Bog je vera močnih , vera v državo je dokaz njihove šibkosti

Deli na Facebook Deli na X
Avatar člana Darwin
Darwin
09.10.2025 ob 22:00
red Bog je vera močnih , vera v državo je dokaz šibkosti
0
Avatar člana Darwin
Darwin
09.10.2025 ob 22:08
Bog je vera močnih, ker je človek sam na svetu in le vero v Boga ima, da je ta z njim. Dokaz za Boga je človek sam sebi, saj živi in obstaja.
Vera v državo pa je vera šibkih, saj ti verjamejo v neobstoječe in tudi njih lastno postojanje, obstoj ne dokazuje države obstoj. Verjamejo v neobstoječe, da jim je lahko ali jim bo lahko v uteho. Prav tako so sami , ker države ni v Boga obstojanje pa ne verjamejo, ker sami sebe ne dojamejo.
0
Avatar člana Gizdalin
Gizdalin
10.10.2025 ob 0:22
@Darwin
Starševske figure uprizarjata tako bog kot država. Kakor si doživljal starše, tako doživljaš boga. Država je v simbolnem pomenu hraniteljica, ki skrbi, varuje in hrani svoje "otroke"(državljane) kot dobra mati, torej gre v prenesenem pomenu za materinsko figuro. In ker sovražiš in z izrazitimi iracionalnimi izpadi besa napadaš "državo", pomeni da si premestil sovraštvo do lastne matere na neko virtualno nosilko materinske vloge - državo, ki jo potem napadaš, ker si strahopeten, da bi se soočil z lastno dominantno materjo iz mesa in krvi in ji povedal svoje. Razumljivo, le kako, če živiš pod njeno streho in nisi samostojen?

Očitaš ji (državi=materi), kakor majhen otrok, da ne po(skrbi) zate, za tvoje "materinske" potrebe po varnosti, po ljubezni, po pozornosti, po občudovanju, po čustveni naklonjenosti, temveč te zanemarja, te ne nahrani, ne obleče. Očitaš ji, da si prezebel in sestradan. Poskušaš jo negirati, izbrisati, uničiti, umoriti, rekoč, da ne obstaja, da je fiktivna itd. Ker se z realno materjo ne upaš verbalno spopasti, ta je tvoja preveč preteča "domina", kjer se v njeni navzočnosti počutiš kot nebogljenček, kastriran sluga, ravno to, s čimer obkladaš državljane, češ da smo sužnji države. 😉

Materinski kompleks deluje ravno kontra temu, proti čemer se najbolj boriš in česar se najbolj bojiš: popolne odvisnosti od države (socialna). To te dela impotentnega, pasivnega, ker samo pričakuješ, da bo "mati" država poskrbela zate, za tvoje infantilne potrebe v odraslem moškem, tebi pa ne bo treba delati, da boš lahko samo ležal na toplem v njenem mehkem materinskem naročju, pocrkljan kot dojenček, nahranjen s toplim mlekcem po steklenički, povsem odvisen, nikoli lačen, večno prisesan na njeno dojko, brez da bi mignil s prstom, še službe si nočeš najti. 😉

Ker si labilna, šibka osebnost, prepoudarjaš MOČ, se megalomansko poistovetiš z bogom, povzdigneš na njegov mogočen rank, kar je tipično za ljudi z narcisoidno osebnostno motnjo, ker tako kompenziraš manjvrednostni kompleks in se samemu sebi zdiš boljši in imenitnejši, nad vsemi, ker ti nisi navaden smrtnik, seveda. Tako rekoč hodiš v štric z bogom, prijateljsko, zato v svojih zablodah samega sebe vidiš z božanskimi atributi, misleč, da si absolutna moralna avtoriteta, nezmotljiv, sodnik, pravičnik + z narcisoidnimi potrebami kot starozavezni diktatorski Jahve, želen pokornosti, popolne poslušnosti, stalnega občudovanja in hvalospevov, kako si krasan.... 🙂 Torej živo nasprotje realnega življenja, kjer nimaš nobene moči, ne finančne, še manj pa družbeni (politične) moči, po kateri tako hlepiš. To zelo spominja na Donalda Trumpa in vsi vemo, kakšen odličnež je on. 😉
0
Avatar člana Darwin
Darwin
10.10.2025 ob 0:46
@Gizdalin =Matias =Mon-starševski čvek)
Izredno izven vseh razumnosti, celo izrazito bolesten in hoteno v svoji bolestnosti biti razumen z mnogimi besedami je tvoj zapis.
Izraža totalno razdvojenost osebnosti, ki jo imaš in lahko bi celo dejal, da si ne samo sebi ampak tudi drugim nevarna oseba.
Takšen zapis, kot si ga ti podal kaže na izredno psihotično osebo, brez kančka dojemanja stvarne realnosti. V tebi je izredno sovraštvo , zato si tudi omenil sovraštvo.
Tvoj zapis ne izraža le izpete propagande,mantre kjer se država omenja, kot mati ampak dejansko zelo globoko blodnjo, kjer očitno kažeš, da ti res verjameš, da gre dejansko mater enačiti z družbenim konstruktom, ki je vsiljen ljudem in se mu reče država. Celo sovraštvo omenjaš do države, kar je osebna tendenca čustvenega nasprotovanja zoper nekoga. Ker države ni in je le namišljen konstrukt , tako seveda ni oseba in sovraštvo v ta kontekst sploh ne spada. To razumen ve. Nekaj ne marati, nečemu nasprotovati, nekaj kritizirati, razkrivati globine zločinskih spletk ne spada v sovraštvo. Spada v zavračanje.
Psihološko stanje nedojemanja stvarnosti, kot ga kažeš ti s tem, ko državo omenjaš, kot mati in celo enačiš z njo kaže na nevarno fanatičnost. To so bili ponavadi ljudje, ki so morili vse in vsakogar v imenu izmišljotin in počeli nad drugimi najhujše grozote. Naj bo to v imenu države ali božanstev ali pa kaj drugega v kar so fantično verjeli tako močno, da jim je zdrav razum povsem odpovedal.

Družbeni konstrukt ne more nikoli biti roditelj rojenemu človeku in vsekakor razumen svojih roditeljev ne bo nikoli enačil z iluzijo.
Govoriš celo o kompleksih , kjer idiotsko hočeš projektirati svojo bolestnost v neko tebi navidezno psihiatrijsko diagnozo, ki bi jo meni namenjal.
Seveda te je pri tem razbrati , da se gre za navadnega tepca trola Matiasa iz mona, tako, da če si druge prevaral, zavedel, mene nisi, saj te na kilometer zavoham.
Tvoje debilizme do sedaj nisi pri sebi zaustavil in jih še kar nisi sposoben. Norci, ki ste tako zvesti državni ustanovi in njenim prisklednikom boste zagotovo obžalovali svoje norosti prej ali slej.
Do tedaj pa se tolažite v svoji neumnosti, svoji neprištevnosti, zaradi mnogoštevilnih indoktrinirancev, ki so vam v podporo, da državo predstavljate, kot neko skrbno osebo , ki skrbi za ljudi in jim je uteha ter varnost.
Zdravo razumni, budni ljudje pa vemo, da je država le utvara nekaterih, ki so jo vsilili nad drugimi, da jim igrajo boga vse življenje pa čeprav niso niti b od Boga.
Matias ti si en bogi stvor brez duševnega in srčnega utripa in tako gnila duša, ki jo niti sam ne preneseš.
Zapomni si vedno bom nad teboj in to zato, ker sam si tisti, ki kažeš svoje dno.
0
Avatar gosta
Povej Darwin
10.10.2025 ob 1:18
@Darwin In kaj vse sta že tvoja budnost in tvoj zdravi razum ustvarila? Imaš družino, uspešno kariero, ustvarjen dom, srečno življenje, uživate z družino v življenju?
0
Avatar gosta
Ves darwin
10.10.2025 ob 1:29
Bolan in počasen v glavi kot si Darmun, ne boš nikoli razumel, da bi za pametovanje drugim najprej moral pokazat svojo lastno uspešnost, po kateri bi se lahko kdo zgledoval.

Dokler si pa lena zguba, polna teorij in preganjavic kako je ves svet zarota, pač ne moreš nič pametnega povedat. In vsak dan znova potrjuješ kak težki bolnik in zarukan butl si.
0
Avatar gosta
Solkan
10.10.2025 ob 2:34
Slabo mati imamo. Mačehovsko. Slovanija je bila izum za tujce.
0
Avatar gosta
Jesus
10.10.2025 ob 10:30
@Darwin

Že dobro Dawin. Bog ti je že zdavnaj oprostil grešne misli o lepo zaobljenih moških oblinah
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026