V službi imamo primer sodelavca, ki ima najverjetneje močno glivično okužbo stopal. Vsaj na podlagi vonja, ki je zelo izrazit v garderobi. Vsi se kar zmrdujemo v garderobi, ko moramo to prenašati. Kadrovska obveščena, a drugega kot špricanje čevljev ne storijo. Točno vem, kateri osebi noge tako nagravžno smrdijo. Me pa zanima, ali obstaja kakšna bolezen, zaradi katere ti noge tako smrdijo, ti pa ne moreš nič storiti? Ali imamo samo enega svinjaka za sodelavca? Če ima res "samo" glivice (no, bolj glive 🤢), vem, da se da to pozdraviti. Doživel bo javni linč, če si ne bo uredil nog!
0
Stara forumašica 27.06.2026 ob 18:05
Po mojem pa sploh ni nujno, da ima glivice, ampak samo pretirano potenje nog.
In glede potenja nič ne more, zelo verjetno tudi med službo ne umivati nog, menjati nogavic in obutve.
2
eftghrkiolčw 27.06.2026 ob 18:07
lahko je tud material čevljev zadaj...
1
V službi 27.06.2026 ob 18:08
Naj omenim, da to ni samo v poletnem času.
Pa tudi, če se mu noge prekomerno potijo, obstaja terapija.
0
V službi 27.06.2026 ob 18:09
@eftghrkiolčw
Potem bi vsem smrdeli čevlji...
0
Metka Cvetka 27.06.2026 ob 18:10
Meni je fant razlagal kako peesde smrdijo 😆
0
Morda ima 27.06.2026 ob 18:20
Hiperhidrozo. In ce pri nogah dodaš še taprave čevlje, je kombinacija *popolna. Sploh, če noge zraven nikoli ne dihajo in se non stop čvajzijo v zaprti obutvi. Pa si tak loj *stokrat na dan noge umije. Ponavadi pri takih stvareh razni sprejcki ne pomagajo. Sploh, če se ene in iste čevlje mrcvari vsal dan, brez predaha. Ampak res lako ljudje takoj v negativno sklepanje zavijate. In ppovzročite v bistvu *namerno škodo.
0
Morda ima 27.06.2026 ob 18:24
In avtorca, glede na to da ugibas in sklepaš - take stvari ureja nadrejeni diskrerno, s pogovorom. Po tvpjem napisanem, bi človek tud lohk sklepal, da ti fajn smrdi iz ust, kjer bi morala fajn jezik ostrgat.
0
V službi 27.06.2026 ob 18:25
Za hiperhidrozo obstaja terapija.
0
Stara forumašica 27.06.2026 ob 18:44
@V službi
Ja, ima 500€ viška? Tam nekje se začnejo cene za terapije, ki pa nimajo trajnega učinka.
0
Morda ima 27.06.2026 ob 18:49
@V službi
Obstaja npr. tudi ginekolog, pa si nekatere ženske raje same cajtajo vnetja s tamponi, namočenimi v jogurt.
0
V službi 27.06.2026 ob 18:55
@Morda ima
Briga mene, s čim zdravijo ženske svoja spolovila, dokler to meni ne pride pod nos. Tudi noge tega tipa me ne bi motile, če ne bi blazno smrdele. Kar predstavljaj si, da moraš to vohati, ko greš na malico. Pa dober tek. 😉
0
Morda ima 27.06.2026 ob 19:15
@V službi
A imate v garderobi tudi stranišče al kako? Ker Zdr in Pravilnik glede zdravja pri delu pravi, da mora biti za malico za to namenjen ustrezen prostor. Ocitno je potem tam pri vas vse nehigienično.
0
Ne 27.06.2026 ob 19:17
Noge ti smrdijo zato, ker rastejo iz riti 🤣
1
Morda ima 27.06.2026 ob 19:20
Sicer pa to vse skupaj bolj deluje, da si se bolj ti nanjga spravila za vsako ceno kot pavkaj drugega. Ponoči je vseeno malo hladneje za vdihniti. Lep večer. 😁
0
Pa saj 27.06.2026 ob 19:21
@Morda ima
Zakaj h ginekologu, če pa tudi oni sami svetujejo tampon z jogurtom ob lažjem vnetju? Globule zdravil pa itak že dolgo dobiš v lekarni brez recepta.
0
V službi 27.06.2026 ob 19:25
@Morda ima
Ne, ne. Maličamo v jedilnici, gre pa marsikdo v garderobo, preden gre na malico, pa mora žal najprej vohati ta smrad..
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
27.06.2026 ob 18:02