Ali obsojate narkomane, ker so narkomani?

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
alialiali
30.04.2026 ob 22:45
Ali ne bi bilo bolje obsojati njihovih mater, očetov? In zakaj se ljudem ne nudi psihoterapija? Ali prav res nikogar ne briga?
1
Avatar gosta
Če čebula ne bi če imela
30.04.2026 ob 22:51
Načrtno imajo osebe, ki znajo manipulirati z mladimi...
Dilerji pa morajo poznati marketinške fore...
Poloviti vse, izgleda pa kot da je vse dovoljeno.
Težko je danes biti mlad. Na eni strani propaganda tobaka ( par let nazaj iskali promotorja), 100LGBTXYQ marketing, ... ko gledajo svoje starše, kako jih tlačijo za minimalca...
Veliko se jih "ne gre več 🖤"
Namesto tega, da bi poskrbeli za državljane uvažajo tujce...
2
Avatar gosta
Ka
30.04.2026 ob 22:52
To so pa zame družbeno dno dna.
0
Avatar gosta
alialiali
30.04.2026 ob 23:00
@Če čebula ne bi če imela
Hudo mi je to gledat, res. Kako je lahko ljudem vseeno. Saj droge niso vzrok, so posledica. Pa zakaj se ne pomaga takim ljudem? Toliko lažje je dat tistih 507 € na mesec in pol se lahko 4 tedne drogira, pije in to je to. Pa a se sploh zavedajo, da s tem podpirajo takšno bedo? Zakaj se nič ne naredi za te ljudi?
2
Avatar gosta
ma dajte no
30.04.2026 ob 23:08
@alialiali

Mnogi med njimi imajo grozne starše, pijance, nasilneže, ali pa sploh nimajo očeta, matere, so odraščali v reji pa po raznih zavodih.
Mnogi med njimi so doživljali razne oblike nasilja v otroštvu, fizično, psihično, spolno.
Mnogi med njimi imajo travme, psihične težave, samomorilne misli.
Dajte mal razmišljat no, da nimajo vsi tako lepega živlejnja kot vi.
4
Avatar gosta
Alja
30.04.2026 ob 23:22
Ne, ne obsojam jih. Smilijo se mi. Žal mi je zanje, ki so si izbrali to trnjevo pot.
5
Avatar gosta
daj ne bluzi
30.04.2026 ob 23:36
@Če čebula ne bi če imela

Ja res so ubogi ja. Gledajo svoje starše na minimalcih? Večina ljudi na minimalcih je priseljencev, cca 10% zaposlenih je na minimalcu. Imajo očitno sam ti otroke al kaj? Plus večina narkomanov ni iz nekih revnih družin. Kakšne izgovore imate. Tako razvajenih generacij pa še ne. Obupali so? Nad čem? Veš koliko nas je odraslo v družinah na minimalcih? 70% najmanj v jugi. Pa gledali smo starše ki so se res ubijali od dela, v šihtu, z gradnjo in vse....za en teden dopusta v sindikalni prikolici. Nehaj ga srat. Kaj vse bi jim morali dat. Evo to jih naredi kriplje mulce. Ker ste tastari tako faking moteni da pred njimi javkate kaj vse jim bi moralo priletet iz neba oz. bi jim moral nekdo priskrbet. Tako kot čakate vi očitno. Da nekdo drugi vam priskrbi. Kako naj taki nedorasli ljudje vzgojijo odgovorne, sposobne, ambiciozne mlade ljudi s cilji? Saj še sami niso odrasli! Ne razumejo kaj je odgovornost. Čakajo da jim nekdo nekaj da. Da nekdo drug za njih poskrbi. Jasno so otroci apatični. Če od rojstva poslušajo kakšne žrtve so in kako je nemogoče vse, ker jim nihče noče nekaj dat. In kje apatični otroci pristanejo? Dobesedno jih uničujete od rojstva! Zaradi svojim manjkov. Mentalnih. Ne finančnih.
3
Avatar gosta
pomanjkanje v odnosih
30.04.2026 ob 23:39
Moj najboljši prijatelj je že 26 let čist. Bil v komuni. Prej leta čez razna zdravljenja. Živa muka je to. Za vse. In je iz premožne družine. Kjer so vse probleme z denarjem reševali. On je iskal pripadnost. Svoje ljudi. In jih našel v drogah. Velikokrat govorimo o tem ker imamo pač vsi otroke. Veliko je bilo njemu podobnih odvisnikov. Potem so bili otroci iz ekstremno strogih družin ali pa zelo obsojujoči do vsega drugačnega, prvo šanso ko so imeli ti otroci so se spustili s ketne in pač v napačno družbo padli, kjer so se sprejeti počutili. Potem je bilo veliko mladih z mentalnimi problemi, katerih starši niso reševali. Veliko otrok neodgovornih staršev, ki so dobesedno mentalne invalide iz svojih otrok naredili. In veliko zlorabljenih otrok, ki so v droge bežali. Vsem je bilo pa skupno to da so iskali nekaj. Ker v domačem okolju tega nikoli niso dobili. Sprejetosti. Sprejeti so bili. In zbežali so od realnosti. In noben se ni kar en dan odločil da bo narkoman. Odločil se je prvič probat ja. Kmalu za tem odločitev več ni bil zmožen sprejeti. Je odvisnost odločala.
2
Avatar gosta
podatki
30.04.2026 ob 23:41
@daj ne bluzi

"Plus večina narkomanov ni iz nekih revnih družin."

A to trditev lahko podkrepiš s kakšno verodostojno raziskavo ali je to na tvojem zelniku zraslo?
1
Avatar gosta
Zeleni tulipan
30.04.2026 ob 23:43
@pomanjkanje v odnosih
Ljubezen. Pomanjkanje ljubezni. Vse to je posledica in v bistvu klic na pomoč.
0
Avatar gosta
daj ne bluzi
30.04.2026 ob 23:49
@podatki

Sestra že več desetletij dela z odvisniki. Večina je iz povprečnih in premožnejših družin. Ne rabim brat raziskav. Revni otroci nimajo za travce in žuranje in začetne doze drog. Ni poceni to.
3
Avatar gosta
Ne
01.05.2026 ob 1:15
Smilijo se mi. Močno pa obsojam vse ogabne oportuniste, ki jim dilajo drogo..od malih čefurjev do velikih mafijskih gnid, ki pripomorejo k tej bedi v katero pehajo posameznike in njihove bližnje in celo prosperirajo zaradi teh dejanj. Močno obsojam!
1
Avatar gosta
konkretni primeri
01.05.2026 ob 5:39
Velja pravilo, da vsak od njih vsaj se enega potegne v drogo. In taki naj bi se mi smilili?
Kar sem takih poznala, vecino na zacetku njihove substancne kariere (droga in/ ali pijaca), nekatere tudi kasneje, so zaceli v najstniskih letih, ker so lahko izstopali, ker so si upali, cesar si sive miske niso upale - to je bil njihov skupni imenovalec. Nihce od njih ni imel doma tezkih razmer. Nihce od njih ni bil iz revne druzine. Pri nikomur ni bilo pomanjkanja ljubezni. Nekaj jih je bilo iz zelo dobro stojecih druzin. Njihovi sorojenci so odrasli v normalne ljudi, koncali faks ali druge sole, se zaposlili, oni pac ne. Za vse njih se je zacelo s cistim nastopastvom pred vrstniki. Nihce od njih ni utapljal zalosti zaradi domacih razmer. Zato samo zavijem z ocmi, ko slisim jokave stereotipe, da z drogo/ pijaco samo utapljajo svoje tezave in klicejo na pomoc, da so bili zlorabljeni, da so bili starsi nasilni in podobne fantazijske zgodbice. Seveda so med njimi tudi taki iz problematicnih druzin, a ti so v manjsini. Tezav ne bi imeli, ce ne bi najprej zasli. Nekaj konkrretnih zgodb.

Eden med njimi je bil nekaj casa brezdomec, potem se je zacasno pobral, nakar je se nekajkrat zdrsnil. Vse njegovo odraslo zivljenje je slo gor in dol. Ko je bil ponovno tik pred brezdomstvom, je naredil konec, 30+ let star. Odrascal je v dobri druzini, nudeno mu je bilo vse, kar si je pozelel. Sanjal je, da bo pilot, so mu omogocili solo za jadralna letala. Hotel je na Japonsko, so mu placali tecaj japonscine in karta na Japonsko ni bila vprasanje. Uzival je v bordanju. Mama ga je pri 14ih z avtom vozila na randije. Skratka, vse je dobil, samo usta je moral odpret. Za nic se mu ni bilo treba truditi. Vse je imel servirano na pladnju. Vzgajan po sodobni metodi, ne povsem permisivno, a dalec stran tudi ne. Nikoli tepen, nikoli zlorabljen, je pa bil precej navihan od malega. In ko je prisel na faks brez mamice in ocija, je hitro prisel pod vpliv dolocenih studentov. . Saj vemo, kako se nekatere substance sirijo med studenti.

Dva druga, par, ona iz premozne druzine, on iz povprecne, oba zasla. Dobila otroka, se vselila v najem, v 4 mesecih totalno unicila stanovanje, zato sta bila delozirana, socialna je grozila z odvzemom otroka. Sta se zato sekirala? Hahaha. Ne bi mogla biti bolj flegma, kot sta bila.

Fant. Doma iz zelo dobro stojece druzine, oce strokovnjak na svojem podrocju. Drogo je spoznal v poletju med osnovno solo in gimnazijo. V prvem letniku je sosolcem ze ponujal drogo. Kasneje je postal znan v umetniskih krogih. Ta se je edini nekako potegnil iz najhujsega.

Fant iz povprecne druzine se je zaletel z avtom pod vplivom alkohola in se ubil, na sreco ni nikogar potegnil s sabo.

Fant iz druzine v zgornjem povprecju. V srednji soli se je zacelo, a le obcasno. On si je upal. Bil je drzen. Punce so ga obcudovale, fantje so mu zavidali. Pocel je tudi druge oslarije, tudi v soli, nic z zlobnim namenom ali kriminalnega, so si pa odrasli pulili lase zaradi njegovih podvigov in on je pri tem uzival. Starsa neucinkovita, prepricana, da lepa beseda lepo mesto najde, sta ga lepo prosila, naj neha, naj se zresni, namesto da bi udarila po mizi. Vseeno mu je uspelo koncati solo in dobiti dobro placano sluzbo. Dolgo casa je bil vikend uzivalec. Eno leto je odsel na dopust v Juzno Ameriko, se ve, v katero drzavo, dopust podaljsal za dober mesec. V sluzbi so ga cakali, ker je bil takrat se cenjen. Kasneje so se vikendi daljsali, in z leti je slo postopno navzdol, dokler ni vec videl poti nazaj in je imel tudi preobleme z zdravjem zaradi svojih razvad. Brat ga je prosil, moledoval, ponujal kritje vseh stroskov odvajanja v privatni ustanovi, vse, samo da bi nehal, a zaman. In tako se je en dan prostovoljno poslovil od sveta.

To so resnicne zgodbe teh ljudi. Nobenemu ni bilo nic hudega, dokler sami niso zasli.
4
Avatar gosta
to še posebej
01.05.2026 ob 5:46
Ja, sam ti vidiš samo površinsko, kaj se dogaja navzven. Ti nimaš pojma, kaj se dogaja notri. Če so vsi dobili vse materialno, to še nič ne pomeni. To še posebej.
1
Avatar gosta
8409
01.05.2026 ob 8:17
Nekaj pri tem ne razumem, če ti dilerji to dajejo zastonj dokler se ne navadiš, zakaj oni samo dilerja ne zamenjajo, grejo k naslednjemu in rečejo da bi samo probal radi, da še nikoli niso, diler jim da za probat in potem zastonj toliko časa dokler se kao ne navadijo, ne vem a ne znajo glumit ali samo niso prišli do te ideje.
0
Avatar gosta
samo v vednost
01.05.2026 ob 10:05
očitno to sprašuje nekdo, ki nima pojma o pojmu. Za narkomane se je v zadnjih 10 letih porabijo 27.5 milijona evrov samo za metadon, to je vzdrževalna terapija, ki se pri nas neomejeno predpisuje za vse življenje, če je potrebno. na psihiatrični kliniki je oddelek za zdravljenje odvisnosti, kjer za 15 narkomanov dela 25 strokovnjakov, zdravljenje je brezplačno. obstaja cela gora nevladnih organizacij, ki se ukvarja s "pomočjo zasvojeniml" od tistih Drogartov, ki svetujejo o varnem uživanju droge, do hard core programov za zdravljenje. Torej pomoči na voljo kolikor hočeš. Je pa to težka odvisnost, ki uniči človekovo osebnost, zato je uspeha malo.
0
Avatar gosta
uau preprostosti
01.05.2026 ob 10:11
@konkretni primeri

Nisi zmožna videti čez materialno a ne? Nič jim ni manjkalo praviš. Ljudem ki nič ne manjka se ni potrebno razkazovati, iskati pozornost, iskati nekaj..... In točno taki ljudje kot si ti sproducirate probleme. Ker niste zmožni osnove človeške. Povezati se. Vidite samo kje živite, kako živite, kako se smejčkate en drugemu, kam greste.....ljubezen pojma nimate kaj je. In potem dobite otroka, ki je pa malo drugačen lahko od vas in rabi to povezanost. Vi mu pa date nove lego kocke.
-1
Avatar gosta
Šnelca_783
01.05.2026 ob 10:12
Naporni so...tezki karakterji, osebnostno moteni, nezreli.. Agresivni..

Ne ne smilijo se mi.
1
Avatar gosta
uspešnost
01.05.2026 ob 10:13
@samo v vednost

Niso ravno uspešna ta zdravljenja. Jih kar nekaj poznam ki so se rešili tega pekla, vsi so po začetnem fizičnem odvajanju totalno menjali okolje. To je najbolj pomembno. Večina teh je bilo v komunah. Kjer jih naučijo discipline, samospoštovanja, samozavest pridobijo, ker vidijo kaj so zmožni....ampak če greš potem nazaj v isto okolje.....
0
Avatar gosta
Ti veš kaj
01.05.2026 ob 10:16
@ma dajte no

Jaz jih poznam, ki zivijo na plecih mater, očetje pa izginejo, ker se nočejo ukvarjati z njimi. So tudi očetje, a so redki, ki jih prenašajo. Praktični je njihovo premoženje vsaki izpostavljeno....

Za svojce nihče ne poskrbi, na katerih je vsa teža narkomanstva. So pa narkomani povsod zaščiteni, družba jih šciti oziroma institucije. Imajo jih zase, ujčkajo odvisnost in iščejo odgovornost v srarših nanesto v njih samih, ki so neodgovorni do sebe in posledično do okokice. .
1
Avatar gosta
Ni res
01.05.2026 ob 10:21
@uspešnost

Od 100 odstotkov mogoče 1 odstotek uspe v komunah. To so službe oziroma delovna mesta za mnoge. In se to tako vrti, kot se.
0
Avatar gosta
Se strinjam
01.05.2026 ob 10:23
@Šnelca_783

Uničijo vse okoli sebe.
2
Avatar gosta
uspešnost
01.05.2026 ob 10:26
@Ni res

Zakaj kar nekaj na pamet kvasiš? Te ni sram da si kar nekaj izmišljuješ?

While specific, long-term success rates for Comunità Incontro (or typical therapeutic communities, often referred to as "comune" in Italian-speaking contexts) vary, data on similar therapeutic communities and residential addiction treatment indicate that while relapse is common, long-term recovery is possible.Early Relapse Rates: Studies show that 40% to 60% of individuals who complete residential treatment for substance use disorders experience a relapse within the first year.Long-Term Success: The risk of relapse decreases over time. Research shows that after 5 years of continuous sobriety, the risk of relapse drops to less than 15%, similar to the general population.Residential Success Rates: Some studies on communal living/sober living homes found that around 40% of residents remained completely abstinent over a 6-month period, with another 24% abstinent for most of that time.Challenges: The first year is the most difficult, with many addicts needing multiple attempts at treatment before achieving lasting sobriety.Key Factors for Success After Community Living:Aftercare: Continued support after leaving the community (counseling, 12-step groups) is crucial.Supportive Environment: A stable, drug-free environment is critical for preventing relapse.Duration: Longer stays in treatment often correlate with higher success rates.
0
Avatar gosta
dr
01.05.2026 ob 10:31
Skupen imenovalec mularije, ki zapade v drogo: puberteta, iskanje svoje pozicije v družbi, premalo obveznosti in nobene odgovornosti. Če je zraven še denar, še toliko bolje, lažje pridejo do droge. Večina mladih đanksov izhaja iz dobro stoječih družin. So pa vmes tudi taki, ki vlečejo vzorce od staršev, alkohol in nasilje.
2
Avatar gosta
komune
01.05.2026 ob 10:35
@uspešnost

Predvsem jih v komunah naučijo delovnih navad in odgovornosti.
1
Avatar gosta
Materialno nic ne pomeni
01.05.2026 ob 10:39
@to še posebej

Ko jih vozijo na njihove zaželene aktivnosti, jim nudijo opororo, moledujejo, prosijo, ìščejo vseh vrst strokovne pomoči in ni efekta, je to materialno. Razvajeni so. V tem je problem. Psihiatri jih filajo, oddelki psihiatrije za narkomane delajo na polno. Zaposleni z dobrimi plačami. Gledajo samo plače in da je čim več klientov a ne. To je materialno zabitež indoktrinirani s permisivno vzgoji kjer se razvajencu nikoli ne nudi dovolj. Več je pomoči bolj izsiljuje. Od tega živi.
1
Avatar gosta
Terapevtske skupnosti
01.05.2026 ob 10:45
@uspešnost

To so zaposleni v terapevtskih skupnostih spisali. 🙂 Kje naj se zaposlijo, ni dela za vse v sigurnih službah, sorry.
0
Avatar gosta
uspešnost
01.05.2026 ob 11:37
@Terapevtske skupnosti

Seveda.

V komuni v kateri je bil moj prijatelj jih je več kot pol ostalih čistih. Vem ker se še vedno družijo.

Tudi za razvajence, mentalno in fizično lene nesocializirane, nezainteresirane za inteligentne debate bi potrebovali komune. Bi bile verjetno še bolj polne kot za narkomane.
1
Avatar gosta
sam povem
01.05.2026 ob 11:40
@Terapevtske skupnosti

V komunah večinoma delajo prostovoljci in bivši odvisniki. Ter nekaj medicinskega osebja za nadzor. Takšni brez problema najdejo drugje službo. Niso ti.
1
Avatar gosta
Narkoscena
01.05.2026 ob 12:15
Obsojanje sploh ni vprašanje. Ničesar ne prinaša, ničemur ne služi. Brez veze vsak dan štartaš s tako predispozicijo in kažeš več nerazumevanja, kot morale ali apela družbi.

Tisti s perspektivo in sposobnostmi se lahko izvlečejo iz droge in tem je smiselno pomagati. Morajo pa sami narediti prvi korak, pokazati voljo in odločnost.
Jih pa ni prav veliko.

Večini njih se pa ne zdi potrebno zdraviti svoje odvisnosti. Za te tudi nobena pomoč ni smiselna in ne uspešna. Kaj bi torej z njimi? Nočejo iz svojega filma. Pač naj odhirajo, kolikor jim še znese in adijo.

Zakaj bi se komu smilili? Zakaj bi se sploh kdo z njimi ukvarjal? Saj se niti sami s sabo nočejo. Ali pa ne morejo. Oboje je brezupno.
0
Avatar gosta
Se prav
01.05.2026 ob 12:29
@konkretni primeri visok IQ vendar neopremljeni od doma z redim, disciplino in mejami? Brez vsakdanjega nujnega truda/odrekanja da bi prišli do cilja? Brez samokontrole? To je bil njihov izziv vendar permisiva pri tem nikakor ne pomaga. Hormoni zaigrajo, želja po bit taglaven, alfa je biološka potem pa je treba red narediti, rangirati, začrtati meje, pravila!, dnevno usmerjati..je težko v resnici. To so primeri za zahtevnejšo vzgojo. Glupe / nižji IQ se da enostavno voditi in usmerjati: uči se, delaj in to je to. Ni ekstra vzgojnih izzivov.
0
Avatar gosta
rok-1
01.05.2026 ob 12:40
Obsojam jih ne, si pa mislim da so se samo spravili v sranje... in zdaj ga pač imajo.

VSI smo že kot otroci poslušali in izvedeli kaj vse ti droge lahko povzročijo - in če kljub temu zlezeš v to, si to naredil prostovoljno in poučeno. Vsak ima pravico zajebati svoj lajf.
1
Avatar gosta
Šnelca_783
01.05.2026 ob 14:08
@Se strinjam

To so grozljivi ljudje ki ti poskrajo vso energijo, vse zmanipulirajo. Takim govorit resnico in jim nastavit ogledalo, od takih bezijo.

Dobro poznam, domac primer.

Ampak najprej so matere krive, zaslepljene. Jaz moji 10x na dan recem da je neumna. Nima niti malo dostojanstva da postavi mejo..in ko se postavim na njeno stran pred njim, stopi ona njemu v bran.

Potem manipulirajo psihiatre..

Skratka oni se ne drogirajo, samo ti tako vidis. In mama ponavlja on je rekel da se ne drogira. Jao zenska slepa neumna in zabita.

En 80 letni clovek samo 15min jo je poslusal njo in mene. In mi je rekel da mi dovoli da ji povem kar bo on ji rekel da je neumna. In po njegovi smrti njemu v spomin in cast ji recem da je neumna. Pa sem ga spoznala pol leta pred smrtjo.

Jaz bi jih vse tepla in poslala delat. Ker imajo prevec casa za neumnosti.
0
Avatar gosta
Samo stran
01.05.2026 ob 14:18
@Šnelca_783
Šnelca, ne izgubljaj vendar časa in energije s prepričevanjem. V vseh teh letih bi te moralo izučiti, da ni nobenega haska. Stran, samo stran od teh dveh patronov, ki sta vredna drug drugega. Popolnoma se distanciraj in prekini stike z obema ter zaživi svoje življenje. Moja znanka je tudi imela brata narkiča in kriminalca. Zanjo ne obstaja. Ona živi svoje zadovoljno življenje.
Sicer pa je potuha narkičem nekaj najslabšega. Trda roka in vojaški režim bi marsikoga ozdravili, a to ni v interesu družbe.
0
Avatar gosta
Šnelca_783
01.05.2026 ob 14:26
@Samo stran
Prav je naredila.

Jaz se sploh ne cudim da je moj simpatikus zivcni sistem zbolel in udatil v mojo skodo, ko pa je bil non stop v fight mode. (pritisk 270,nespanje, chronic fatigue sydrome, vrtoglavica..). Zdravje mi ne sluzi.
-1
Avatar člana Gizdalin
Gizdalin
01.05.2026 ob 14:35
Če imamo svobodno voljo, potem je izbira vedno naša in tudi odgovornost, ki pride z njo. Te ljudi, ki sem jih poznal, jim je droga, vključno z alkoholom, bila izbira. Tudi družine so zastavili za drogo, in izjemne talente, v katerih bi se lahko (samo)uresničili. To je nediscipliniranost in neodgovornost do sebe in do drugih ljudi, tudi do družbe. Po liniji najmanjšega odpora, kot otrok brez odgovornosti počneš tisto, kar ti je "najlepše". Takšne bi morali prisilno hospitalizirati na psihiatrijo, ker delajo samomor.
1
Avatar gosta
To sem jaz
01.05.2026 ob 14:56
Kot mula sem brala Mi otroci..., pa v šoli so nam o tem govorili, pa fajmošter nam je zrihtal predavanje bivšega odvisnika ..
V glavnem, na misel mi ni padlo kakšno drogiranje! Za vikende smo ga pili, to je pa tud vse
Z možem bi mulca fejst namlatla pa v kevder zaprla, če bi mu kake kozlarije z drogo po glavi hodile!!
0
Avatar gosta
ajaj
01.05.2026 ob 15:06
Šnelca saj ti tudi to podpiraš, če si še vedno tam.
1
Avatar gosta
hzb
01.05.2026 ob 15:15
Odkar sem videla, kako se je odrasla oseba zaradi bolezni zasvojila s tableti na recept, se ne sprašujem več, še manj pa obsojam. Gospa s končanim magisterijem, uspešna, lepa kariera. Je zbolela in vmes med zdravili dobila nekaj, kar jo je postopno, po malo spodneslo.
Na neki točki zaradi zasvojenosti razum gre po svoje in ne razmišljajo več tako kot so prej, postanejo drugačni in ne, ne zmorejo več ven iz tega. Pa ta gospa je bila vedno pri vsem zmerna. Ona je lahko na zabavi pokadila en cigaret in spila en šampanjec, potem pa dve leti nič.
Ampak očitno so telesa različno dovzetna za različne substance. Tako kot en lahko postane alkoholik že po nekaj pirih, eden pa nikoli.
0
Avatar gosta
So ja
01.05.2026 ob 15:33
@uspešnost
To imaš prav. Delajo pa tudi nekje v za to usposobljenih kadrih posebnih organizacij NWO. Niso samo prostovoljci.
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026