@Frogica
Prvo sem tebe nagovoril. 😊
Me pa zanima tudi Matiasov pogled, ja.
Priznam pa, da sem v prvi vrsti to napisal za sebe. 🤗 Vedno sem, razmišljal o teh stvareh, ko sem opazoval ljudi in mi ni bil jasen ta prepad v dojemanju.
In ko napnem možgane in napišem stvari, mi včasih postanejo bolj jasne, pojavi se kakšna ideja, zakaj bi lahko nekaj bilo tako kot je.
Pač zanima me ta tema o dojemanju emocij. Med hladnim, racionalnim severom in prvinskim, čustvenim jugom(Slovenci smo brez dvoma sever)... in druge stvari, ki jih zgoraj omenjam.
Eh, niti prebrala nisi kar sem napisal, a ne??? 😢
Ali pa si prebrala, in si me spet narobe uzela, si užaljena, ker sedaj praviš, da NISI BRIHTNA, DA NIMAŠ VSEBINE.
Ni to res. 😉
Si že večkrat dokazala nasprotno, da znaš biti razmišlujoča.
Tak da vseno me zanima tvoje mnenje, o temu kar sem napisal, ali si tudi sama opazila stvari, kot sem jih jaz itd...
Povej, da bom potem mogoče jaz, ki sem po Matiasovem videnju na avtističnem spektru malo bolje razumel stanje med ljudmi kot je.
@Koki
Koki.. js ti že skoz pravim, da si zlo posebn. Diagnoze ti ne morm dajat, tu je samooklicani velemojster matias dobr. Samo pr men je falil.. hmm ogromno vsega od tega, da sm debela. Nikol nism bla, ko sm zbolela sm bla celo skor anoreksicna in sm se silila jest, do tega da nucam pecat stare dedce in se jim delat pomembna. Menim se tut z ženskami in všeč so mi stari ljudje, ker so modri in pogosto razumejo već kot moji sovrstniki, ki še brcajo v mehurčku.. do tega da iščem fotrovo figuro.. hmm.. teb sm povedala pomoje, da je moj ata car.. do tega da sm fovž umetnih ziz.. uglavnem hb je računa za svoj " doprinos".
Lepo, da si povedal o sebi kaj. Prebrala sem .. ne vem pa kaj bi želel od mene, saj te ne poznam. Posebn si. Nisi mi pa napačn.
1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 19:51
@Frogica nope..tega pa se ni blo.....jaz se skusam distancirat od americanov in kanadcanov, zdaj sam cakam da me kura proglasi za mongola ali vsaj bušmana hehe
Saj so vsi neki psihoti ce beres.. front meni. Js se distanciram od porekla, zanima me sam muzka.. drugac tak lah sam se.. ugasnem luč 😆🤣
0
Koki 17.06.2026 ob 20:06
@Frogica
Oj, hvala za iskrenost 🙂
Jah, to da nisi debela sem sklepal, sem videl tvojo fotko 😁
O zizah se mi sanja, da si nekaj povedala, sam mislim da ne meni.
Ne gleda fotra, mi nisi povedala. Sam bi sklepal to. Kot te vidim, bi imel občutek, da si bolj očkova punčka kot mamina in da ne rabiš iskati očetovske figure.
Aha, vidim da nisi prebrala. 😆
No, mogoče si na hiter...
Ne, ubistvu me sploh ne zanima, da mi napišeš kaj o meni.
Jaz te bolj o glasbi sprašujem, tu si ti strokovnjak.
No ubistvu te niti ne sprašujem toliko o glasbi, kot o občutkih, o dojemanju, o klišejih, kako površinski gledajo na čustvene kot trivialne, tisti ki varujejo svoja čustva, čutijo odpor in strah do čustev, ker se jim zdi to kot izguba nadzora, ali pa zgolj preveč obremenjujoče in imajo zid. Kot una punca s katero sem govoril.
Pač o prepadu med ljudmi glede tega.
Poglej, še enkrat kar sem napisal, boš videla kam merim
Uglaunem v tej temi govorimo o GLASBI. In osredotočil sem se na GLASBO. Povezal ta občutja z glasbo. In tu opazim ta prepad, med dvema vrstama ljudmi, ki sem ga opisal.
mimogrede
Tam sem dal dober primer glede "DELIKVENTNEGA" MULCA v baru.
Pač, sedaj že malo zmedo delam in zapletam 😄
V objavi na prejšnji strani sem bolje opisal, kaj poskušam razumeti, ko opazujem ljudi.
Morda pa se motim in so moja opažanja napačna. Raje niti ne odgovarjaj na ta komentar, da se ne matraš 😉 tam sem bolje izpostavil kaj me zanima. Kako ti razmišljaš o teh stvareh...
0
Koki 17.06.2026 ob 20:59
@Julij Cezar .jaz se skusam distancirat od americanov in kanadcanov, zdaj sam cakam da me kura proglasi za mongola ali vsaj bušmana hehe
...............................
Ja kako te ne bi proglasil za Mongola ali Bušmana, saj si že vsaj 1000 mongolskih komadov nalepil na Čvek123 in vsaj 900 pesmi od Bušmanov tudi.
Pa stalno lepiš neke mongolske filme. 🙂
Bo pa ja logično, da te proglasim za to.
Ti imaš, mongolsko dušo, ali pa vsaj Rusko ko se tako lepo distanciraš od vpliva AMERIŠKE IMPERIALISTIČNE KULTURNE PREVLADE v svetu, za katero so zadaj Židje po vaše.
... 😵💫
Človek, ali si res tako počen v glavo, da ne dojameš, da si vsakodnevno odkar si bil mulc nabijaš ameriško glasbo (verjetno bi se časovno seštelo več let skupaj, koliko časa si ti poslušal ameriko) in poleg tega si videl na tisoče ameriških filmov in drugega sránja.
Ne mongolskih filmov, ne slovenskih... ampak Ameriških. TO JE TOTALNA PREVLADA AMERIŠKE KULTURE V TVOJEM ŽIVLENJU.
Si res tako počen v glavo, da tega ne dojameš, tako kot ne dojameš namena ameriškega kulturnega imperializma nad drugim svetom?
To je bila največja imperialistična zasedba v zgodovini in ti pasivno sodeluješ v temu.
Temu se reče KONFORMIST.
Ko te pa zagrabi malo patetike in sentimentalizma, pa si zavrtiš rusko himno, kot da s tem rešiš življenje kakemu ruskemu vojaku. Za kòzlat.
eh, kaj bi ti razlagal, to je itak prezahtevno zate, da bi dojel bumbar
-1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 21:16
res zanimiva razlaga, rad bi poiskal kako sticno tocko z mano ampak vseeno si zasluzis aplavz za tratakt..kar me pa res prevzame je pa tvoja domisljija clovek...ce parafraziram nek rek...domisljija in vesolje sta res neskoncna....prosim nadaljuj kura res me zanima kaj in kdo sem, nadaljuj prosim in prekosil bos matjazka hehe
1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 21:21
0
Koki 17.06.2026 ob 21:21
@Julij Cezar
Pa saj si ne izmišljam... sam to počneš, vsak dan na Čveku izkazuješ pripadnost določeni kulturi.
Ne počnem jaz tega, ti to počneš.
No, povej mi, iz katere države je večina komadov, ki si jih nalepil?
No vidiš... 😑
-1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 21:29
iz cigave drzave pa je vecina komadov ki si jih ti nalepil pametnjakovic?ti pravim da ti svoje frustracije obesas drugim ti čoban
1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 22:00
0
Koki 17.06.2026 ob 22:08
@Julij Cezar iz cigave drzave pa je vecina komadov ki si jih ti nalepil pametnjakovic?ti pravim da ti svoje frustracije obesas drugim ti čoban
...................................
Se zafrkavaš? 🙂
Moje frustracije? A jaz obsedeno visim na ameriških produktih in potem jokam zaradi Rusije, ki ji Amerika krivico dela?
IZ ČIGAVE DRŽAVE PA JE VEČINA KOMADOV, KI SEM JIH JAZ NALEPIL SPRAŠUJEŠ?
Si zábit?
Večina jih je iz Mehike. Predzadnji iz Francije... Jaz večinoma ne lepim komadov, bolj filme. Tak da filmi so bili iz RUSIJE, teh sem veliko nalepil, JA IZ RUSIJE, pa iz Evropskih držav, Južno Ameriških držav. Pa polno telenovel iz Venezuele, Brazilije, Argentine, Mehike...
RAZLIKA JE OPAZNA MED MANO IN TABO.
Jaz nisem KONFORMIST, kot ti, ki bi ga ameriški zavojevalci kupili z svojim kulturnim imerializmom tako poceni kot so kupili tebe.
Človek NAJBOLJ PRISOTNA KULTURA(glasba, filmi) V TVOJEM ŽIVLJENJU JE BILA AMERIŠKA❗
Jaz sem se odločno uprl, konformizmu okolice, ki je spremljal le Ameriko.
Ko si ti nabijal ameriško muzko, sem jaz gledal RUSKE filme.
Toliko. 😑
(če si že ne upaš povedati iz katere države je večina komadov, ki si jih nalepil)
🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
-1
Julij Cezar 17.06.2026 ob 22:11
jp kura...jaz sem zabit hehe...res si perla...sorry čoban
0
Julij Cezar 17.06.2026 ob 22:12
aja..da dodam se citat iz znanega slo filma kura...da se neuš razpocil malek hehe
0
Koki 17.06.2026 ob 22:27
@Julij Cezar
Mah nisi zábit, samo tak preprost najbolj tipičen ameriški "mainstream" fant si. Tako kot sem ti rekel. 🙂
Pejt pogledat, kak Holywoodski film, da se sprostiš in si ob coca-coli navij en ameriški rock komad.
Obenem, pa v glavi pošlji eno lepo misel Rusiji.
Danes se je Trump dobil z Zelenskim in evropskimi voditelji in je bil zelo produktiven sestanek. Je Trump obljubil Zelenskemu veliko stedstev, orožja in bomb in da bo spet uvedel sankcije na rusko nafto.
Uršula je bila vsa nasmejana.
Ti američanček. 🇺🇸🎶📺🗽
-1
Julij Cezar 18.06.2026 ob 6:51
hehe..a zdaj si zacel s pokroviteljstvom?drz se cesarkoli ze delas ker o ljudjeh nimss pojma kura
Včas je folk stvari reševal drugač.. Dans je bol moderno, da si lah nadene masko moralne superiornosti in vzklika js sm boljši, js sm boljši .. Redki so tisti, ki dejansko pomagajo,rešujejo težave in ponudijo roko, ko je to res potrebno. Veliksamooklicanih ljubiteljev živali poskrbi predvsem za svoj prag in svojo vest.
Motijo nas komarji, klopi, kače, muhe, polži..Divje živali naj ne bi smele več stopit na naše parcele, kot da smo si naravo v celoti prisvojili.ponosni na svojo civiliziranost-betoniramo okolje, živimo med embalažo, odplakami, avti in se tolažimo, da smo nekaj več kot živali.
Se še spomniš, kak so v dubaju ob nevarnosti eni brez pomisleka zapustili svoje prestižne živali?kok si prebral o sodobnih robotskih kosilnicah, ki vsako leto poškodujejo ali pobijejo nešteto ježev in drugih divjih živali?
Mogoče je smrt za nekatere živali pogosto prej rešitu kot kazn. Večina ljudi ne izhaha iz ljubezni do drugih pč pa zgolj sebe🤸
Koki ne manipuliraj in ne obračaj mojih zapisov al pa spokaj.. ti odpišem in greš tak pritlehno butnat ven. Mrš
0
Koki 19.06.2026 ob 7:58
... drgač zanga živali itak ni problem pobiti, ker je že večkrat napisal, DA ŽIVALI NIMAJO DUŠE.
Sam, a z Ukrajinci je potem isto, ker pravi, da jih je treba pobit z jederskim ognjem?
(če je že zako, zakaj potem ne bi raje potolkli, ubili rusofile kot Julij, se poraja vprašanje?)
0
Koki 19.06.2026 ob 7:59
@Frogica
Drgač pa modro 👗
0
Koki 19.06.2026 ob 8:03
@Frogica
Te razumem, kar si napisala o živalih in vem kaj želiš povedati.
Samo tu govorimo o psihopatu Juliju, ki ima živali za gòlazen in bi ubijal tudi ljudi.
ZATO SE NE SME ZATISKATI OČI PRED TEM, DA JE TIP PSIHOPAT.
Drgač, pa v Sloveniji je ogromno ljudi, ki so obzirni do živali, tako divjih, kot domačih. Če zvejo, da kaj škodi živalim, ne bodo nikoli robotske kosilnice nabavili.
Tudi zavetišča niso sama sebi namen. Veliko ljudi posvoji živali iz zavetišč.
TAKO DA JE PRAV, DA IMAMO ZAVETIŠČA.
Ostale pa itak zaplinijo, tako da ta rešitev, ki jo z Julijom omenjata itak še obstaja.
17.06.2026 ob 18:48