Vprašanje v naslovu. Podobno je menda želel uvesti sedanji predsednik Srbije, pa očitno ni šlo (kolikor vem tam ni obveznega vojaškega roka), čeprav ima veliko večjo moč kot katerikoli slovenski politik v zgodovini Slovenije.
1
M 23.05.2026 ob 14:21
Ni realna. Ljudem se namreč ne zdi več smiselno izgubljati časa za vojsko, niti v primeru konflikta nositi glave naprodaj za skorumpirano elito, ki bi itak zbežala ob prvem strelu in rajo prepustila usodi.
10
mirovnik 23.05.2026 ob 14:27
@Daaline
A je tebi vojna OK?
0
Daaline 23.05.2026 ob 14:35
@mirovnik
Seveda ne. Kakšno pa je to sploh vprašanje?
1
seveda je realna 23.05.2026 ob 14:57
Lahko ga uvedejo, ja. In čisto verjetno ga bojo. Vojakov primanjkuje, nihče noče delati v vojski ker so slabe plače. Tja se zaposlijo samo največji luzerji.
-1
Jp 23.05.2026 ob 15:28
Verjetno.
Mislim, da ne bi bilo slabo, vendar ne v takem obsegu kot je bila JNA.
Bolj preživetje na, obrambna, in pa red in disciplina. Naravoslovci kot neke vaje v sklopu Jožef Stefan in kakšnega kemijskega inštituta, električarja in strojnik v njihovi stroki...razvoja...kasneje morda kaka zaposlitev tam, da povlecejo talente...
Bolj kot delavnice ki koristijo v življenju in pripravljenost v vojnem času.
Priprave ne bi bile slabe tudi za dekleta.
Bolje, da so pripravljeni, kot ne
Ne bi se jih pa posiljalo nikamor izven naših mejs
1
opravičila 23.05.2026 ob 15:40
In kaj boste internetni revčki, dali ugovor? 😆 Si vas predstavljam v tistih škornjih z orožjem in ruzakom v klanc plezat. Pobere vas po parih metrih 😆
Verjetno bi itak dobili opravičilo od dohtarjev da niste zmožni. Tk da jasno vas ne skrbi.
-4
Xy 123 23.05.2026 ob 16:10
Mogoče bodo uvedli. Ko je bil Jansa se je to ukinilo tako da njegovi prvi sinovi niso niti povohali vojske zdaj pa so tako prestari in v sluzbah pa lahko vzpostavi nazaj sluzenje.
1
666 123 23.05.2026 ob 16:38
ne rabimo služenje vojaškega roka ker imamo migrante ki se bojo borili namesto nas oni pa že obvladajo rezanje glav in posilstva
-1
Cepidlakec 23.05.2026 ob 19:01
Uvedba je realna in nujno potrebna. Mogoče bi že bil dovolj mesec ali dva, brez prostih vikendov in obiskov. Ne toliko zaradi vojaške moči ampak je mladino potrebno naučiti vzgoje in lekcij.
Poglejte si generacijo do 40 let, ko jim ni bilo potrebno. Še hujše postajajo ženske, tudi tukaj bi morali resno razmislit o kakšnih ukrepih.
Vzgojo z trdo roko bi morali nazaj uvest v osnovne šole ali celo v vrtce. S tem ne mislim izživljanja nad otroci.
-2
Pri vojakih 23.05.2026 ob 19:07
Pri vojakih se gre samo za slepo sledenje navodilom. Kakšna vzgoja je to?
3
nope 23.05.2026 ob 19:34
@Pri vojakih
To pač ni res. Gre se za disciplino. Da narediš nekaj kar je treba tudi če nočeš, če ti ni do tega, če ni udobno. Da si zmožen it čez sebe. Čez svoje potrebe in videti od drugih potrebe (kriti hrbet sovojakom pa to). Gre se za delo v timu, kako vsak posameznik svoje prinese. In brez komande nekoga pač to ne gre.
Gre se za vse to kar večina ljudi ne poseduje. Živijo za udobje in za tisto kar oni hočejo. Jaz jaz jaz jaz in jaz. Večini se je še počesat pa stuširat prenaporno. Da bi si majco zlikali je že vidno kot čudno v teh časih. Umre večina ljudi v pravi vojski. Prvi dan. Ker večina niti postelje ne zna postlat pravilno pa cunj zložit kot človek.
-2
Cepidlakec 23.05.2026 ob 19:49
@Pri vojakih
Nimaš niti osnove pojma.
Gre se za red disciplino, pospravljanja za sabo, prevzemanje odgovornosti in posledic svojih dejanj, ...
Medtem ko ti in tebi podobni niste pripravljeni drugemu šmrklja pod nosom obrisat, so vojaki pripravljeni tvegat svoje življenje za druge.
-2
Epic Fail 23.05.2026 ob 20:14
Nesmiselno.
Sodobno bojevanje se je izjemno spremenilo (sploh obrambno) in usposobljenost za neki kanon futer je passe.
Že več vaj zveze NATO je dokazalo, da lahko številčno mala izjemno izurjena ekipa profesionalcev doseže strahovite izgube nasprotni strani. Najbolj sta znana dva primera. Prvi izpred let, med angleži in američani, kjer je nekaj skupin angleških specialcev (delovanje v trojkah) po ključnih točkah dobesedno bojno onesposobilo celotno brigado ameriške pehote. Drugi primer je letošnja vaja Nato v Estoniji, kjer so ukrajinski operaterji dronov dokazali, da so sposobni onesposobiti tudi do dva bataljona nasprotnika na dan. (prav tako sestavljena iz Nato enot)
4
Dej no 24.05.2026 ob 5:25
Kdo od sončkov bo zmožen pri vsem, kar je. V šoli nekateri ne zmoreji, mamice še manj. Saj bo cela senzacija upora. 😁 Načeloma ne podpiram prisile. Da vidimo, ponovno - ponedeljek pot, zaprte meje petek, vse plačano, boni kvazi za dopust v Slo mlaki. Orisila ni gonilna sila.@nope
Za kateri denar pa navadni človek? Za 9 jurjev, po novem, lahko tako umirjeno za Mir sanjaš oz. Živiš.
Vsem, ki bi ponovno uvedli obvezno vojaško služenje zaradi vzgoje in discipline današnjih sončkov: poglejte si šole, ko nekateri starši takih sončkov lomastijo z odvetniki po šolah.
Sam se spomnim kakšnih 20 let nazaj, ko je bila popolna veselica zaradi vojaka, ki mu je vodnik po trebuhu stopal med telovadbo. Kolikor vem, so tudi vodniku stopali po trebuhu, to so pozabili omeniti.
Tako da, to ne bo šlo.
Mi pa ni jasno, zakaj vojska ne uvede nekega prostovoljnega izobraževanja za podporo profesionalni vojski.
Ker glede na situacijo v svetu, je možnost, da bo potrebno braniti Slovenijo, bistveno višja od cca. 10 let nazaj,
-1
obstaja 24.05.2026 ob 23:20
@svetilnik
Si že slišal za rezerviste? 🙂
Drugače pa ja meni je tudi smešno da si ljudje domišljajo da bodo ti mulčki šli v vojsko. Še to da učitelji zahtevajo domačo nalogo se njihovim staršem zdi mučenje otrok 😆
Sem slišal, samo so precej ozke zahteve in marsikdo pade ven. Pa starost je omejena.
Tudi kampi za mlade so, itd.
0
Torej 25.05.2026 ob 8:15
Realna je. Bo pa najbrž organizirano na drugačen način kot je bilo nekoč.
0
Perejo nam glave 25.05.2026 ob 8:30
Topovska hrana bo potrebna, sedaj ko so se gospodarji EU odločili, da je treba v vojno z Rusijo.... Glave vam itak že vsak dan perejo, kako je Rusija slaba,...ko se bodo slovenski moški vračali v krstah iz fronte, vam bo potem kaj bolj jasno?
Kdo pa govori o boju v tujini? Pišemo o obrambi.
Vsekakor ne bi bilo slabo, če bi vsak polnoletni državljan/ka znal ravnati z orožjem, itd. in vedel, kako naj ravna v primeru napada na Slovenijo.
0
najverjetneje ne 25.05.2026 ob 8:53
kar pa ne pomeni, da vojna ni verjetna.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
23.05.2026 ob 13:52