Čveka :: 19.10.2025 ob 18:56
Varčno ni isto, kot škrto. Varčen si lahko, pa to ni moteče, ampak šteje med preudarno in racionalno. Nasprotje tega bi bilo razsipno. Škrt pa je moteče in škodljivo. Škrt si, če odrekaš samemu sebi in svojim nujne dobrine. Recimo sediš na mrzlem, ker ti je škoda plačati kurjavo. Nosiš uničene in nefunkcionalne cunje in obutev, ki ti kvari hojo in držo. Ješ nekvalitetno hrano, ker si domišljaš, da je tvoje zdravje neranljivo in večno. Škrtost nima nujno opravka z obdarovanjem ali financiranjem nekih potovanj ali razvajanj. Je odrekanje nečemu, kar te pravzaprav mika, a daješ prednost kupčku v sefu za ceno lastnega nezadovoljstva.

poslano v temi :: Kako je bit poročena s škrt moškim?
Čveka :: 19.10.2025 ob 17:45
Zakaj je pomembno, kdo je avtor? Ali ni vsebina tista, ki se komentira? Tole je Čvek, ne pa Ugani, kdo sem.

poslano v temi :: Pomoč pri prostovoljnem končanju življenja
Čveka :: 19.10.2025 ob 17:26
Rok je bil tukaj, je komentiral prevrnjeno jadrnico.

poslano v temi :: Koga še ni s SČ?
Čveka :: 19.10.2025 ob 17:12
@dejstva Tam, kjer imajo te vrste družinske odnose, si znajo še bolj želeti možnosti evtanazije. Si predstavljaš, da si nemočen in star, svojci te pa nalašč pustijo brez vsake pomoči, te ne peljejo k zdravniku, ti ne dajo jesti, te puščajo zanemarjenega in samega? Kolikor poznam starčkov, jim je najbolj grozna osamljenost in nemar otrok, kaj šele zavedanje, da otroci v tebi vidijo le materialni vir. Bolj od fizičnih bolezni. Kar pojdi vprašat katerega. Sploh so pa njihove penzije mnogim preveč dobrodošle, da bi si želeli izpada tega dohodka.

poslano v temi :: Pomoč pri prostovoljnem končanju življenja
Cvek123.com © 2014-2026