Ali je egoizem/samovšečnost novo normalno stanje - 4

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Rezervirano
23.01.2026 ob 15:54
Huh to pa je naval.
Se postavim v vrsto.
Nikoli ne veš, kdaj pride ta pravi mimo.
Hecam se.
Držim plac kakšni samski.
0
Avatar gosta
Za svetilnika
23.01.2026 ob 17:13
A je objavil kakšne slikce svoje posesti Svetilnik, da vemo o čem se pogovarjamo? Da ne bo to na koncu garsonjera.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
23.01.2026 ob 17:56
Hehe, dobra. Kolikor vem nisem nič pisal o mojem posestvu. Ali pa kletni garsonjeri. 🙂
Sicer pa to ni tema te teme, pa kot rečeno ne iščem sostanovalke, hotela pa tudi še nimam, tako da če katera išče samo streho, žal nisem pravi naslov.
Evo, sem si vzel čas in če katera išče dolgoročno enakopravno zvezo je mail: svetilnik.cvek@gmail.com

Pa lahko še kakšno napišemo o pogovoru in poslušanju. Ali se vi trudite druge tudi slišati in razumeti?
0
Avatar gosta
rok-1
23.01.2026 ob 18:39
@svetilnik

"Pa lahko še kakšno napišemo o pogovoru in poslušanju. Ali se vi trudite druge tudi slišati in razumeti?"


Pride avtomatsko, če se spraviš v stanje ko te drugi ljudje res zanimajo. Ti dam pa čisto prav, da je to pomembno - in sam se poskusim vzdržati stikov z ljudmi, ko nisem v tej fazi.
Na ta način se spozna fajn ljudi, pa hitro se prebere tiste, ki živijo v neki drugi zgodbi in se neha zapravljati čas.
1
Avatar gosta
kle
23.01.2026 ob 19:37
@svetilnik
Kako si si izbral ime “svetilnik”, kaj ti pomeni?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
23.01.2026 ob 19:54
To mi je najprej padlo v glavo, ko sem iskal vzdevek. Sicer ima tudi manjši pomen, ampak ni pomembno.
0
Avatar gosta
Huh
23.01.2026 ob 20:00
Iloyd je dobil konkurenco😃
1
Avatar gosta
kle
23.01.2026 ob 20:07
@svetilnik
Imaš raje poletje ali zimo? Jutranji čas ali večerni?
0
Avatar gosta
haha
23.01.2026 ob 20:09
Ah, poletje! Kdo ne bi oboževal vročine, ko te sonce praži od jutra do večera, ti začneš dobesedno stopiti in potiti se v vsakem trenutku. In zima? Oh, sneg je čudovit, če se ti ne zdi, da je vse skupaj en velik ledeni pekel, kjer moraš neskončno snega odmetavati. Oba sta res sanjska izbira, ni kaj!
Jutranji čas? Seveda, vsi obožujemo vstajanje ob 5h zjutraj, ko še ne moreš sestaviti celotne misli. In večer? Oh, ja, še posebej, če si že izčrpan in si komajda želiš ležati in gledati, kako se ura pomika proti 2h zjutraj.
0
Avatar gosta
za svetilnika
23.01.2026 ob 20:34
Prosim reci, da imaš vrt, rada bi gojila dišavnice. In šnitloh za juho.
0
Avatar gosta
ančeTaT
24.01.2026 ob 0:57
@rok-1 Se strinjam s tabo.

@svetilnik A ni bistvo, da slišiš in skušaš razumeti?
0
Avatar gosta
ančeTaT
24.01.2026 ob 0:59
Je pa res, da jih ogromno posluša, sliši pa ne, ker čakajo le, da končaš in potem povedo svoje oz. največkrat niti ne počakajo, kar prekinejo in začnejo svoje.
2
Avatar gosta
En dec
24.01.2026 ob 2:40
@ančeTaT jst slišim in ppslusam. Sodelavke me pohvalijo da sm dober poslušate lj. V vezah sem poslušal. Drži bistvo je slišati
0
Avatar gosta
En dec
24.01.2026 ob 2:43
@svetilnik vsem dej plc pol pa izbirej, 😅
0
Avatar gosta
ančeTaT
24.01.2026 ob 11:01
@En dec Super sodelavec, :.)
0
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 11:12
@svetilnik
Smem ugibati (brati misli)?
Osamljen, malo odmaknjen, ampak viden in svetel tistim, ki jih zanima.
To bi bil meni svetilnik.
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 11:28
@Čveka Piši mu sej je prost naj ti bo tvoj svetilnik
0
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 11:35
@El
😄 velika hvala za nasvet. Nikoli ne bi sama prišla na tako idejo 😉
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 11:47
@Čveka Nehi se pretvarjat. Je dobro nameren nasvet, vid se, da te zanima te, piši mu.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 11:58
@El
Ja pa iiiiiii, kako fenomenalno znaš ti prisluhniti in brati med vrsticami…. 😄 pravi dragulj!

Grem kar v akcijo. Samo povej mi še, ali naj ti sproti poročam, kako se odvija zadeva, ali bo zadostovalo vabilo na poroko? Pri tvojem doprinosu in opogumljanju si najmanj to zaslužiš.

En edini zadržek imam samo: nisem črnolaska… 😉
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 12:22
@Čveka omfg kaj teb dogaja? 😲
1
Avatar gosta
Za svetilnika
24.01.2026 ob 13:01
Zakaj ne poveš kaj več o sebi, kakšne postave si, višine, kako se oblačiš, kako veliko je posestvo, lahko to ženska sama hendla ali se bo najelo hišne pomočnice? Jaz osebno manjši vrt komot tudi sama hendlam, če je pa posest večja, pa poznam odličnega gozdarja ga bom zrihtala, se mu naredi leseno hiško in skrbi za naš gozd, zelo v redu možakar, močan, drva ti naseka dokler si rekel keks, jaz ga včasih pokličem samo da ga gledam pri teh moških opravilih, drv imam že za 10 let. Ampak nimava nič, da ne bo pomote, čeprav on po moje bi, je tudi pošiljal neke signale, ampak se jaz šparam za pravega.
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 13:20
@Za svetilnika Svetilnik je pravi, piši mu 🤣
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 13:20
@Za svetilnika sej je pustil kontakt
0
Avatar gosta
Samska
24.01.2026 ob 13:36
@svetilnik Zakaj ne napišeš vzroka ločitve je bilo tvoje varanje ali njeno? Nekdo z otroci se ne loči zaradi nepomitre posode tako da z besedo na dan
0
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 13:47
@El
😄 to se počasi sama sprašujem. Nečesa sem se nalezla, kot izgleda.. sicer pa pri ženskah nikoli ne veš

Pa da še jaz tebe vprašam: a ti si tukaj Svetilnikov odvetnik, ali kar za vse čvekače skrbiš?
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 13:52
@Čveka jst bi eno k je tuki pisala, zato vas k ste se pisala k njemu pošiljam, da una ostane zame če mu bo pisala ne bo odziva k bo s katero od vas☺️
0
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 14:04
@El

Tebi tudi dogaja, a?
0
Avatar gosta
?
24.01.2026 ob 15:09
@svetilnik ?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 15:42
@Čveka Vsak si po svoje predstavlja 😉.
@El
Hehe.
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 18:22
@svetilnik zakaj ne odgovarjaš na uprasajn3?
0
Avatar gosta
El
24.01.2026 ob 18:25
@Čveka mi tis 61 ta svetilnik 49 😅
0
Avatar gosta
Miška
24.01.2026 ob 18:27
@kristinka
Da, in iz leta v leto je huje🫣
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 18:36
@El
Katero vprašanje?
0
Avatar gosta
naprej
24.01.2026 ob 19:10
@svetilnik ta vprašanja so zate:

@kle Imaš raje poletje ali zimo? Jutranji čas ali večerni?

@Za svetilnika kakšne postave si, višine, kako se oblačiš, kako veliko je posestvo, lahko to ženska sama hendla ali se bo najelo hišne pomočnice?

@Samska Kateri je vzrok za ločitev, je bilo tvoje varanje ali njeno?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 20:02
Glede na to, da to ni portal za spoznavanje, je moje mišljenje, da vsa ta vprašanja niso na mestu za javne odgovore. Sploh zadnje vprašanje je bolj tema za v živo, ko se ustvari neko osnovno medsebojno zaupanje.

Morda samo še pripomba, ker vidim, da se vprašanje posestva nekako posebej izpostavlja.
Če je to en od pogojev ženske, da je z moškim, potem morda nisem prava oseba za tisto žensko 😉. Pa s tem ne pravim, da živim v najeti garsonjeri v kleti.
4
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 20:10
@El
Naj te opomnim - ti sanjaš o nekem parčkanju, ne jaz.

Sicer pa sva oba očitno polnoletna. Velja to tudi zate?
0
Avatar gosta
kle
24.01.2026 ob 20:47
@svetilnik

Iskreno me je zanimalo, kako se tvoja trditev preizkusi v čvek praksi:
“Za vse ostale sem pa dobil vtis, da jih v bistvu jaz niti ne zanimam, saj so cel zmenek govorile samo o sebi in svojih izkušnjah.”

Odgovoril si na vprašanje “Kako si si izbral ime “svetilnik”, kaj ti pomeni?”

“To mi je najprej padlo v glavo, ko sem iskal vzdevek. Sicer ima tudi manjši pomen, ampak ni pomembno.”

Na podlagi odgovora lahko sklepam, da je mogoče, da so one zgoraj menile, da je bolje, da čas zapolnijo z govorjenjem o sebi, kot da reskirajo še kakšno nepomembnost v pogovoru oziroma da te “silijo” govoriti o stvareh, o katerih ne želiš.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 20:54
Tvoja trditev je smiselna in bi bila pravilna, če ne bi bilo ene bistvene razlike.
Kot sem rekel, tukaj je javni forum, kjer se marsikdo skriva za anonimnostjo, tam je šlo pa za srečanje v živo in sicer po nekaj zasebnega klepetanja, kjer tudi izveš že marsikaj o tej osebi. 😉
0
Avatar gosta
kle
24.01.2026 ob 21:52
Dokler ženska povsem ne utihne, ni krize. Če pa moški ne pride do besede, ali ne izkoristi, si izbori svojih pet minut, pa ne vem rešitve.
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026