Avtor: dfghjklčć Avtor: http://www.cvek123.com/clani/rednnammay/ Rednnammay super odlično! jaz jutri nakažem. sem si vse prepisala. bogo dekle res.
še živet ni začela. eni se valjajo v kupih dnarja ona ne more met za operacijo.
dobiš anja!poslano v temi :: pomagajmo Avtor: aha eden izmed razpoznavnih znakov je tudi strah da kar napiše čez nekaj časa briše. Še pomnite tovariši?poslano v temi :: Mene pa mal firbec matra, koliko je Mici stara., Avtor: http://www.cvek123.com/clani/micka/ Micka Avtor: http://www.cvek123.com/clani/fox/ Fox to bo še velika štala, samo počakajte še nekaj letposlano v temi :: Begunci med nami Avtor: Omar Letos bo star 30 let. Njegovo zgodbo spremljam, odkar mu je bilo 15 let. Rojen je bil v muslimanskim starsem v Torontu, a ker njegova mama ni marala, da otroci odrascajo pod zahodnjaskim vplivom, se je druzina vec let selila naprej in nazaj med Kanad in Pakistanom,
Njegov oce se je pridruzil veji Talibanov in dal tudi njega na vojaski trening, ko mu je bilo 14 let. Nekaj mesecev kasneje, ko mu je bilo 14 ali 15 let, je vrgel granato na Americane in ubil enega vojaka. Ameriski vojaki so streljali nanj in ga hudo ranili, vendar je prezivel, a je ostal slep na eno oko. Zaprli so ga v Guantanamo, kjer so ga mucili in drzali v samici, in ga kot prvega mladoletnika po 2. sv. vojni obsodili zaradi vojnih zlocinov.
Zdruzeni narodi so njegovo obsodbo obsodili. Zahtevali so, da je predstavnica za otroke v vojaskem konfliktu prisotna pri postopkih, vendar so Americani zahtevo zavrnili. Pred nekaj leti so ga po dolgih pogajanjih med Kanado in ZDA, v katerih se je kanadska vlada hotela od njega oprati roke in ga pustiti v Guantanamu, vendarle prestavili v kanadski arest, kjer naj bi odsedel svojo kazen do konca. Sledile so tozbe in pritozbe raznih kanadskih sodisc, a je po 2 letih bil pogojno izpuscen. V arestu so ga ucili profesorji z univerze, saj je prej koncal le 8 razredov.
Zeni ubitega ameriskega vojaka je civilno sodisce dosodilo 134 milijonov odskodnine, ki bi jo moral Omar placati. Omar pa tozi kanadsko vlado za 20 milijonov zaradi krsitev njegovih cloveskih pravic.
Za njegovo izpustitev so se potegovali razni aktivisti in zdaj se je zarocil z eno od teh aktivistk.
Pa se en intervju z njim, ko so ga pogojno spustili. Takrat je imel nozno zapestnico za sledenje, enako cip na racunalniku. Do zdaj so mu oboje ostranili in je povsem prost. Na stanovanje ga je vzel njegv odvetnik in se pjavi z zeno na koncu videa.
Omar je edini musliman, za katerega mi je bilo kdajkoli hudo, ker je bil le otrok z opranimi mozgani in se mu je zgodila krivica. Vendar, tako on kot Americani so bili na tujem teritoriju, ko je vrgel granato na vojaka. Ce sem ga ocenila pravilno, bomo pa se videli.
https://www.youtube.com/watch?v=6lTSMBYJ1Sgposlano v temi :: zgodba za Micko |
poslano v temi :: pomagajmo