Grozno je tu res. Na vseh ulicah brezdomci, veterani v škatlah spijo, otroci umirajo zato ker si starši ne morejo inzulina privoščit, invalidi na ulicah, koncentracijske kampe imamo, otroke mamam krademo in jih potem "izgubimo" verjetno na kakšnem otoku, kriminala ogromno, revščine ogromno, ljudje do penzije kredite za študij odplačujejo in do smrti kredite za zdravstvo, civiliste pobijamo v tujih državah ki nam nič nočejo, brezposelnost imamo ful višjo kot ZDA, z vsemi smo skregani razen z Izraelom, zapufani smo za 125% BDP in tako na milost tistim katerim dolgujemo.....no slovenija ima res nekaj skupnega z zda. Kriminalca na čelu države.
0
Oreh 123 22.06.2026 ob 15:54
@Čveka
A ves koliko ljudi se je izselilo iz Slovenije poleg nje in njene familije? In 99,99% teh ljudi tudi nic ne naredijo za Slovenijo, vcasih ze naslednja generacija sploh ne ve, da so Slovenci.
Sicer se mi zdi mantra o tem, da bi morala narediti nekaj za Slovenijo tipicna mantra sodobnih razvajencev: daj mi, ker obstajam. Oni ne bi nic naredili, pricakujejo pa, da nekdo drug nekaj naredi za njih, oni bi bili samo pasivni prejemniki tega. Ta miselnost se bere na forumu vsak dan, od pricakovanja, da jim bo drzava zastonj dala stanovanja, do cakanja, da babica umre, da si bodo razdelili njeno premozenje. In zato v tem pogledu njej dam prav. Kaj si ti naredila za svoj rodni kraj? In drugi, ki zahtevajo, da nekaj naredi za Slovenijo? In kaj bi to nekaj moralo biti? Stanovanja za vsakega lenuha, ki mu je pod castjo delati za minimalca, bi morala vsem dvigniti place na 5000 na mesec, zgraditi nove ceste? Ne pricakujte od nje, sami se boste morali pomatrati. Brez muje se se cevelj ne obuje. Ona se je izselila, njene zasebne in ekonomske vezi so v ZDA. Kot opazam, marsikdo rad napada izseljence, ces da so tam, in naj ostanejo tam in da se nimajo kaj oglasati na forumu, da nimajo pravice voliti v Sloveniji. Veliko ljudi ima izrazito negativen odnos do izseljencev, tudi do nje, ampak ko je treba od nje potegniti kaksno korist, je pa dobra. Ocitate ji tudi, da je do drzavljanstva prisla po zvezah. Tudi jaz mislim, da je bilo tako, ampak zveze so tista metoda, po kateri deluje cela slovenska druzba. In potem njej ocitate isto, kar pocnete sami.
Samo tako, malo reale, ki jo radi spregledate.
Meni osebno zenska ni simpaticna, ampak ne razumem vasega sovrasva zaradi sovrastva samega. Sem ze v eni drugi temi napisala, pa bom se tu: kako lahko vas je manipulirati!
0
Trump je koristil Evropi 22.06.2026 ob 16:21
@eh
Ti tole resno: Ti resno primerjaš prejšnje prve dame in predsednike z tem kar imajo sedaj? Prejšnje ki so celo poznali bonton, diplomacijo, imeli izobrazbo?
Kako to razmišljaš?
Kaj tebi res paše na kolenih klečati pred Ameriko in ji kimati?
To tebi paše? Dostojanstvo je lastnost, ki je ne poznaš?
Ogabni Biden in ostali so stalno vpili, da je Amerika najboljša in imeli Evropo za kimavko in ji blokirali vse možnosti, da se osamosvoji in postavi na svoje noge.
Trump je prisilil Evropo, da se osamosvoji in začne razmišljati s svojo glavo. Po njegovi zaslugi se Evropa krepi in povezuje. Po njegovi zaslugi bomo kmalu imeli močno Evropo, ki jo bo svet upošteval in ne bo le podaljšek Amerike.
Ampak tebi to ni všeč?
0
to ni res 22.06.2026 ob 16:28
@Oreh 123
Večina izseljencev ohranja jezik in kulturo. Po mojih izkušnjah bolj kot slovenci v sloveniji. V NYC kjer je ona je zelo velika skupnost slovencev. Slovenska cerkev. Slovensko društvo tristate. V času ko se je ona tja preselila je bil še slovenski vrtec in tečaji slovenskega jezika. V ZDA je več slovencev kot ima ljubljana prebivalcev. In so zelo pripravljeni priskočit na pomoč, sledijo kaj se v sloveniji dogaja in tudi velikokrat pomagajo. Recimo ob naravnih nesrečah ipd. Samo o tem pač nič ne slišiš. In ja vem iz prve roke. In nikoli spoznala kakšnega slovenca ki se je izselil (pa jih veliko poznam) in čez slovenijo tolkel. Še manj lagal in se predstavljal kot avstrijec.
Melanijo pa nihče ne sovraži. Nima nihče tako močnih čustev. Večini se gnusi oz. jih je sram da je istega porekla. Predstavlja dobesedno ves gnus tega sveta. Mogoče ga ne izvaja sama, ga pa podpira. In to je včasih še hujše. In pove vse o človeku. Če nekoga ne spoštuješ in nisi ponosen da je istih korenin kot ti, še ne pomeni da ga sovražiš. Samo nočeš da kdo tebe s tem človekom povezuje. Ker je žaljivo. Mene ne predstavlja. Ne predstavlja slovenije. Ne predstavlja slovenk. Nimam nobenega razloga zakaj bi bila ponosna nanjo. Ponosna sem na mojo mamo, ki je vzgojila poštene in delovne ljudi z moralo in nikoli za to ni rabila svojih načel prodati.
2
eh 22.06.2026 ob 16:30
@Trump je koristil Evropi
Ja trump ne tuli america first, ne tuli da je glavni bully na svetu, ne grozi EU......res je ja. On je ogromno za EU naredil. Ni da je EU sama šla v to smer, ker je pač ta norec tam.
0
Trump je koristil Evropi 22.06.2026 ob 16:33
@to ni res
Ne sekiraj se. Lahko bi bilo veliko huje. Lahko bi bila od Bidena žena Slovenka. Ali če ne bi bila Bill in Hillary poročena skupaj, ampak bi imela slovensko ženo in slovenskega moža. To bi šele bila sramota. Se ti ne zdi? Ker demokrati so pa res ogromno škode naredili Evropi.
1
ne 22.06.2026 ob 16:36
@Oreh 123
Ocitate ji tudi, da je do drzavljanstva prisla po zvezah. Tudi jaz mislim, da je bilo tako, ampak zveze so tista metoda, po kateri deluje cela slovenska druzba. In potem njej ocitate isto, kar pocnete sami.
Do državljanstva je prišla z goljufijo.
Veš zakaj mogoče ljudi moti? Zna bit kaj povezano s tem da take ki so kot ona prišli v zda zapirajo v koncentracijska taborišča, lovijo po ulicah, pošiljajo v države iz kjer niso in nikoli še bili tam? Medtem ko prva dama zda čiča in to gleda. Pa laže da je legalno prišla v zda. Delat na turistično vizo kar je prepovedano in povod za deportacijo in 10 letno prepoved v državo. Potem spoznala trumpa in dobila einstein vizo, za katero niti enega pogoja ne izpolnjuje. Mogoče se pač ljudem gnusi hinavščina?
In za informacijo....nekaj so veze, nekaj je pa laž in goljufija. Ne moreš preko vez legalno pridobiti vize. Je postopek pač kakršn je. Lahko pa z goljufijo in podkupovanjem. Trdiš da vsi slovenci goljufamo in podkupujemo?
1
Trump je koristil Evropi 22.06.2026 ob 16:41
@eh
Ja, bil je kot pesem za dušo.
Evropa se je toliko deseletji vlekla za Ameriko po blatu, kot najbolj nagnúsna kúrba. Amerika pa je pometala z njo, povzročila vojno, saj je Rusija napadla, ker se ni bala Evrope. Saj so demokrati preprečili začetek formiranja skupne evropske vojske. S tem so prelili kri Ukrajinskih fantov in deklet. Evropejci smo pod Ameriko izgubili vso dostojanstvo in integriteto.
Trump pa je končno to neumno kúrbo Evropo oklofutal, da se je streznila in začela postavljati na svoje noge. Bolj nam ne bi mogel koristiti. Je najlepše kar se nam je zgodilo.
Imeli bomo Evropo, ki ji bo svet prisluhnil, ki bo enakopravna, ne le kúrba od zvodnika Amerike. Končno bomo imeli Evropo, ki jo ne bo treba pljuniti in zaničevati.
1
. 22.06.2026 ob 16:42
Meni je slovensko razmišljanje, posledica vseživljenske propagande, več kot znano. Nič novega mi ne morete napisati. Vse vaše "argumente" sem že 1000x slišal. Vse ste mi že 1000x očitali kot izseljencu. Meni in meni podobnim. Tako kot Melanji. Zato jo za razliko od vas še kako dobro razumem.
Seveda pa omejeni kot ste ne morete dojeti, da moja kritika Slovenije še ne pomeni opevanje ZDA ali katere koli druge države. Ampak iz vaše ozkogledne perspective, ko ne poznate drugega kot življenje na neki lokaciji, vam tako ne more biti nič jasno. Kot rečeno, ena sama zaplankanost
1
. 22.06.2026 ob 16:53
Politiki katere lahko volite so le 🤐 elit iz ozadja. Trump je za razliko od vseh prejšnjih predsednikov ZDA napadel ravno evropske elite oz. njihove vzvode moči s pomočjo katerih so tako v EU kot drugod širom zahoda, seveda tudi v ZDA, in šire naredili sranje, od posiljevanja z absurdno emigracijo dalje. Skratka, pristrigel je krila WEF elitam iz Davosa, bankirjem iz Londona, Lloyd's, itd.
1
. 22.06.2026 ob 17:05
Zaradi vseživljenske anti-ameriške indoktrinacije pa večina Slovencev še naprej pljuva po vsem zaradi česar se tudi v EU končno odvijajo pozitivne spremembe.
0
:D :D 22.06.2026 ob 17:56
@.
Fak motencev na tem forumu 😆
Dobesedno pol polja tu očitno 😆
Trump je anti imigracije....dvakrat z imigrantko poročen, vsi njegovi "zaposleni" razen mulcev migrantje 😆
Elite se bojijo ja tega pajaca 😆 Zato tako nori k dvo letn mulc k mu neki ne dovoliš 😆 K se vse europske elite tresejo od hudga pred njim 😆 Ne da se mu režijo 😆 Tako kot vsak z vsaj povprečnim IQ. Pa kul da vsi slovenski norci poznate svetovne elite 😆
0
Trump je koristil Evropi 22.06.2026 ob 18:05
@.
Človek se vpraša kje je logika tega početja?
Ker če so tako anti-ameriški, bi lahko bili kvečjemu veseli, da Evropa postaja močna in pridobiva integriteto. In k temu je Tudi trump pripomogel.
0
Vrabc 22.06.2026 ob 18:09
@:D 😆
Sej zato, pa sem vam na Starševskem čveku razlagal, da je ogromen procent moških, vsaj rahlo biseksualen.
In sem bil zato divje napadan in se je norčevalo iz mene.
Tam se je opazilo, koliko problemaov imajo ljudje s tem, da nekdo kot sem jaz trdi nekaj takega.
Najbolj nasilni in zalezovalski so bili do mene tisti, ki so se delali strpne.
In kot vedno pravim, če je toliko ljudi biseksualnih, potem LGBTQ aktivisti/ideologi delajo hudo napako, ko se ukvarjajo z 1% procentom populacije, z vsemi 100 neobstoječimi spoli in ne z biseksualci, ki so daleč največja skupina.
Ker ja, se najdejo nasilni biseksualci ali celo geji, ki se ne sprejemajo.
Ker ravno tukaj bi lahko agresijo začeli zatirati. In ob več samozavestnih biseksualcih, ki se ne bi počutili izključene, torej ob vseh pravih moških bi bili vsi LGTQ+nevemkva bolj zaščiteni in varni.
Zato v veliki meri, za nasilje, krivim LGBTQ+ združbo ideologov, aktivistov s temi paradami, ki so se vsega lotili na hudo napačen način.
Tako nas nikoli ne bodo zaščitili. Le kontraefekt bodo v družbi povzročili, ki se že začenja z vsemi mladimi fanti, ko volijo desno.
Pol pa zaradi njihovih zajèbancij in neumnosti jaz doživim nasilje, kot sem ga že. In drugi lgbt, ki niso nič krivi.
OREH
Ne razumem, o kakem sovraštvu ti govoriš. Ali o nekih materialnih pričakovanjih.
Komentiram le, da Melanija ni nikakršen faktor za Slovenijo in se mi zato ne zdi na mestu, da bi vodilni politik države razglašal ponos nanjo in njeno družino.
Ker je pa vidna osebnost in ne ena od tistih 99% izseljencev, bi si zaslužila omembo izključno v primeru, ko bi njeni javni nastopi kakorkoli vključevali njeno intenzivno delo v smeri propagiranja Slovenije, sicer pa ne.
Golo dejstvo, da je po poreklu Slovenka, zame ni zadosten razlog, da bi ji peli neke hvalnice. Nič ni zaslužna, da se je rodila, kjer se pač je.
1
. 22.06.2026 ob 22:09
Komi indoktrinirani hejterji seveda niso sposobni videti nič pozitivnega v Trumpu, Malanji in č̣emerkoli povezanem z njimi.
Zato zaplankanci ne zmorete dojeti, da se ravno zaradi Melanje ljudje po celem svetu začenjajo zavedati obstoja neke Slovenije. Za razliko od vas nanjo ne gledajo kot na nekaj najslabšega niti, če sovražijo Trumpa. Ampak kaj bi zaplankanci.vedeli o svetu zunaj Slovenije, če pa znate kikirikat propagando
-1
ebola 22.06.2026 ob 22:22
@.
Saj Kongo je tudi znan.
1
Oreh 123 23.06.2026 ob 0:21
@Čveka
Kaksni so zate normalni cloveski odnosi, da ne zaznas zaljenja in gneva v svojem pisanju?
In o kaksnih materialnih pricakovanjih pisem? Pisem o tistih pricakovanjih, ki jih ti in drugi omenjate. Ocitate ji, da ni nicesar storila za Slovenijo. Vi sploh preberete za sabo, kar ste napisali? Naj te citiram: "Niti s prstom ni mignila za dobro ime Slovenije. Niti slučajno nima vpliva na svojega blesavega moža, da bi morda Slovenija v svetovnem političnem prostoru komu kaj pomenila. Njena družina še manj. Izselili so se iz Slovenije. Kaj je torej njihov doprinos k imenu Slovenije?" Zahteve, zahteve, zahteve. Dobro ime se gradi od znotraj, ne od zunaj. In s tem vasim deljenjem na leve in desne in medsebojnim sovrastvom prav gotovo ne doprinasate k dobremu imenu Slovenije.
In ce Melania ni nikakrsen faktor za Slovenijo, kot pises, zakaj jo vsakih nekaj tednov vlacite po zobeh? In ce ni nikakrsen faktor za Slovenijo, zakaj od nje zahtevas, naj kaj naredi za dobro ime Slovenije?
Jaz ne pricakujem, da bi ji ljudje morali peti hvalnice. Zakaj je enostavno ne morete pustiti pri miru, namesto da vsakih nekaj tednov iscete priliko, da nanjo zlivate svoj zolc? S tem mislim vse, ki to pocnejo, ne le tebe.
0
Oreh 123 23.06.2026 ob 0:34
@carniola
V Avstroogrski so poznali razliko med med med narodnostjo in drzavljanstvom.
0
nope 23.06.2026 ob 2:39
Smo ponosni nanjo in njeno družino toliko kot na Janšo in njegovo družino - torej prav nič.
@Oreh 123
Selektivno bereš in povzemaš. Si na misiji?
Moja kritika velja ravnanju Janševega kabineta, ne gospe Trump. Zanjo mi je vseeno. Niti v sanjah nimam nič proti njej. Od kod ti to? S takimi se obrni na tiste, ki pogrevajo Epsteinove zgodbe.
Nikakršnih zahtev ne postavljam, temveč pojasnjujem, zakaj ne vidim razloga za njeno glorifikacijo na državniškem nivoju. Tudi tam se ne zahteva od nje nič, se pa skladno z normami o dodeljevanju priznanj za zasluge posameznikov pričakuje neka njihova aktivnost. To ni moja pogruntacija, ampak pojasnilo protikola dodeljevanja priznanj. Priimek in poreklo ni zasluga, je le golo dejstvo.
Ne mešajmo pričakovanj z zahtevami in javne prepoznavnosti z zaslužnostjo. Slava ne prihaja od priimka, ampak od dejavnosti, vsebine, opravljenega vidnega dela. Nečesa, kar je posameznik storil in je splošno prepoznano kot viden dosežek.
Če je v očeh nekoga dosežek poroka s politikom, je to lahko mnenje na osebnem nivoju, ne pa na državniškem. Življenje ne teče na nivoju rumenega tiska in po številu sledilcev se ne meri kvaliteta obstoja.
Moji odnosi z ljudmi? Očitno so jim vredni dolgoletne pripadnosti.
0
meni je smešno 23.06.2026 ob 10:12
Da nekdo ki je menda proti nezakonitemu priseljevanju (btw zaprositi za azil ni nezakonito), potem pa javno pove da je ponosen na žensko, ki je z goljufijo in laganjem ilegalno pridobila državljanstvo in prej živela v tuji državi. Smešno je pač. Ta hinavščina mi je zabavna. To da taki ljudje že 50 let na moj račun živijo, čeprav nimajo nobenih načel, nobene hrbtenice......no to mi pa ni smešno.
0
Ponosni 23.06.2026 ob 10:16
Le bodite ponosni na svojo kurbetino z Dubaja katera išče 65 partnerja , vmes jih je bilo pa vsaj 10X toliko , pizdo ima tako razmajano da nič not ne ostane, naj me toži če hoče !
22.06.2026 ob 15:08