PRIJAVA /
REGISTRACIJA registracija za sodelovanje ni potrebna, a če si želiš rezervirati ime in se družiti z ostalimi člani, se bo potrebno registrirati ;)
Je globalno segrevanje resnično grožnja ali samo mit?
micika :: 01.10.2023 ob 0:19
Globalno segrevanje je nesporna grožnja našemu planetu in prihodnjim generacijam. Znanstveni dokazi jasno kažejo, da se temperature na Zemlji povečujejo zaradi človeške dejavnosti, kot so izpusti toplogrednih plinov. To vodi do naraščanja morske gladine, pogostejših ekstremnih vremenskih pojavov in ogrožanja biotske raznovrstnosti. Naša odgovornost je, da se soočimo s to resnično grožnjo in ukrepamo. Z zmanjšanjem izpustov toplogrednih plinov, prehodom na obnovljive vire energije in trajnostno rabo virov lahko zmanjšamo negativne učinke globalnega segrevanja in ohranimo naš planet za prihodnje generacije. Ignoriranje te problematike bi bilo nepremišljeno in neodgovorno. Če ne bomo nič storili, nas leta 2100 ne bo več. To ni možnost, to je dejstvo.
Nobenega od nas ne bo vec leta 2100, tako da ni problem. Zemlja se pa itak ogreva in morja se dvigujejo ze zadnjih 10000 let. Koliko ljudi ve, da je bila Anglija povezana z Dansko in Nizozemsko po kopnem, da sta bili Sardinija in Korzika en otok, da je Afrika segala skoraj do Sicilije in da bi si Hrvatje cez pol Jadrana delili kopensko mejo z Italijo, ker je bilo jadransko morje samo spodnja polovica vse ostalo je bilo kopno. Tisti, ki sedijo po prometnih cestah in ovirajo promet, verjetno mimogrede tudi koga spravijo v grob ali pomagajo, da mu stanovanje pogori, ti ljudje o tem zagotovo nimajo pojma.
In kaj bodo naredili proti premikanju tektonskih plosc? Nanje so cisto pozabili. Tudi zanje smo krivi ljdje in si zasluzimo kazen. Kaj bodo naredili, da se Saudska Arabija ne uscipne med Afriko in Iran? Jih bodo s skripci vlekli narazen, nam pa ukazali, da jemo prst? Ali da se pol Turcije ne potopi, cez 10 ali 30 milijonov let, ker drugace bomo vsi mrtvi?
Pa Gates, je ze namontiral tista ogledala, da bodo odbijala soncno svetlobo v vesolje, da se bo Zemlja ohladila, da se bomo mi lahko pozrli za zadnje zrno psenice, tako kot se pozrejo pdgane, ko jim zmanjka hrane, ali pa tisti revezi,ki so z avionom padli v Andih, da so preziveli, no oni so jedli mrlice, niso jih pa ubili.
vedno isti :: 03.10.2023 ob 17:02
Samo drevesa naj se nehajo tako obsedeno sekat, kot se to zdaj počne.
Pa čim več se jih naj na novo posadi.
100 let stara bukev ima 600.000 listov, torej 1500 kvadratnih metrov listne površine.Vsak dan proizvede 4,5 tone kisika, iz zraka odstrani šest ton ogljikovega dioksida. Skoraj neverjetno: prefiltrira tudi tono drobnega prahu in umazanije. Vsak dan v svojo krono načrpa do 400 litrov vode in okolico ohladi za tri do pet stopinj Celzija.
Avtor zapisa: Gregor Šeruga
Slovenija je četrta najbolj gozdnata država v Evropi in 30 na svetu, lesni prirastek Slovenskih gozdov je 9 milijonov kubičnih metrov, 3 milijone porabimo sami, industrija, kurjava, 3 milijone izvozimo kot surovino, 3 milijone ostane v gozdu zato je prirastek vsako leto večji kljub temu, da nekaj malega gozda vsako leto izkrčimo predvsem zasebnega to ne vpliva bistveno na manjši obseg gozdov, imamo pa vse več neobdelanih zemljišč, ki jih zarašča grmovje, drevesa itd in to je tisto kar nas lahko skrbi imamo največ m2 trgovskih površin na prebivalca po drugi strani pa najmanj pridelamo v bistvu smo popolnoma odvisni od uvoza in zanemarljivo malo samooskrbni, pred desetletji ni bilo zasebne hiše brez zelenjavnega vrta, danes je to bolj redkost kot pravilo.
Samo drevesa naj se nehajo tako obsedeno sekat, kot se to zdaj počne.
Pa čim več se jih naj na novo posadi.
Se popolnoma strinjam s tem, edino en popravek - drevo povprečno proizvede 4,5 ton kisika na leto, ne na dan
Hvala ti za popravek.
(Sem samo kopirala.)
4,5 tone dnevno ... , bi bilo res malo preveč za 1500 m2 listne površine.
Sem dojela, da si samo kopirala. Ampak vidiš, kako nekateri manipulirajo s takimi podatki, češ, je folk naiven pa glup, pa ne bo preverjal...Ker, kar je zapisano na spletu, je 100 % resnično. Meni pa takoj klikerji ma kako 1 drevo proizvede dnevno tako visoko količino kisika, morda en srednje velik gozd... No, tale Grega je malce pretiraval.
"Konec 19. stoletja je bila površina ledenika ocenjena na dobrih 42 hektarjev, na slabega pol kvadratnega kilometra. Ko so ga leta 1946 na našem inštitutu začeli meriti, je znašala površina 14 hektarjev, letos ga je pa prav pobralo"
Se pravi da je ledenik v cca. 50 letih do leta 1946 pobralo več kot od leta 1946 do leta 2023.