob 23:16
@Oreh

To ni nobena argumentacija. Odgovori na enostavno vprašanje: Zakaj bi dijaki morali zagovarjati genocid nad Palestinci, ne bi pa smeli zagovarjati genocida nad Judi?

Kaj, če bi npr dobili nalogo, da zagovarjajo genocid v Srebrenici? Tudi ne bi smeli zapustiti tekmovanja, ampak bi morali napeti vse moči in zagovarjati tezo, da so Srbi imeli prav, ker so pobili 8000 ljudi?

Bi morali zagovarjati in iskati opravičila, da so belci pobili več milijonov ameriških staroselcev?

Kaj bi morali storiti, če bi dobili nalogo, da zagovarjajo Epsteina? Ostati na tekmovanju in zagovarjati bolnega pedofila, ker je to pač tekmovanje v debatiranju in bi morali ostati profesionalni in objektivni?

Kje je meja, kateri so primerni dogodki, ki se jih lahko v debati zagovarja? Kdo določa to mejo? Ti po svoji subjektivni presoji?
1
Avatar gosta
Samo vprašam
21.12.2025 ob 23:19
@KrEna123

Torej, če bi bila tema o pravici žensk do abortusa in bi morali naši vrli dijaki zagovarjati, da so proti tej pravici, bi verjetno tudi protestno odšli?

Pravilno, da so šli. Upam, da nikoli več ne bodo nikamor povabljeni na DEBATO, ker jim niti osnove, kaj debata je, niso jasne.

To ni trobljenje v en in isti rog (kot npr. rada počne naša javna RTV SLO), ampak je kulturno soočanje RAZLIČNIH mnenj.
2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026