Ali se družite z ljudmi, ki imajo o vsem drugačo mnenje kot vi?

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
prijatelji
10.05.2026 ob 15:30
Ok, nekdo ima drugačno mnenje o nečem kot vi. To razumeš in sprejmeš, da pač nima istega mnenja kot vi. Kaj pa, če ima o vsem oziroma vedno drugačno mnenje kot vi? Ste še prijatelji, se družite?
0
Avatar gosta
Ne
10.05.2026 ob 15:38
Mlajse spregledam....prijatelje imamo na istem nivoju. Ostane jih zelo malo lahko ali noben.
3
Avatar gosta
4576
10.05.2026 ob 15:43
@prijatelji
Ne moreš komunicirati in biti z ljudmi ki imajo v vsem kontra mnenje. Ker potem imaš pri vsaki izmenjavi besed nov konflikt v interesih, pogledih, dojemanjih itd.

Darwin je ime prav.
2
Avatar gosta
Ne
10.05.2026 ob 15:43
Ce ima drugacen pogled v malenkostih, ni pomembno. Ce pa v vecjih oz vsem, je odgovor enostavno ne. Se ne druzim, ni istih interesov. Sploh me pa odvrne, ce me kdo prepricuje o svojem prav.
4
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
10.05.2026 ob 15:45
Dokler si tiho in ne vsiljuješ bedarij vse štima. Saj če si recimo čoknjeno in teoretik zarot, ne rabiš drugimi razlagat o tem, pogovarjaj se o čem drugem.
0
Avatar gosta
Blui
10.05.2026 ob 15:59
Ne, ker se mi ne da vedno pojasnjevat, ko me drugače misleči tako ali drugače napadajo, prepričujejo itd. Jaz nikogar ne, dopuščam, da imaš mnenje kakršno imaš, ne dopuščam pa, da se s tem mene posiljuje. Taki ljudje so mi naporni.
Z nekaterimi so odnosi tako lepo tekoči, vse se lahko zmenimo, četudi na zadevo drugače gledamo, tej naporneži pa samo neke konflikte ustvarjajo za brezveze, ker je to njihova hrana.
2
Avatar gosta
vrednote
10.05.2026 ob 16:37
@prijatelji

Pomembne so mu vrednote in pri nas doma imamo vsi dolgoletne prijatelje, ki ta pogoj izpolnjujejo.
V vsem ostalem imajo lahko drugacno mnenje in me ne moti, dokler mi svojega mnenja ne vsiljujejo, ampak sprejemajo, da smo si razlicni.

Realno je tako, da osebe, ki gojijo enake vrednote kot mi, tudi ne morejo biti ravno v vsem razlicne od nas in imeti v vsem drugacno mnenje, lahko pa v veliko stvareh. Sama tako mnenje poslusam, sprejemam in tudi sama pri sebi razmislim, na tak nacin se ucim in sedopolnjujem, zato imam rada okoli sebe ljudi, ki so drugacni od mene.
0
Avatar gosta
nekoč nekje
10.05.2026 ob 16:55
Ne.

Ko smo mladi, smo dost podobni. Vsi pašemo skupaj. Z leti prihaja do razlik. jaz za večino ljudi, ki sem jih poznal, sploh več ne vem, kako mnenje imajo o čemerkoli, ker me njihovo življenje ne zanima. Gre za temeljne razlike v eklatantnem odnosu do življenja, ne samo za mnenje. Kaj boš s folkom, če pa živijo čist drugače in cenijo druge stvari?
3
Avatar gosta
Sissi 123
10.05.2026 ob 16:55
Družim se z vsemi, ne moti me, če imamo različna mnenja. Izogibam se konfliktom, sploh med sproščenim druženjem, ne debatiramo tako resno, da bi do sporov prišlo. Se šalimo, izbiramo lahkotne teme.
0
Avatar gosta
rok-1
10.05.2026 ob 19:55
@vrednote

Tudi sam tako mislim. Se družim z vsemi, ki se znajo kulturno pogovarjati, lahko se kaj novega naučim. Včasih se pač zgodi, da se strinjamo, da imamo različna mnenja - nisem pa še srečal človeka, s katerim bi si bila nasprotna v čisto vsem.
2
Avatar gosta
težka je
10.05.2026 ob 20:22
Če te sorodnik neprestano kritizira, pripoveduje stvari, ki te jezijo in dela to kar tebi ni všeč mu skušam dopovedati, da tako ne gre, mi pa silno zameri.
1
Avatar gosta
Ne
10.05.2026 ob 20:36
Zakaj bi se.Ni potrebe.
1
Avatar gosta
Epic Fail
10.05.2026 ob 21:17
V bistvu nimam problema z druženjem z ljudmi, ki imajo drugačne poglede ali mišljenje. Vsaj ni dolgočasno, ker lahko izmenjaš različna mnenja in poglede. Bolj dolgočasno je enoumje.
Je pa res, da mi gre tako kot večini ljudi na živce, če nato posiljujejo s svojim mnenjem. Ampak to nima več zveze z drugačnim mnenjem... 😉
1
Avatar gosta
seveda
11.05.2026 ob 12:35
jaz se najrajecdruzim z drugače mislečimi, kajti samo poleg takih ljudi lahko preverjamo svoje argumente in prepričanja. bog me usmili istomosljenikov.
1
Avatar gosta
ne
11.05.2026 ob 13:02
Če me nekdo kritizira in se v ničemer ne strinja z mano, pa četudi je to sorodnik, se ne maram družiti z njim.
1
Avatar gosta
Milana
11.05.2026 ob 14:14
Jaz se ne družim s takimi, ki vedno kontrirajo, ki imajo drugačne poglede na vse.
Nisem v družbi z anticepilci, teoretiki zarot, levicarji...
1
Avatar gosta
Torej
11.05.2026 ob 14:37
Seveda smo prijatelji še naprej. Drugačno mnenje me ne moti. Do trenutka, ko tudi njega oziroma nje ne moti moje drugačno mnenje. Žal pa so nasploh le redki taki ljudje, ki ne bi vsiljevali svojih stališč in če jih ne deliš, te lahko celo skušajo spraviti ob službo. Morda imam pa samo jaz smolo, da se vedno najdem v družbi takih posiljevalcev. :-(
0
Avatar gosta
beboti
11.05.2026 ob 14:54
EDINO ČLOVEK, KI SE ZAVEDA, DA V RESNICI ŠE NIČ NE VE, SE LAHKO OD DRUGIH NAUČI KAJ NOVEGA IN NJEMU NEZNANEGA.
2
Avatar gosta
Pati...
11.05.2026 ob 16:57
S tistimi s katerimi imamo preveč različne poglede se ne družim. Sploh ne s takimi, ki svoje mnenje vsiljuje drugim.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
11.05.2026 ob 18:30
Če so ljudje ok in ne vsiljujejo svojega mnenja drugim, potem ne vidim razloga, zakaj se ne bi še družil z njimi. Se lahko prav dobre debate razvijejo iz tega.
1
Avatar gosta
Ne le mnenja
11.05.2026 ob 22:10
Ne gre le za mnenja. Gre za vse živo.
0
Avatar gosta
....
11.05.2026 ob 22:17
Naj imajo drugo mnenje, če pa v vsem nimaš pa o čem komunicirat..

Se sam odbije od tebe, kak prijatelj..
0
Avatar gosta
Oreh 123
12.05.2026 ob 0:02
Z najozjimi prijatelji se poznamo od mladih nog, torej desetletja. Z leti smo razvili razlicne poglede na dolocene stvari, a to nima vpliva na prijateljstvo, ker imamo se vedno podobne osnovne vrednote. Pogovarjamo se o stvareh, ki nas druzijo, ne o stvareh, ki nas razdvajajo. Meni se zdi zaradi nekaj razlik neumno uniciti dolgoletno prijateljstvo. Ce pa je nekdo diametralno nasprotje, pa to ni prijatelj. Je kvecjemu znanec, kolega, sosed, s katerim se pozdravimo, a se ne druzimo in se manj prijateljujemo.
0
Avatar gosta
simpl
12.05.2026 ob 2:32
@prijatelji Jaz se o stvareh, o katerih imamo popolnoma drugačno mnenje, enostavno sploh ne pogovarjam. Če začnejo, rečem dajmo kaj drugega. Kdor ostane na vezi, ok, kdor se na ta račun odstrani, tudi ok.
0
Avatar gosta
Ella
12.05.2026 ob 8:04
Ne družim se z ljudmi, ki se zgražajo nad vsem, kar je drugačno in ni v skladu z njihovo agendo. Žal imam v službi nekaj takih omejencev obeh spolov in mi še na misel ne pride, da bi se še privatno družila z njimi.
0
Avatar gosta
rok-1
12.05.2026 ob 9:19
Tale tema se razvija v smer, kot da ne ločimo med tem, da nekdo ima svoje mnenje - in da to mnenje neprestano vsiljuje drugim.
A nekateri to ločujemo. In ljudje prvega tipa so čisto OK in dobra učna priložnost skozi predstavitev pogledov - drugi pa preprosto nadležni in predstavljajo zapravljanje časa.
0
Avatar gosta
prijatelji
12.05.2026 ob 11:03
Je razlika, ali vsiljuješ svoje mnenje drugim ali pa imaš drugačno mnenje, ki ga drugi sprejme ali ne sprejme. Ampak da se za vsako mnenje ne strinjaš, zakaj bi se družil s takimi ljudmi? Meni je bilo izčrpavajoče.
0
Avatar gosta
stres
12.05.2026 ob 11:21
Tudi meni je izčrpajoče, stresno govoriti s sorodnico, ki se v ničemer ne strinja z mano, vsiljuje pa svoje mnenje in je strašno užaljena, če ga ne sprejmem.
1
Avatar gosta
Poglejte tega debila
12.05.2026 ob 11:28
Viharna debilna driska, poglejte si samo to mnenje:
''Dokler si tiho in ne vsiljuješ bedarij vse štima. Saj če si recimo čoknjeno in teoretik zarot, ne rabiš drugimi razlagat o tem, pogovarjaj se o čem drugem.''
Najbolj aroganten in umsko omejen debil na tem forumu, umobolni zabiti psihopatski uničevalec tega foruma.
In to dela ves čas, vse dni v tednu... očitno s privoljenjem lastnika.

Nekdo je odprl krasno temo, zelo smiselno za ta čas - ali smo sploh pripravljeni slišati drugo stran.
Velika večina žal ni...

Res nihče ne opazi, da je ta bolnik uničil forum in to celo s privoljenjem lastnika?
Brez veze vse skupaj, ali ste tudi vsi ostali malce ''posebni'' in se radi pogovarjate s tem stvorom?
2
Avatar gosta
vsec mi je
12.05.2026 ob 12:03
@prijatelji


Meni je vsec, ko mi zna sogovornik predstaviti tudi drug vidik, ne v smislu prav ali narobe, ampak eni taki, drugi drugace in o tej drugi plati vedno razmislim, cetudi to ni "moj prav".
1
Avatar gosta
rok-1
12.05.2026 ob 12:05
@prijatelji

Zakaj?
Zaradi širjenja obzorij, razumevanja drugačnih pogledov učenja zakaj človek razmišlja drugače. Izveš o drugačnih izkušnjah, izhodiščih, razmislekih, ipd.
Enostavno - zanimivo je. Tuljenje v isti rog, z enakomislečimi, je pogosto samo dolgočasno.
1
Avatar člana Matias
Matias
12.05.2026 ob 13:36
Takšne ljudi težko srečaš, ker potem bi morala biti zadovoljena dva pogoja, da sem jaz, kakor tudi tisti, s katerim bi naj komuniciral, podvržena neki skrajni verski ali politični ideologiji, z opranimi možgani. Sicer skoraj z vsemi ljudmi najdemo neke stične točke za pogovor.
0
Avatar gosta
.
12.05.2026 ob 21:21
Najlažje je normalnim ljudem, z normalnim pogledom na čisto vse. Takšni se lahko odlično ujamejo s širokim spektrom ljudi.

Medtem, ko razni posebneži precej težje pridejo na skupni imenovalec z ljudmi zunaj ozkega kroga kako sebi podobnih.

Že res, da ima še tako normalen človek na kakšnem področju netipično prepričanje. Še vedno pa se z drugimi normalneži skoraj v celoti ujema tako po vrednotah in ostalih prepričanjih kot življenskem slogu. Toliko bolj, če gre za ljudi, ki so se izoblikovali v istem okolju in med njimi ni večjih interesnih, statusnih in premoženskih razlik.

Čim pa človek preveč dela na sebi, z leti spozna, da je vsako ukvarjanje z veliko večino ljudi nesmiselno. Razlike so prevelike. Vsepovsod. V poštev pride kvečjemu druženje v sklopu skupnega interesa, ne pa neko splošno prijateljevanje.
2
Avatar gosta
Škoda časa
12.05.2026 ob 21:47
Ne, škoda časa. Imam eno tako kolegico, ki v vsem nasprotuje. Ampak ne vem ali iz inata, ali da bi me zajebavala, ali ker preprosto ni na moji strani. V vsakem primeru se mi z njo ne da več ukvarjati, ker sem samo slabe volje zaradi nje. Nima smisla. Imam prijatelje ki smo si različni, ampak se podpiramo. Ko se je ena ločila, ji nisem pametovala, da je ziher ona kriva. Podpirala sem jo, ji stala ob strani, že tako ji je težko. No tista kolegica ki jo na začetku opisujem, bi pa točno to delala, brez empatije bi jo podjebavala.
1
Avatar gosta
Škoda časa
12.05.2026 ob 21:53
@vsec mi je
Tu se strinjam. Imam točno tako prijateljico, nismo veliko skupaj, ko pa se vidimo, smo pa čist integrirani. V določenih ogledih imava zeloooo različne poglede, ampak se spostujeva, poslušavq druga drugo, tudi druga drugi omehcava. Vedno se podpirava. To je super, ker ti nekdo odpre uvid, da nimaš ti čisto vse prav. Medtem ko kolegica, ki v vsem kontrira , v popolnoma logičnih stvareh (na primer nekdo bo mučil žival in ona ga bo podprla samo zato da bo mene razjezila), no to pa ne. Je treba ločiti kaj je kontriranje iz inata, da te nekdo razjezi ali pa različni pogledi, kjer ohraniš spoštovanje, integriteto posameznika in tudi rad izmenjas mnenja ker ti druga stran da opcijo razmišljanja, kaj pa če jaz nimam prav, narobe gledam. Tak odnos ti da ogromno.
1
Avatar gosta
ne in ne
13.05.2026 ob 8:13
Ne, zakaj bi rinila v družbo človeka s katerim se v ničemer ne strinjam??? Kaj imam od tega?
0
Avatar gosta
beboti
13.05.2026 ob 13:55
zakaj ali čemu se ne bi družili z ljudmi, ki imajo o vsem drugačno mnenje kot mi
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
13.05.2026 ob 16:54
Zato, ker se ti včasih odprejo oči. Seveda, če sta oba sposobna komunicirati ustrezno.
0
Avatar gosta
Blui
13.05.2026 ob 17:03
Je pa hecno, morate priznat- namreč na forumu se vidi, kako izgleda drugačno mnenje in kako se večinoma vrstijo napadi, vsiljevanja, žaljenja. Pa so to taisti ljudje v reali. S takimi se družit zasebno? NE!
Ni problem drugačno mnenje, ampak vsiljevanje svojega drugemu. Tako pa dosti ljudi deluje. In tako se ne učijo, tako ne prihaja do odpiranja oči.
Učenje je sodelovanje, tega pa so zmožni redki.
0
Avatar gosta
Viharni brezdec
13.05.2026 ob 17:07
Kdo bi vedu kaj je res
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026