OD 1. JULIJA CARINE NA VSAK PAKET - 2

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Tole
02.02.2026 ob 21:44
@Tako je
Pa se traja ful... enkrat sem z zavedanjem carine kupila eno stvar iz Avstralije, nikjer pri nas je ni bilo na voljo, poprej je bila... je pa aus produkt...
In vse te papirologije izpolnjevat za posto, sicer je elektronsko a cendar za vsak produkt izpolnjevat obrazec... ultra dela tud za kupca... in bo se trajala dostava zato se bolj...
Unim na posti se bo pa zmesalo od guzve, ki so si jo sami nardil z didatnim delom

Scenarij kot ga vidim ali se kitajci prilagodijo kot so se na uvedbo zaracunavanja ddv in vse dostavljajo iz eu... ali pa se zna zgodit tak upad, da bo nek drug pritisk ki bo slej kot prej omilil to.
Dvomim, da bi se zgodil tretji, da bi folk v enajem obsegu kupoval zadeve pri eu trgovinah po napihnjenih cenah, kar zelijo eu trgovci doseci
0
Avatar gosta
Nakupka
02.02.2026 ob 22:59
Kupula sem kar nekaj pripomočkov za starejše, ki so neprimerno cenejši od kupljenih v Slo, a veliko njih, prav nič slabših. Enako je s pripomočki za fizioterapijo.
Potem razne malenkosti. Od okrasitev, dodatjov za praznike, praznovanja.
Obutev v res velikih številkah, ki je pri nas sploh ni.
Pa še zelo draga ni in ne bu bila težava, če ne bi bila ok.
Drobni pripomočki. Celo kar nekaj tehničnih zadev, ki so pri nas niro dražje. Za čolnarjenje, ribolov...
1
Avatar gosta
Pa še kaj
02.02.2026 ob 23:05
@Tole

"Unim na posti se bo pa zmesalo od guzve, ki so si jo sami nardil z didatnim delom"

NE, nič si na Pošti niso sami izmislili dodatnega dela, te nove zadeve so odločitev EU. To so zahteve EU, ki so jih dolžne izpolnjevati vse države članice.
EU je gnila in pokvarjena tvorba. Treba je nekje dobiti dodatne milijone, da jih bo Ursula lahko nakazala na račun Zelenskega. In to še ni vse. Še kaj novega še bo EU spomnila, da bo šlo še več denarja iz naših žepov.
0
Avatar gosta
Ha
02.02.2026 ob 23:08
Pa kaj je to 3€ za slovenske “podjetnike”, ki ta kitajski šrot Sloveniji prodajajo s 1000%+ maržo?!
2
Avatar gosta
M
03.02.2026 ob 8:36
Kar nekaj natolcujete, a se res nobenemu ne da pogledat na net, cel kup objav je na to temo. Za pošiljke do 150€ bo pristojbina 3€ na paket in ne na izdelek.
0
Avatar gosta
Če so
03.02.2026 ob 9:48
@M Kaj češ, to je vse tumpasto na forumu.
0
Avatar gosta
tole
03.02.2026 ob 11:06
@Pa še kaj
vem da so zahteve eu,... sprejel jih je eu parlament torej poslanci drzav clanic, torej so drzave clanice z institucijami ze za to, ker nismo slisali nekih ugovorov silnih kogarkoli... ce nacionalnim institucijam to ne bi pasalo, bi se tudi uprle... vsem skupaj ustreza tole... v eu Parlamentu so predstavniki drzav clanic ne neke tretje osebe...
saj ze medije vidis tudi kako so skoz nabijali z grozo proti tem trgovinam... tudi mediji po drzavah so torej dajali podporo tej odlocitvi propagirali v smeri zanjo.. vkljucno z recimo 24 kur ki je vsak teden malodane pisaril o grozi kitajskih spletnih trgovin kaj vse povzrocajo, itd... to so lobiji iz drzav clanic vplivali in oni v eu so lepo to sprejeli, tako da vsem nacionalnim postam ze ustreza... zmesalo se bo pa delavcem na posti, ki z odločitvami vodilnih nimajo nic
0
Avatar gosta
tumpasto / netumpasto
03.02.2026 ob 12:13
Dajatev v višini 3 EUR se bo uporabila za vsak posamezen izdelek v pošiljki glede na njegovo tarifno številko.

https://www.consilium.europa.eu/sl/press/press-releases/2025/12/12/customs-council-agrees-to-levy-customs-duty-on-small-parcels-as-of-1-july-2026/ carine
0
Avatar gosta
tole
03.02.2026 ob 12:53
@tumpasto / netumpasto
saj to ze vseskozi pišemo v temi, da bo veljala za vsak posamezni izdelek
0
Avatar gosta
Star dec
03.02.2026 ob 16:36
Na prvo žogo jih bodo Kitajci zahebali s pošiljanjanjem večine izdelkov iz EU skladišč. To sicer že počno, ampak po 1. juliju bo tega veliko/ogromno.

Pošilja se ŽE iz Španije, Italije, Češke, Poljske, Nemčije, Francije, ter verjetno še od kje.

Bi rad videl, če si bodo po 1. juliju Slovenci dovolili carinit paket iz recimo Nemčije...
Ali recimo nemška carina carinit paket v notranjem nemškem prometu (Nemčija - Nemčija)?
0
Avatar gosta
tumpasto / netumpasto
03.02.2026 ob 16:39
@tole pa ne vsi, nekateri mislijo drugače
0
Avatar gosta
ve se
03.02.2026 ob 16:50
@tole
Od 1. julija 2026 bo za blago, ki vstopa v EU v majhnih pošiljkah in je ovrednoteno na manj kot 150 EUR, veljala fiksna carinska dajatev v višini 3 EUR. Ta stopnja se bo uporabljala za vse blago, ki vstopa v EU in za katero so prodajalci iz tretjih držav registrirani v uvozni ureditvi EU „vse na enem mestu“ (uvozni VEM) za namene davka na dodano vrednost. To zajema 93 % vseh tokov e-trgovanja v EU.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026